Blog (119)
Komentarze (1k)
Recenzje (4)

Nie umiem w Snapchat – wywiad ze samym sobą

Strona główna@AlbatrosZippaNie umiem w Snapchat – wywiad ze samym sobą
18.06.2017 00:41

Od kilku lat byłem aktywnym użytkownikiem aplikacji Snapchat. Obecnie jestem pasywnym członkiem społeczeństwa opisywanej aplikacji, który bardziej ogląda czyjeś relacje z różnych czynności życiowych, niż wrzuca godziny materiałów na serwery tejże aplikacji. Dziś w swoim artykule chciałbym przedstawić, co obecnie odpycha mnie od tej platformy, a co powinno być poprawione.

Kto pamięta tą ikonę?
Kto pamięta tą ikonę?

Wywiad ze samym sobą

Autorze drogiego bloga o co chodziło w „Nie umiem w Snapchat”?

bEasLUhz

Powiem szczerze, że po dłuższej przerwie spowodowanej tym że korzystałem z telefonu, który miał platformę Windows Phone powróciłem ponownie do Androida. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem po rozpakowaniu telefonu była instalacja Snapchata. I nastał kryzys, który trwa do dziś, a właściwie codziennie odpowiadam na pytanie w swoim umyślę „Co mam tam publikować?” zawsze te pytanie prowadzi do błędnej odpowiedzi. Przeważnie to co publikuje powoduje złość i odpowiadanie na głupie pytania obserwujących.

Dlaczego chcesz skasować konto?

Jest wiele problemów powodujących dyskomfort, z korzystania tej aplikacji. Na początek powiem, że ta aplikacja z wersji na wersje jest bardzo ociężała dla pamięci operacyjnej i baterii mojego urządzenia. Czasem bywa, że aplikacja nie chcę załadować się, a jej załadowanie grozi tym, że snapy zaobserwowanych użytkowników ładują się bardzo długo. Brakuje mi wersji lite, która zostałaby odciążona z wielu bezużytecznych funkcji. Drugim argumentem, który bardzo przekonywuje mnie do skasowania konta na tym portalu to kontent, który jest produkowany. Przeważnie są rzeczy, które nie powinny być opublikowane na światło dzienne publiki.

Niektórzy myślą, że są w reality show [źródło: http://tiny.pl/g1ckq]
Niektórzy myślą, że są w reality show [źródło: http://tiny.pl/g1ckq]

Po co chcesz skasować konto, jak są funkcje komunikacji?

bEasLUhF

Jak komunikacja tekstowa działa bardzo dobrze to rozmowy głosowe i wideo są dramatem. Przez wiele tygodni korzystałem z funkcji komunikacji głosowej via Snapchat. Rozmowy były przerywane, a jakość była bardzo słaba. A przy wideo rozmowach na moim urządzeniu i osoby, która rozmawiała,ze mną wyskakiwał komunikat „Proces Snapchat został przerwany”.

Celebryci również nie potrafią używać ze Snapa – przykład z dnia 15 czerwca bieżącego roku

Kilka dni temu aktorka znana z filmu „Tylko mnie kochaj” i z serialu „M jak miłość” opublikowała ten film na omawianym portalu. [youtube=https://www.youtube.com/watch?v=nCOiMdDxQDs]

Po kilku chwilach film z jej konta został usunięty, ale pamiętajmy Internet, jest jak kobieta i nie zapomina. Po kilku godzinach wszystkie portale plotkarskie miały na głównej stronie informację na temat tego Snapa. Ten przykład ukazuje, że gwiazdy i celebryci nie potrafią też korzystać ze Snapchata. Musiała potem sprostować swoje przewinienie. Podsumowując wiele rzeczy, które nie powinny,być są publikowane na światło Snapchata. Zwykłemu człowiekowi uchodzi to przeważnie płazem, a osoba na tak zwanym świeczniku musi się tłumaczyć.

Co należało zmienić w aplikacji, aby ponownie mógł publikować różne rzeczy i kasujemy konto

Deweloperzy zamiast kolejnych „potrzebnych funkcji” powinni podejść do problemu optymalizacji. Na flagowcach i na iPhone ta aplikacja śmiga bardzo dobrze,to na telefonach ze średniej i niskiej półki płynność aplikacji jest dyskusyjna. Chciałbym, aby MyStory, miało funkcję, która nadaje uprawnienia dla danego postu np. blokowanie tworzenia zrzutu ekranu czy wyświetlenie dla danego grona osób. Dostęp do Snapchat Memories przez przeglądarkę internetową, czyli stworzenie chmury, która będzie mogła pobierać i wyświetlać zapisane zdjęcia.

bEasLUhG

Jak skasować konto na Snapchat

Wchodzimy na załączony załącznik i postępujemy zgodnie z instrukcjami strony

Logujemy się do swojego konta
Potwierdzamy hasłem swoją decyzję
Goodbye Snapchat
Goodbye Snapchat

Wszystkie aplikacje chcą być, jak Snap

Od kilku miesięcy widoczny jest trend agregowania funkcji mój dzień. W przypadku Instagrama kopia Snapchata wyszła bardzo dobrze to w przypadku Facebooka mam swoiste, ale. Mianowice dodanie „Mój dzień” początkowo w Facebook Messenger, a następnie do Facebooka spowodowała to, że z tych aplikacji powstał grubasek, który skraca poziom baterii. Jednak deweloperzy pomyśleli i stworzyli odchudzone wersje najpopularniejszych aplikacji. Moim zdaniem dodawanie funkcji „Mój dzień” a.k.a My Story może spowodować, że bohater mojego postu może zostać odpychany na boczny tor.

Instagram, jest idealnym przykładem wykorzystania My Story (zostały usunięte zdjęcia i nazwy użytkowników, których obserwuje)
Instagram, jest idealnym przykładem wykorzystania My Story (zostały usunięte zdjęcia i nazwy użytkowników, których obserwuje)

Słowem podsumowania

Pisanie tego postu zmotywowało mnie do pożegnania z uzależnieniem od Snapchata. Snapchat, jest swoistą modą, jak finger spinner. Za kilka lat niektóre osoby będą wspominać używanie Snapchata i ask.fm (może o ask.fm powstanie jakiś artykuł). Dzięki temu mój telefon działa szybciej i dłużej niż po instalacji Snapa, a może to efekt placebo. Przedstawiony błąd w tytule jest celowy. Zapraszam do komentowania i zwracania uwag.

Zaczynają się dobre czasy dla mojego telefonu
Zaczynają się dobre czasy dla mojego telefonu
bEasLUiv