Blog (22)
Komentarze (619)
Recenzje (0)

Czytelnicy programują ;)

Strona główna@alucosoftwareCzytelnicy programują ;)
14.06.2012 14:48

HotZlot zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy (prawdopodobnie) nie śpią po nocach i dokładają wszelkich starań, aby i w tym roku wszystko było zapięte na ostatni guzik. Ileż trudu i wysiłku (ba, ile funduszy) należy włożyć w organizację tak wspaniałej imprezy? Pewnie sporo... :)

Podziękujmy Redakcji w wyjątkowy sposób, zgodny z tematyką wortalu jaką jest promocja legalnego oprogramowania. Stwórzmy dla niej oprogramowanie - legalne, bezbłędne, takie "w sam raz", które choć na chwilę pozostanie w pamięci fundatorów imprezy, a i przydatne na co dzień będzie. Pracujmy wspólnie lub każdy z osobna. Jeżeli nie posiadasz niezbędnych umiejętności, pomóż przetestować efekty pracy mojej, kolegów i koleżanek, przygotuj grafikę lub napisz podziękowanie, które zostanie umieszczone w odpowiedniej zakładce.

Zalecana wielkość aplikacji

Utworzenie od podstaw nawet skromnej aplikacji (a taką przecież chcemy przygotować) wymaga nie lada wysiłku i umiejętności. Jednym z czynników wpływających na szacunkowy koszt wytworzenia programu komputerowego jest przewidywana ilość linii kodu źródłowego (patrz model COCOMO, hmm... koko euro spoko?). Spróbujmy więc ograniczyć się do aplikacji nie przekraczającej 1000 - 1500 LOC (ang. lines of code). Dzięki temu, może uda się zakończyć pracę przed tegorocznym HotZlotem.

Zalecane narzędzia programistyczne

Biorąc pod uwagę powszechną dostępność różnorodnych narzędzi jak i samych języków programowania, wybór nie jest łatwy. Najbezpieczniej będzie ograniczyć pole widzenia do tych języków i technologii, które działają na korzyść szybkiego prototypowania aplikacji i w których kod będzie mniej lub bardziej zarządzany przez maszynę wirtualną. Platforma .NET będzie moim, jeżeli nie wszystkich, wyborem. W tym miejscu pozdrawiam serdecznie kolegów innych opcji polityczno-programistycznych :)

Zalecana tematyka

To już zależy od Was, drodzy czytelnicy. Jakich narzędzi, programów Wam na co dzień brakuje? Czego nie ma w bazie dobrychprogramów, a co znacznie ułatwiłoby pracę z komputerem? Propozycje proszę umieszczać w komentarzach - zobaczę, co da się zrobić ;)

421065
bDYwkKSf