Blog (55)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (0)
@arlidAny.DO - organizacja to prosta rzecz

Any.DO -  organizacja to prosta rzecz

27.04.2013 10:12

Czym jest Any.Do? Aplikacja ta to bardzo ciekawy i w sumie rzec biorąc prosty aczkolwiek wspaniały "organizer"naszego dnia. Za jego pomocą możemy zaplanować nie tylko dzisiejszy dzień, lecz dodać także zadania do wykonania w przyszłości. Odbywa się to poprzez dodawanie zadań do wykonania.

464147

Oczywiście do każdego zadania możemy dodać priorytet, przypomnienie oraz podzielić się nim z inną osobą. Istnieje także opcja synchronizacji zadań co znacznie ułatwia ich organizacje. Same zadania możemy sortować nie tylko poprzez "czas na ich wykonanie". Możemy także przenieść je do jednego z domyślnych (osobiste, praca) lub własnoręcznie utworzonych folderów, co nie zmienia faktu, że nadal możemy im nadać wspomniany "czas" do wykonania.

464149

Zadanie możemy dodać na dwa sposoby, mówiąc (działa wyśmienicie) oraz wpisując je. Co do drugiej metody podczas wpisywania wyświetlają się podpowiedzi. I tak wpisując np. "Zrobić" dostaniemy podpowiedz o zrobieniu np. zakupów co znacznie przyśpiesza wprowadzanie treści.

464151

Ciekawym pomysłem jest "Chwila dla Any.DO". Co to jest? Otóż jest to nasz mały „przewodnik” po naszych zadaniach. Tuż po pierwszym starcie ustawiamy o jakiej godzinie chcielibyśmy planować nasz dzień oraz w jakich dniach tygodnia aplikacja ma nam o tym przypominać. Następnie wystarczy w ciągu dnia dodawać zadania, niekoniecznie przypisując im czas wykonania, a o określonej porze aplikacja sama przypomni nam o konieczności uporządkowania zdarzeń, gdzie w łatwy i przyjemny sposób uporządkujemy zadania. Oznaczymy te, które wykonaliśmy; gdy z jakimś się nie wyrobiliśmy przesuniemy je na dzień następny czy dodamy przypomnienie za jakiś czas.

464153

Odznaczanie wykonanych zadań jest bardzo szybkie – wystarczy przeciągnięcie po nich palcem. Wtedy zostają one po prostu skreślone z listy "to do". Ale co zrobimy, gdy nam tych zadań już wykonanych nazbiera się ponad miarę? Przecież nie będziemy usuwać każdego z osobna. Otóż autor przewidział i to. Wystarczy wykonać prostą rzecz – potrząsnąć telefonem, bądź tabletem, a następnie potwierdzić chęć usunięcia ukończonych zadań. Oczywiście możemy do nich wrócić poprzez okno ustawie, gdzie "podejrzymy" kiedy mieliśmy ostatnie spotkanie ze znajomym. Oba "ficzery", choć może wydają się trywialne sprawiają, że korzystanie z aplikacji jest bardzo intuicyjne i praktyczne. By nie męczyć oczy autor przewidział dwa motywy – jasny i ciemny. Mnie osobiście bardziej do gustu przypadł ciemny. Być może ze względu na fakt, że po prostu lubię ciemne kolory. Istotnym aspektem okazał się dla mnie także design samej aplikacji. Jest po prostu.. prosty. Niektórzy mogą powiedzieć, że za prosty, Ja jednak uważam, że do wyświetlenia listy zadań nie potrzeba wodotrysków, a jedynie ich ładna prezentacja, a Any.DO wykonuje to zadanie perfekcyjnie.

464155

Ktoś mógłby powiedzieć, że Any.DO to tak naprawdę zbędna aplikacja, gdyż mamy kalendarz czy inną formę przypomnienia. Osobiście korzystam z tej aplikacji bardzo często. Nie raz zdarza mi się coś ustalić na szybko czy w locie, a nie zawsze mam czas podawać z góry konkretny termin. Właśnie wtedy z pomocą przychodzi mi ten organizer. Po prostu dodaje zadanie do listy, a gdy przychodzi pora porządkuje ją i za każdym razem po włączeniu aplikacji mam na widoku wszystko co dodałem i wiem,co mam do wykonania.

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.

OprogramowanieTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)