Blog (55)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (0)
@arlidAndroapka #4: Hashnote

Androapka #4: Hashnote

21.12.2013 15:03

Sposobów tworzenia notatek jest bez liku. Opisywałem już aplikacje Simplenote, która jest świetna.. ze względu na swoja prostotę. Lecz czy to jedyny sposób na tworzenie notatek na naszych smartfonach? Nie. Kolejnym ciekawym przykładem jest Hashnote.

Dzięki tej aplikacji możemy podejść do notatek w zgoła odmienny sposób. Otóż idea ich tworzenia oparta jest na znakach hashu (#), małpie (@) i tagach. W połączeniu powstał Hashtag. To właśnie takie elementy wpleciemy w treść naszych notatek. W ten oto sposób zidentyfikujemy nasze przyszłe wpisy. Oprócz samych hashtagów możemy wyróżnić osoby, "odbiorcy" danej wiadomości za pomocą symbolu @ przed imieniem czy pseudonimem. Znane? Tak, zgadza się – jest to często wykorzystywany sposób "komunikacji" w mediach społecznościowych.

495497

Sama aplikacja jest ciekawe zaprojektowana. Nie przytłacza nas masą opcji. Z lewej strony mamy panel, na którym widzimy nasze tagi oraz "odbiorców". Wystarczy kliknąć na odpowiednim, bądź odpowiednich (jeżeli jest ich więcej) by pokazać tylko te notatki, które nas w danej chwili interesują. Ciekawy jest fakt, iż możemy miesząc w tym "wyszukiwaniu" hastagi z osobami, jakie wpisaliśmy do notatek czy wskazywać nieograniczoną ich liczbę, dzięki czemu można zdecydowanie zawęzić wyniki. Proste i skuteczne.

495499

Pomysł tworzenia prostych notatek w ten sposób może wydawać się dość "futurystyczny" jednak nie jest zły.. W trakcie wprowadzania nowych tagów czy osób podczas przelewania kolejnych pomysłów na wirtualną kartkę dostajemy odpowiednie podpowiedzi w miarę wpisywania kolejnych liter danego tagu. Znacznie ułatwia to wprowadzanie treści i nie stworzy zbędnego "bałaganu" jaki moglibyśmy spowodować małą literówka.

495501

Liczba opcji także nie jest imponująca. Ot proste ustawienia, możliwość wyeksportowania notatek czy ich importu. Usuwanie wprowadzonych wiadomości również nie należy do trudnych. Przesunięcie palcem wpisu w lewo lub w prawo załatwia sprawę. Intuicyjne i konkretne. Sam design jest miły dla oka, nie razi kolorystyką, wszystko jest na swoim miejscu i wygląda po prostu ładnie.

495503

Podsumowując Hashnote to ciekawa palikacja o oryginalnym pomyśle. Dzięki tak prostemu zabiegowi jak "hashe" i "małpy" możemy prosto i skutecznie pogrupować nasze notatki. Na uwagę zasługuje z pewnością wspominana wcześniej lista tychże elementów, które możemy dowolnie wskazywać i miksować wyszukując nasze wpisy. Kolejnym plusem jest fakt, iż aplikacja dostępna jest w naszym ojczystym języku.

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.

OprogramowanieTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)