Blog (55)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (0)
@arlidAndroapka #8 - Słowotok

Androapka #8 - Słowotok

14.09.2014 15:49

Ostatnio natrafiłem na bardzo ciekawą aplikację, która dość mocno wciągnęła mnie w swoje sidła. Chociaż sidła to może zbyt „złe” określenie. Słowotok, bo o tej aplikacji mowa to gra słowna. Jak może niektórzy powiedzą – powinna trafiać bardziej do osób, które lubią polonistykę czy znają ogrom zasad ortografii, interpunkcji itd. Niemniej jednak warto spróbować, gdyż jest to produkcja zgoła odmienna od zwykłego „polskiego”.

529140

W grze tej do naszej dyspozycji oddana została kwadratowa plansza składająca się z 16 liter. Naszym zadaniem jest układanie z nich słów o minimalnej długości 3 znaków. Niby proste zadanie, ale czy aby na pewno? Oczywiście im dłuższe i bardziej oryginalne słowo – tym więcej punktów otrzymamy. Niemniej jednak zadanie nie należy do prostych i sam często daje rade ułożyć jedynie słowa o minimalnym zakresie liter.

119119
119120

Całość opiera się na zasadzie rund – każda runda trwa określoną ilość czasu . Oczywiście mamy na to podgląd w formie zegara odliczającego pozostały czas do końca danej rundy. Możemy go zobaczyć w lewym górnym rogu. Jak więc widać – gra jest ograniczona czasowo, więc musimy się śpieszyć. To już jakaś dawka adrenaliny.

529146

Po zakończonej rozgrywce możemy zobaczyć listę wszystkich słów jakie można było ułożyć na podanej planszy ze wspominanych 16 liter. Gdy „naciśniemy” dane słowo w lewym dolnym rogu zobaczymy szybką podpowiedź jak je można było uzyskać. Następnie zobaczymy nasz wynik w grze spośród wszystkich graczy. No jak widać niestety się nie popisałem ;p Ale mimo wszystko bawiłem się bardzo dobrze.

529148

Oczywiście nie trzeba tak jak ja grać na koncie anonimowym – można zalogować się do już posiadanego. Niestety nie można założyć konta bezpośrednio w aplikacji co jest lekkim mankamentem, lecz dość prostym do przezwyciężenia.

119123
119124

Po założeni u konta możemy wybrać konkretny pokój spośród wszystkich dostępnych – dla graczy niezalogowanych dostępny jest jedynie ten ogólny. Warto wspomnieć, iż do samego grania konto nie jest wymagane. Osobiście nie posiadam konta - gram dla zabawy i możliwości nauczenia się czegoś , a mimo to bawię się świetnie.

529154

Sam wygląd aplikacji nie budzi zastrzeżeń. Jest ładnie, a zarazem prosto. Tak jak ma być. Możemy zobaczyć krótki opis „systemu” gry oraz przeczytać odpowiedzi na parę pytań, które może zadać początkujący gracz.

Słowotok to bardzo ciekaw apozycja. Można stwierdzić, ze „grając – uczy” i to jest prawda. Z czasem poznajemy nowe słowa, uczymy się też szybszego myślenia. Taka lekka adrenalina pozwala nam także opanowywać stres i umiejętność podejmowania decyzji w sytuacjach „kryzysowych”. Nie pozostaje nam nic innego jak usiąść wygodnie, nacisnąć „graj” i przenieść się w świat liter ;)

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.

OprogramowanieTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)