Blog (55)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (0)
@arlidProsta andronotka

Prosta andronotka

27.10.2013 17:04

Czy tworzenie i zapisywanie notatek musi być trudne? Czy do zapisanie krótkiej, czasem natychmiastowej czasami myśli potrzebujemy wielu rzeczy? Nie. Przecież często zapisujemy gdzieś na kartce na biurku fragmenty rozmów, liczby czy inne dane?. Czym się wtedy zazwyczaj posługujemy? Wystarczy Nam przecież kawałek kartki i coś do pisania – ołówek, długopis – cokolwiek.

Być może nie raz zdarzyło się Wam szukać jakiegoś zapisku, który powstał szybko, bez zbędnego szukania miejsca na skrawku papieru znalezionego na biurku. Czy to jakieś hasło do wyszukiwania w internecie, adres bądź nazwa strony czy po prostu jakiś produkt, który chcecie kupić przy najbliższej okazji.

Dlaczego zatem nie uporządkować sobie takich odręcznych notatek? Czy jest na to jakiś prosty sposób, tak by mieć do nich dostęp nawet przy sobie? Jednym ze sposobów na ich uporządkowanie może okazać się ... Simplenote.

488182

Z Simplenote możemy korzystać zarówno lokalnie - bez możliwości synchronizacji - jak i z jej możliwością po założeniu konta.

488184

Możemy to zrobić nie tylko z poziomu samej aplikacji, lecz również zarejestrować się tradycyjnie wypełniając formularz na stronie internetowej. Po uruchomieniu naszym oczom ukaże się prosty interfejs użytkownika. Mimo swej prostoty jest bardzo czytelny i miły dla oka. Na starcie znajdziemy przykładowa notatkę, której treść może posłużyć za małą pomoc.

488186
488187

Samo dodawanie notatek nie jest skomplikowane. Wciskamy plus i po prostu..piszemy. Wystarczą tak na prawdę cztery kroki, by utworzyć taką notatkę.

Kliknięcie + Dodanie tagu Dodanie treści Wyjście do okna głównego aplikacji

488190

jak widać jest to bardzo intuicyjne. Oczywiście jeżeli nie dodamy żadnego z tagów mamy tylko trzy etapy, co czyni stworzenie notatki jeszcze szybszym. Warto wspomnieć o samych tagach i ich idei. Otóż do każdej z notatek możemy dodawać tagi, które zostają także dodane do listy w panelu bocznym.

488192

Po kliknięciu na dany tag z panelu zobaczymy tylko te z notatek, które go zawierają. Jednym z minusów jest brak możliwości zaznaczenia np. Dwóch tagów i wyświetlenia treści zawierających oba tagi jednocześnie. Oczywiście wystarczy raz wpisać dany tag, kolejna próba jego wpisania (przykładowo w innej notatce) będzie skutkowała wyświetleniem podpowiedzi w miarę wpisywanych przez nas ciągów znaków.

488194

Kolejną ciekawostką jest możliwość efektywnego tworzenia sobie "wycinków" jakie chcemy zachować. Wystarczy "podzielić" się z aplikacją interesującym nas materiałem. Możemy ten sposób zostawić sobie notatkę o konieczności przeczytania ważnego dla użytkownika artykułu znalezionego na stronie internetowej. Wystarczy chwila, by mieć taką informacje w formie notatki.

488196
488197

W przypadku, gdy treść notatki znajdzie się adres strony internetowej po ustawieniu kursora w jego obrębie będziemy mieli możliwość skopiowania go, czy otwarcia w przeglądarce bez potrzeby kopiowania go i wklejania do paska adresu.

488199

To spore ułatwienie, zwłaszcza jeżeli mielibyśmy dłuższą listę adresów do odwiedzenia. Jeszcze jedną bardzo ciekawą funkcją, która może zachęcić do używania aplikacji to możliwość współdzielenia tworzonych notatek. Co ciekawe, osoba, z która chcemy dzielić notatkę nie musi posiadać konta. Wystarczy jako jeden z tagów tworzonej notatki podać adres email wspomnianej osoby. Otrzyma ona adres do otworzenia notatki w przeglądarce. Po tak drobnym zabiegu możemy już wspólnie ją edytować. Jest to rozwiązanie bardzo proste, szczególnie, gdy jakąś notatką chcemy się podzielić szybko i bezproblemowo.

Synchronizacja działa dobrze, nawet wręcz bardzo dobrze. Nie musimy nic odświeżać czy ponownie uruchamiać programu, by zobaczyć wprowadzone zmiany. Przykładowo edytując notatkę w wersji webowej możemy mieć ja cały czas włączoną na naszym smartfonie, a zmiany będą pojawiały się w czasie rzeczywistym.

Warto także dodać, że Simplenote dostępny jest nie tylko na Androida, lecz także na iOS, Kindle, Maca oraz dostępny z poziomu przeglądarki internetowej.

Podsumowując Simplenote mimo swojej nazwy nie jest aż tak prostym notatnikiem. Jest to ciekawa alternatywa, zwłaszcza dla osób szukających czegoś do szybkiego tworzenia notatek, bez zbędnych bajerów i dodatków., którzy chcieliby po prostu uruchomić aplikację i już móc działać – be potrzeby konfigurowania.

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.

OprogramowanieInternetTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)