Blog (19)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (2)

Porównanie płatnych dysków chmurowych

@aqostolPorównanie płatnych dysków chmurowych
06.03.2022 17:56

Cześć,
Postanowiłem dzisiaj przejrzeć ofertę płatnych dysków chmurowych, ponieważ samemu szukam odpowiedniej dla mnie opcji. Głównie skupiłem się na specyfikacjach "na papierze". Wiadomo, że w praktyce lepiej poznaje się usługę korzystając z niej przez dłuższy czas, ale komu starczyłoby na to życia? Choć przyznaję, że sporą część znam już z doświadczenia.

Oto podsumowanie mojej pracy z kilku ostatnich godzin:

Przeliczone po kursie walut z dnia 6 marca 2022
Przeliczone po kursie walut z dnia 6 marca 2022

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takich wyników i znalazłem usługi, o których wcześniej nie słyszałem, a cenowo są przyjazne dla portfela. Na przykład icedrive jest wyjątkowo tani i pewnie go niedługo przetestuję.

Mocno zdziwiła mnie strategia Dropboxa, bo jego najniższa oferta to aż 2TB. Nie każdy potrzebuje tak ogromnej ilości danych... Z drugiej strony jak ktoś potrzebuje, to jest całkiem tanio.

OneDrive przedstawił całkiem atrakcyjną ofertę dla zwykłego Kowalskiego oferując 100GB za niecałe 100zł. Przyznaję, że warte uwagi, tym bardziej biorąc pod uwagę całkiem dobre oprogramowanie od Microsoftu.

Cieszy, że niektórzy dostawcy proponują płatność jednorazową na całe życie.

Na rynku pojawił się również NordLocker, usługa znanego wszystkim NordVPN. Jeśli ktoś potrzebuje trochę więcej miejsca, to cenowo wychodzi dobrze.

Resztę wniosków pozostawiam Wam samemu do przemyślenia.


https://nerd0w0.wordpress.com/2022/03/06/porownanie-platnych-dyskow-chmurowych/

OprogramowanieInternet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)