Blog (55)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (0)
@arlidProgram TV – gazeta z programem bez.. gazety :)

Program TV – gazeta z programem bez.. gazety :)

22.05.2013 21:12

Program TV, to aplikacja autorstwa Wirtualnej Polski, która przypadła mi szczególnie do gustu. Podobnie zresztą jak wersja webowa tej funkcjonalności. Często korzystałem z niej przeglądając czeluści internetu, by zajrzeć co będzie ciekawego danego dnia w telewizji. Tym niemniej ucieszyłem się widząc znany mi interfejs na Androidzie. Od razu przystąpiłem do instalacji niespełna 2MB aplikacji.

468741

Po uruchomieniu zostają załadowane aktualnie odtwarzane programy naszych ulubionych stacji. Domyślnie ustawionych jest 6, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dodać kolejne czy edytować obecne przez co możemy być na bieżąco z tym co „leci w tv” bez włączania odbiornika i zobaczyć czy warto akurat sięgnąć po pilota. Bardzo przydatne i przemyślane, gdyż nie musimy oglądać każdej ze stacji osobno, by poszukać czegoś co nas zainteresuje, ani przewijać całej listy tego co już minęło, Super, zwłaszcza wtedy, gdy uruchamiamy aplikację wieczorem.

Polecane to szczególnie przydatna funkcja, gdzie możemy podejrzeć godne obejrzenia filmy na dziś, jutro czy dalszą datę. Oczywiście po kliknięciu w dany film, czy program możemy przeczytać jego opis, o ile jest dostępny. To bardzo często odwiedzana przez mnie zakładka.

468744

Dalszy program? Nic prostszego. W celu zobaczenia programu na najbliższy tydzień – wystarczy wybrać „Oś czasu”. Program ukazany jest przejrzyście, nie musimy „dziobać” i szukać każdej ze stacji, gdyż wszystko mamy w formie listy – prosto i zgrabnie. Gdy nam się spodoba jakiś program możemy dodać przypomnienie o jego emisji, dzięki czemu z pewnością o nim nie zapomnimy – szczególnie przydatne, gdy czekamy z wytęsknieniem na jakiś konkretny film lub zmieniono godzinę emisji ulubionego programu.

468746

Dla wielbicieli konkretnych gatunków istnieje możliwość ukazania jedynie programów, filmów i konkretnej tematyce. Wystarczy wybrać odpowiednią. Można także przejrzeć program na dany dzień tylko jednej – konkretnej stacji. Istnieje także możliwość wyszukania stacji, czy programu. Działa to wyśmienicie i po chwili mamy gotowy spis z godzinami, nazwami stacji na jakich zostanie wyemitowany poszukiwany przez nas program. Wspaniałe, gdy znamy nazwę programu, a nie wiemy gdzie i kiedy możemy go obejrzeć.

Co do samego interfejsu jest zbudowany w oparciu o karty, co myślę, że wyszło przejrzyście i funkcjonalnie. Przełączanie się między kartami jest dobrze zorganizowane, są one także opisane więc nie powinno być z tym większego problemu. Aplikacja działa płynnie, nie wykrzaczyła się ani razu podczas użytkowania. Z całą pewnością może zastąpić gazetę z programem telewizyjnym – zwłaszcza dla osób, którym nie chce się 'grzebać” w gąszczu linijek w poszukiwaniu czegoś co może ich zainteresować.

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.

OprogramowanieTelefonyHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)