Blog (167)
Komentarze (4.2k)
Recenzje (43)
@AnTarTrójca najpopularniejszych internetowych baz dyskografii

Trójca najpopularniejszych internetowych baz dyskografii

31.08.2021 19:10

Internetowe bazy dyskografii pozwalają być na bieżąco z nowościami wydawniczymi ulubionych wykonawców muzycznych. A to jest niewątpliwie duże ułatwienie dla każdej osoby na poważnie słuchającej muzyki. 

Każda z tych internetowych baz dyskografii jest prowadzona przez użytkowników. Są one więc otwartymi projektami, których fachowość powoduje, że cieszą się dużą popularnością na świecie.  .

757712
© Fot: https://pixabay.com/pl/photos/dyskografia-piosenka-p%c5%82yta-cd-%ea%b0%80%ec%9a%94-3338812/

Discogs

Discogs powstał w 2000 roku i ma największe muzyczne bazy danych, na których znajdują się informacje o wydanych przez wszelkich wykonawców albumach, epkach, singlach, demach i kompilacjach.

Serwis ten stanowi zatem olbrzymie kompendium dyskograficznych informacji, które są na bieżąco aktualizowane. Siłą jego jest zaś otwartość na wszelkie gatunki muzyczne i przejrzysta szata graficzna.

Nie dziwne więc, że Discogs zajmuje bardzo wysokie miejsce w globalnym rankingu popularności - Alexa. Serwis posiada przy tym własny sklep internetowy, gdzie członkowie jego społeczności mają możliwość kupna i sprzedaży albumów muzycznych.

757737
© Źródło grafiki: https://www.discogs.com/

AllMusic

Serwis AllMusic jest kolejnym świetnym miejscem dla poszukiwaczy dyskograficznych danych... i nie tylko. Zawiera bowiem olbrzymią liczbę informacji o najróżniejszych wykonawcach. 

Aby z nich skorzystać, wystarczy tylko w wyszukiwarce wpisać odpowiednią nazwę wykonawcy. Wtedy ma się dostęp do jego biografii (jeśli takowa powstała), pełnej dyskografii, spisu wszystkich wydanych utworów, zdobytych nagród oraz podobnych stylistycznie wykonawców.

Ponadto na AllMusic można znaleźć wiele fachowych recenzji albumów, wciągających wywiadów z muzykami oraz podział gatunkowy wykonawców. Zważywszy na to bogactwo funkcji, nie powinno nikogo dziwić, iż serwis ten od wielu lat ma sporą rzeszę użytkowników.

758254
© Źródło grafiki: https://www.allmusic.com/

Encyclopaedia Metallum

Oferta Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives jest przeznaczona dla fanów słuchających różnych form muzyki metalowej. A że takich na całym świecie nie brakuje, to nie dziwne więc, iż ten głównie dyskograficzny serwis cieszy się dużą popularnością.

Na Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives znajduje się obecnie 150767 wykonawców metalowych (gdzie jakieś 80% stanowią zespoły), 904070 zarejestrowanych osób i 114963 recenzji. Serwis jest bardzo funkcjonalny i oprócz całej garści informacji dyskograficznych posiada również wiele opcji wyszukiwania bandów lub solowych twórców. Przy okazji oferuje też rozbudowane forum oraz napisane ze znawstwem tematu recenzje i artykuły.

757742
© Źródło grafiki: https://www.metal-archives.com/

Wszystkie te internetowe bazy dyskografii wywodzą się z USA i są bardzo pomocne w śledzeniu dokonań setek tysięcy najróżniejszych wykonawców muzycznych. A Ty, którą z nich oceniasz najwyżej?

Hobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)