Blog (48)
Komentarze (513)
Recenzje (0)

Synology DS218j — pierwszy domowy NAS, prolog

Strona główna@andrewiSynology DS218j — pierwszy domowy NAS, prolog
16.11.2018 22:40

W środę dotarła do mnie paczka od portalu dobreprogramy.pl i Synology - jednego z wiodących producentów Network Attached Storages (NAS). Po jej otwarciu moim oczom ukazał się zapakowany w ładny, schludny karton z rączką NAS DS218j oraz dwa dyski twarde Seagate - Enterprise NAS 6TB oraz NAS 8TB.

665061

Głównym pytaniem jakie sobie stawiam przed testami jest to, czy użytkownik domowy faktycznie potrzebuje takiego urządzenia i na ile jego oprogramowanie będzie "User Friendly". Jest to moje pierwsze zetknięcie z tego typu sprzętem, dlatego postanowiłem podzielić recenzje na cztery części: - prolog, który czytasz teraz, - mój test czyli punkt widzenia przeciętnego użytkownika komputera, który nigdy nie używał NAS'a, - test wykonany przez kolegę, który zajmuje się m.in. rozwiązaniami storage w firmie w której na co dzień pracuję, - podsumowanie.

665063

Po wstępnej konfiguracji mam już pierwsze odczucia na temat testowanego sprzętu i są one dość mieszane. Podzielę się jednak nimi z Wami za jakiś czas, gdy będę w stanie ocenić, czy to tylko pierwsze wrażenie, czy może przełożą się one na codzienną pracę.

665065
Udostępnij:
bDZsKQCL