Blog (55)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (0)
@arlidAndroapka #6 - MyScript Calculator

Androapka #6 - MyScript Calculator

05.01.2014 19:32, aktualizacja: 06.01.2014 10:24

Czy zdarzało Ci się czasem wykonywać ciąg operacji zależnych od wyników poprzednich? Niestety, spotykamy się z tym często. Z pomocą może nam przyjść MyScript Calculator.

497252

Co wyróżnia wspomnianą wyżej aplikację? Otóż nie mamy w niej klasycznych przycisków dodawania, mnożenia czy innych operacji matematycznych. Dostajemy jedynie czystą wirtualną kartkę, na której po prostu piszemy. Nie mogło być prościej. Kalkulator rozpoznaje nasze pismo i wykonuje wprowadzone obliczenia.

497254

Interfejs jest minimalistyczny, aczkolwiek nie toporny. Łagodne kolory w połączeniu z ideą rozwiązania prezentują się ciekawie. W prawym górnym rogu uzyskujemy dostęp do menu, w którym znajdziemy np. tutorial prezentujący możliwości aplikacji oparty zarówno na krótkim wprowadzeniu jak i filmie prezentującym funkcjonowanie programu. Oprócz tego znajdziemy tam również informacje o samej aplikacji czy przejdziemy do ustawień, w którym możemy przykładowo ustawić ilość miejsc po przecinku z jakimi chcemy zaokrąglać nasze wyniki.

497256

Kolejną ciekawą funkcjonalnością jest możliwość cofania wprowadzonych danych – robimy to za pomocą strzałki w rogu "kartki". Bardzo sprytne rozwiązanie rodem ze skrótu CTRL+Z. Oczywiście możemy także za pomocą jednego kliknięcia wyczyścić nasze obliczenia. W przypadku, gdybyśmy operowali na kątach program umożliwia nam wybranie radianów, bądź stopni.

111121
111122

Jak MyScript Calculator prezentuje się w działaniu? Dobrze, nawet bardzo. Rozpoznaje nawet dość "koślawe" cyfry czy znaki poprawnie. Najciekawsze wydaje się wspomniane wcześniej "dopisywanie" naszych działań, czy zmiana wprowadzonych danych w wyrażeniu. W przypadku, gdybyśmy się pomylili wystarczy skreślić niepożądany fragment, a zniknie on z naszego działania. Warto wspomnieć, że sama aplikacja oblicza wszystko w trybie natychmiastowym i w momencie niepodania jakiegoś argumentu co uniemożliwiałoby przeprowadzenie operacji zobaczymy znak zapytania - wystarczy dopisać argument i już otrzymamy wynik. Aplikacja potrafi wykonywać nie tylko operacje podstawowe, silnia czy jedynka trygonometryczna nie jest dla niej problemem.

497262
497263

Podsumowując aplikacja jest bardzo ciekawa. Zgoła odmienny i niestandardowy sposób wprowadzania "treści" to niewątpliwie jej zaleta. Intuicyjna obsługa to również zaleta aplikacji. Dodatkowo MyScript Calculator nie potrzebuje do wykonywana obliczeń połączenia z internetem co sprawia, że możemy go wykorzystać tam, gdzie akurat nie ma dostępu do sieci.

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.

OprogramowanieTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)