Blog (111)
Komentarze (1k)
Recenzje (0)

Na pych i do przodu - ładowanie baterii Nikona

@Ave5Na pych i do przodu - ładowanie baterii Nikona02.07.2012 22:39

Nadszedł okres wakacyjno-urlopowy. Nic tylko wybrać jakiś śliczny zakątek świata, spakować najpotrzebniejsze rzeczy i śmiało ruszać na wypoczynek. Mimo że telefony komórkowe powoli wypierają te urządzenia, zapewne wiele osób weźmie ze sobą osobny aparat cyfrowy.

Producenci tychże nierzadko lubują się w praktykach znanych użytkownikom Maców, czyli zamykaniu klientów w pułapce w postaci jedynych słusznych akcesoriów. O wymienności czegokolwiek po prostu nie ma mowy, nawet jeżeli chodzi o głupie karty pamięci (dzięki, Sony!).

Naturalną rzeczą dla korporacji jest doić ludzi. Naturalną rzeczą dla ludzi jest kombinować ;)

Problem

Pewna osoba zgłosiła się do mnie (klasycznie, "bo ty lubisz technologię") z niemożliwym dla niej do przeskoczenia problemem. Jak naładować aparat cyfrowy, nie dysponując ładowarką z zestawu i nie wydając ani grosza?

Usiadłem, pomyślałem i coś zaczęło mi świtać. Na co dzień używam osobiście "małpki" Sony. Bateria w moim modelu jest większa od pokazanej mi Nikonowej, ale posiada takie same 3 styki do ładowania w podobnych odstępach od siebie.

Włożyłem więc akumulator do mojej ładowarki:

Dusza blada? Niekoniecznie...
Dusza blada? Niekoniecznie...

Nic. Czemu? Bo, jak pisałem przed chwilą, baterie różnią się znacząco rozmiarem. Wystarczy docisnąć:

Na pych, jak Trabanta!
Na pych, jak Trabanta!

I prąd płynie aż miło. Naturalnie trzymanie tak palcem przez dłuższe okresy czasu byłoby męczące, ale wystarczy podłożyć co kto ma pod ręką żeby dociskało. Ja użyłem breloczka:

Ingenuity level: college
Ingenuity level: college

Czemu o tym piszę?

Bo w okresie wakacyjnym można wpaść na problemy z ładowarkami i bateriami. Kombinujmy - producenci lubią prostotę i oszczędność, więc często z pozoru niepasujące akcesoria to kwestia dosłownie kilkunastu sekund. Szczególnie kiedy chodzi o tanie urządzenia z prostymi akumulatorami, a nie wypasione lustrzanki zasilane miniaturowymi reaktorami atomowymi.

Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza tegorocznych współZlotowiczów :>

SprzętPoradniki
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)