Blog (118)
Komentarze (1k)
Recenzje (4)

Nie zawsze warto iść za głównym nurtem, czyli przeglądarka SeaMonkey

Strona główna@AlbatrosZippaNie zawsze warto iść za głównym nurtem, czyli przeglądarka SeaMonkey
30.07.2016 18:08

Windows XP po raz kolejny. Niestety musi być, lecz wyzerowałem dysk i zrobiłem Dual Boot w postaci XP+ Ubuntu Mate. Niestety XP to jedyny system z rodziny Windows NT., który działa na moim komputerze oprócz Linuksa. Producenci oprogramowania już od wielu lat żegnają się z chęcią z Windows XP oraz z Vistą. Moja ulubiona przeglądarka Chrome również pożegnała się z Windows XP. Jedynie ostał Firefox. Jednak dziś przyglądniemy się przeglądarce SeaMonkey.

SeaMonkey- opis przeglądarki

SeaMonkey jest pakietem programów takich jak przeglądarka WWW, klient poczty i grup dyskusyjnych, edytora HTML i klienta IRC. Jest to kontynuacja nierozwijanego pakietu Mozilla Suite. Przeglądarka wygląda starodawnie, lecz wygodnie z niej przegląda zasoby Internetu. Na mojej kosiarce ta przeglądarka nie zacina się w układzie 4+2 (4 karty w trybie zwykłym + 2 karty w trybie prywatnym). W przypadku Mozilli Firefox skończyłoby się na ponownym uruchomieniem komputera.

599598

SeaMonkey, a strony WWW

Strony na dostępnym w moim domu łączu ładują sprawnie jak na Chrome. Żadna strona nie zorientowała się, że mam inną przeglądarkę, niż święta czwórka. Składniki typu Flash i Silverlight działają. Nadrobienie odcinka „Projekt Lady” za pomocą player.pl dla SeaMonkey nie jest wyzwaniem.

Player.pl na SeaMonkey działa i ma się dobrze
Player.pl na SeaMonkey działa i ma się dobrze

A co z Adblockiem? - wtyczki do przeglądarki SeaMonkey

bDZsradj

Adblock mam wszędzie począwszy od kosiarki, a skończywszy na laptopie rodziców. Tak przeglądanie pudelka.pl lub onet.pl nie jest katorgą. Wyłączam, kiedy proszą o to. Moim „must have” to: Adblock Plus Eliminator Slajdów LanguageTool (nie raz powtórnie w edytorze sprawdzam tekst).

Z powodu tego, że SeaMonkey został oparty o starszą wersję Firefox jedynie Adblock Plus mogłem zainstalować, a przy pozostałych wtyczkach zalecał instalację najnowszego Firefox.

599605

Słowem Podsumowania

SeaMonkey polecam dla osób, które posiadają słabszy sprzęt. Niestety niektóre przeglądarki są bardzo ociężałe. Windows XP odchodzi w otchłań zapomnienia dla deweloperów. Funkcji klienta poczty lub IRC nie pokazałem, ponieważ nie miałem za bardzo czasu na zgłębienie tematu i post napisałem tylko dla funkcji przeglądania zasobów Internetu. Zapraszam do komentowania, zwracania uwag.

bDZsraef