Blog (134)
Komentarze (4k)
Recenzje (43)

Internetowy przewodnik dla „filmaniaka“

Strona główna@AnTarInternetowy przewodnik dla „filmaniaka“
18.04.2018 15:41

Od dobrej dekady w internecie bardzo popularne jest oglądanie filmów online. Niewątpliwe jest to bardzo wygodne i pomaga być na bieżąco z najciekawszymi premierami filmowymi. Niestety w większości strony oferujące możliwość oglądania filmów w internecie są płatne i często się zdarza, że za obejrzenie interesującego nas filmu trzeba zapłacić podobne pieniądze — jak za bilet do kina. No i tutaj rodzi się problem, bo nie każdego stać na takie duże opłaty. Zatem jak łatwo wywnioskować wpis ten będzie dotyczył najlepszych darmowych stron z filmami online, których oferta powinna zadowolić „filmaniaków”, lubiących z dużą częstotliwością oglądać bardzo zróżnicowane filmy.

CDA.pl

Najsampierw wypada przedstawić serwis, który jest swoistym hegemonem, jeżeli chodzi o darmowe filmy online w Polsce. Za ogromną popularnością CDA.pl stoi rozbudowana biblioteka dostępnych filmów oraz to, że jako jedna z niewielu tego typu stron oferuje możliwość znalezienia poszukiwanego filmu „za free” w wyszukiwarce. Warto dodać, że z ogółu dostępnych filmów w serwisie około 60% dostępnych jest za darmo. Do tego często się zdarza, że na CDA darmowe filmy online są w wysokiej jakości rozdzielczości obrazu (720p, a nawet 1080p). Specyfika użytkowania serwisu CDA jest ogólnie znana i jak znajdzie się film za darmo, przed jego emisją trzeba odczekać ok. 20 sekund na reklamę. Wybór filmów jest spory zarówno pod względem gatunkowym, jak i rozpiętości czasowej ukazania. Zważając na uniwersalizm CDA.pl - na serwisie tym bardzo dobrze odnajdą się poszukiwacze mniej znanych filmów, jak i hitów kinowych z kraju i ze świata.

649443

YouTube

Dla poszukiwaczy darmowych filmów online obojętne też nie może być YouTube. Tym bardziej że ten serwis internetowy posiada, wiele ciekawych kanałów - na których można bezpłatnie obejrzeć setki filmów w języku polskim. Wiadomo, to jest jakieś 30% dostępnych pozycji na rynku, ale zawsze jest to coś, a większość tych filmów jest w jakości HD. Bez wątpienia godnym polecenia kanałami filmowym na YT są: oferujący aktualnie 328 polskich i zagranicznych hitów filmowych - Filmy w całości -po polsku / lektor/ oraz przystosowana dla fanów kina amerykańskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, skandynawskiego, włoskiego i czeskiego - Sala kinowa. Animatorzy cyfrowo zrekonstruowanej klasyki polskiego kina na pewno nie pogardzą też ofertą filmową zaoferowaną przez Studio Filmowe TOR oraz polskifilmfabulany. Zresztą tego typu kanałów filmowych na YouTube jest pewnie więcej, a ja tutaj podałem te, z których samemu najczęściej korzystam. Prawda też jest taka, że na YouTube w oglądaniu bardziej wyszukanych filmów pomocna jest dobra znajomość języka angielskiego. Wtedy spectrum poszukiwanych filmów radykalnie się powiększa.

649446

VOD

Dla zaprawionych filmaniaków na pewno nie lada gratką będzie udostępniona na VOD — wyjątkowa kolekcja filmów „Filmy za darmo online!”, której baza filmów jest ciągle powiększana i aktualizowana. A to wszystko, żeby użytkownicy darmowej wersji VOD-a mogli na bieżąco oglądać najlepsze filmy gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcą. Paleta filmów zawartych w tej ofercie urzeka swoim urozmaiceniem, a wyborze filmu pomaga uszeregowanie tematycznie na: Najlepsze polskie filmy, Zagraniczne filmy - bezpłatnie z lektorem lub napisami!, Bajki i filmy dla dzieci. Zważywszy, że pośród fanów bardziej ambitnych obrazów filmowych jest tak samo wielu pasjonatów teatru, przy okazji chciałbym polecić darmową ofertę VOD współczesnych polskich spektakli teatralnych. Naprawdę jest co oglądać!

