Blog (122)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (4)

O rocznicowej aktualizacji Windows 10 słów kilka

@AlbatrosZippaO rocznicowej aktualizacji Windows 10 słów kilka
03.08.2016 22:26

Microsoft po roku od wydania Windows 10 podał liftingowi. System dostał kilka poprawek, które ulepszają działanie i wygląd dziesiątki. System nawet po tej aktualizacji traktuje jako kompromis. Dziś na łamach swojego bloga opiszę też solucję problemu związanego z brakiem aktualizacji przez Windows Update

Świętujemy rok Windows 10
Świętujemy rok Windows 10

Problem z aktualizacją – i co teraz?

W dniu rozpowszechnienia aktualizacji próbowałem wymusić aktualizację via Windows Update. Jednak asystent pobierania, który możemy, znaleźć na stronie Microsoft pozwolił mi na aktualizację do najnowszej wersji. Składniki aktualizacji instalują się ok. 120 minut. Wszystko jest zależne od połączenia internetowego oraz wielu różnych czynników.

Po aktualizacji powita Cię pulpit ze zmienionym paskiem zadań
Po aktualizacji powita Cię pulpit ze zmienionym paskiem zadań

Wielkie dobre i złe zmiany

Face lifting interfejsu

Microsoft w swojej zbiorczej aktualizacji postanowił poprawić swoje brzydkie środowisko graficzne. Ustawienia dostały wyszukiwanie i zostały podzielone na logiczne kategorie. Start ma bezpośredni dostęp do aplikacji dostępnych na urządzeniu, a takie rzeczy jak nazwa użytkownika i inne funkcje zostały ukryte w hamburger menu. Ekran logowania i blokady mają teraz wspólną tapetę. Takie rozwiązanie mi się podoba. A centrum powiadomień nie wygląda ,jakby został dany na siłę. Deweloperzy dali sobie radę, lecz Cortana dalej mówi po angielsku.

137155
Ciemny akcent jest zawsze spoko
137157
137158

Mirracast bida edition

Od wielu miesięcy próbuje się zmotywować do zakupu Mirracast Stick do szybkiego parowania telewizora z laptopem, tabletem itd. Microsoft stworzył aplikację, która daje namiastkę Mirracast stąd nazwa podpunktu. Telefon z Androidem śmiga z tą aplikacją, ale zdarzają się małe fochy. A tablet z Windowsem jest dla tej aplikacji zabójczą bronią. Aplikacja ma opóźnienia względem obrazu, a dźwięk od czasu do czasu rozjeżdża się, jak na włoskich telezakupach. Jednak pomysł dobry, lecz ta aplikacja musi być dorobiona.

137159
137160
137161
137162

Gdzie jest Bash?

Czekałem na usługi terminalowe w Windows 10. Z jednej strony dla mnie elastyczność, a z drugiej możliwość instalowania mojego linuksowego „Must Have” na Windows. Niestety po instalacji funkcji „Podsystem Windows dla systemu Linux (beta)” i wpisaniu komendy „bash” w wierszu poleceń wyświetleń wyświetla się takie cudo.

599974

Jednak po włączeniu trybu deweloperskiego udało mi się uruchomić bash i zainstalować Midnight Commander

137164
137165

Wydajność systemu

Mój laptop nie jest nowym tworem. Jednak wszystko działa dobrze i bez żadnych usterek. Problemem, jak dla mnie jest dziwna powolność systemu po zalogowaniu na swoje konto. Systemowi trzeba dać chwilę na ogarnięcie się, żeby móc na nim popracować. To jest dla mnie jedyna wada. Panowie z Redmond w kolejnej poprawce pewnie poprawią problem spowolnienia po zalogowaniu.

Karny jeżyk za spowolnienia podczas startu
Karny jeżyk za spowolnienia podczas startu

Czy Windows Defender będzie moim nowym antywirusem?

Od wielu miesięcy moim antywirusem jest Avira. Szału nie ma, lecz ważne, żeby mieć zabezpieczenie. Windows Defender dostał możliwość skanowania plików po naciśnięciu PPM. Nie wiem czemu, ale dalej nie mam zaufania do antywirusa wbudowanego w system.

Mała rzecz, a cieszy
Mała rzecz, a cieszy

Egde dostał rozszerzenia

Microsoft Edge dalej jest przeglądarką, którą nie lubię. Jednak Microsoft poszedł za tłumem i stworzyli rozszerzenia. Niestety ubogo jest i instalacja wymaga konta Microsoft. Ja z konta Microsoft zrezygnowałem i mam sparowanego tylko OneDrive.

Mało nas mało nas .....
Mało nas mało nas .....

Słowem Podsumowania

Microsoft w Windows 10 Anniversary Update zmienił wiele problemów, które dotykały niektóre urządzenia. Interfejs ustawień próbuje zastąpić użytkownikowi panel sterowania, ale nie uda się im przestawić przyzwyczajeń użytkowników. W dniu napisania postu aktualizacji poddałem swój laptop Dell Inspiron 3542. Jednak wada zbyt długiego ładowania systemu od zalogowania się na razie dyskwalifikuje się do instalacji aktualizacji w laptopie moich rodziców. Przedstawiłem kilka zmian. Zapraszam do komentowania i zwracania uwag.

OprogramowanieWindows
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)