649449

Ipla.tv

Ipla.tv to bardzo popularna interaktywna platforma rozrywkowa. Oferująca ogromną ilość materiałów w wysokiej jakości, dostęp do obszernej bazy VOD, transmisji live, filmów i seriali online. Jeżeli chodzi o ofertę filmową, jest całkiem ok i na Ipli można obejrzeć ponad 1000 filmów całkowicie za darmo. Filmy te są podzielone na trzy działy: Akcja / Komedia / Przygodowy. No i według tych kryteriów gatunkowych można je poszukiwać. Dodatkowo w ustawieniach można zaznaczyć wyszukiwanie: tylko darmowych filmów, oraz wyszukiwać filmy według roku / kraju produkcji, obsady, nazwiska reżysera lub pod kątem preferowanej ścieżki dźwiękowej. Jeżeli chodzi o tytuły filmów, nie jest tajemnicą, że Ipla, jest nastawiona na kino typowo komercyjne, a filmy zawarte w jej ofercie są bardzo często emitowane na HBO. Niewątpliwe plusem darmowej oferty Ipli jest to, że można znaleźć tam całą masę świetnych animacji, jak i hity kinowe z ostatnich dwóch / trzech lat, a dodatkowo jakość emisji trzyma wysoki poziom.

649452

Skąd czerpać wiedzę który filmy jest wartościowy?

Prawda jest taka, że nawet na darmowych serwisach z filmami online, rocznie pojawiają się setki premier różnych filmów: dzieł wybitnych, filmów nijakich, jak i totalnych szmir. No i właśnie, żeby się w tym wszystkim nie pogubić, pomocne jest korzystanie z fachowych serwisów filmowych — na których dzięki fachowym recenzjom i opiniom komentujących łatwiej będzie zrobić selekcję tego, co warto obejrzeć, a czego omijać z daleka...

Filmweb

O Filmwebie słyszał chyba każdy interesujący się filmami i ludźmi kina. Filmweb to portal filmowy numer jeden w Polsce. A o jego "znakiem rozpoznawczym" jest olbrzymia baza danych, która zawiera informacje o prawie 600.000 filmach, 50.000 serialach oraz dossier ponad 2.000.000 ludzi kina. Są to niewątpliwie wielkie liczby i baza filmów na Filmwebie ustępuję zasobami tylko należącemu do Amazon - IMDb.com. O sile Filmwebu decyduje to, że jest współtworzony aktywnie przez internautów, którzy tworzą coraz większą wspólnotę "filmwebowców". Dzięki temu na Filmwebie znajdziemy „najświeższe” informacje ze świata filmu, recenzje, zapowiedzi premier kinowych i DVD, zwiastuny, tapety, galerie zdjęć, fora dyskusyjne, box office, repertuar kin w całej Polsce, program TV, rankingi, pasaż, konkursy, informacje o dystrybutorach i festiwalach filmowych. A to wszystko podane w bardzo czytelnej formie, napisane z pasją i co najważniejsze na wysokim poziomie merytorycznym.

649457

FilmPolski.pl

Dla pasjonata polskiego kina wielką „skarbnicą wiedzy” jest FilmPolski.pl. Serwis ten zawiera największą pośród istniejących baz polskich filmów w internecie. Baza „FilmuPolskiego” zawiera pełne informacje o: filmach zrealizowanych w Polsce lub z udziałem polskich artystów i twórców filmowych, spektaklach Teatru TV, etiudach powstałych w PWSFTviT od 1948, filmowej bibliografii zawartości polskich czasopism od 1945, oraz liczy: 70 000 nazwisk twórców filmów fabularnych i seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych, spektakli Teatru TV, etiud powstałych w PWSFTviT; 4088 filmów fabularnych i seriali telewizyjnych (w tym 448 powstałych przed II wojną światową); 16 638 filmów dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych; 4142 spektakli Teatru TV; 3829 etiud powstałych w PWSFTviT. Myślę, że liczby te, są najlepszym dowodem tego, jak ważnym serwisem Filmpolski.pl jest dla ludzi interesujących się polskim kinem i teatrem.

649460

Wiedzę dotyczącą tego, co się dzieje „W świecie X Muzy”, można też poszerzać, na wielu świetnie prowadzonych grupach filmowych na FB (np. Filmy których nie znasz a powinieneś, Filmaster, Filmaniak), lub mającym tysiące użytkowników internetowym Forum KMF Film.org.pl.

per saldo

Myślę, że każdy lubiący obejrzeć w necie dobry film będzie zadowolony z oferty opisanych tutaj serwisów z darmowymi filmami online. Tym bardziej że „ósemka” tych serwisów ciągle się rozwija i z każdym nowym miesiącem trafiają tam nowe filmy, często też te które miały status premium. Przy okazji napiszę, że najlepiej z oferty tych serwisów korzystać, będąc zarejestrowanym, wtedy ma się większe prawa jako użytkownik i są krótsze reklamy. Zatem miłego oglądania darmowych filmów online życzę. Ahoj!

bEaoiKwD