Blog (28)
Komentarze (3.1k)
Recenzje (16)
@AxlesFolderSync - synchronizacja danych z różnych usług (Android)

FolderSync - synchronizacja danych z różnych usług (Android)

20.12.2012 15:46

Jakiś dłuższy czas temu poszukiwałem uniwersalnego oprogramowania, które byłoby w stanie pogodzić moje konta w różnych serwisach do backupu danych i przechowywania plików w chmurach w jednej aplikacji oferującej więcej niż te oficjalne. Szukałem, szukałem i nie znalazłem, aż kilka tygodni temu natknąłem się na świetne narzędzie, które pozwala mi poniekąd zespolić ze sobą usługi Dropboxa, SugarSync, GoogleDrive i SkyDrive i wiele innych. Tak więc postanowiłem podzielić się moim odkryciem :)

Opis aplikacji

Program FolderSync występuje w dwóch wersjach darmowej i płatnej, a różnią się one ilością kont, które można przypisać, wyświetlanymi reklamami i filtrami które można sobie sprecyzować. Sama aplikacja wygląda prosto i jest banalna w obsłudze, tym bardziej, że jest w naszym rodzimym języku (póki co nie przetłumaczone w całości), mimo tego drzemie w niej prawdziwy potencjał, który od nas zależy czy wykorzystamy.

Proste menu tego co program nam oferuje
Historia ostatnich operacji, haczyk oznacza sukces w synchronizacji, plus natomiast sukces wysłania plików (bez synchronizacji)

SugarSync jest moją główną chmurą, dzięki programowi FolderSync synchronizuję ze służbowego PC dokumenty, zdjęcia i ustawienia programów z Androida, oraz backupuje różnorakie pliki do WebArchive (też w SugarSync). Do Dropboxa natomiast wysyłam dokumenty i zdjęcia ze smartfona z Androidem i tym samym cała rodzinka ma właśnie w Dropboxie szybko pod ręką to z czym chcę się z nimi podzielić. Jeszcze mam kilka innych skojarzonych usług, których wymieniać nie będę by nie zanudzać, ale jak widać program można skonfigurować jak tylko się nam podoba.

435750

FolderSync jest dość często aktualizowany o nowe opcje, a autor jest otwarty na propozycje, więc w razie pytań można śmiało pisać: http://www.tacit.dk/

Lista kont i usług, które program wspiera ..
.. jak widać wybór mamy spory.

Funkcje programu są bardzo rozbudowane, w pierwszej kolejności musimy wskazać źródło i cel naszej synchronizacji, a tymi mogą być dowolne miejsca czy chmury widoczne na screenach. Następnie określamy takie parametry jak częstotliwość synchronizacji, jej zawartość, sposób połączenia czyli czy chcemy tylko w zasięgu wifi korzystać z programu czy też transferu mamy dość i połączenie z mobilnym internetem nam nie straszne.

96847
96848
96849
96850

Podsumowanko

Podsumowując ten krótki wpis, program mogę szczerze polecić każdemu, kto podobnie jak ja ciężko miał pogodzić te wszystkie 'chmury' a dedykowane oprogramowanie od Dropbox, SugarSync, SkyDrive z jakichś powodów nie odpowiada mu. Aplikacja ma na prawdę duże możliwości i tylko od nas zależy jak je wykorzystamy. Zapewne filtry synchronizacji dostępne w wersji płatnej otworzą przed nami jeszcze większe możliwości. Program posiada zabezpieczenie hasłem, co przynajmniej w moim przypadku jest opcją niezbędną w tego typu aplikacji. Tak więc zachęcam do przetestowania i komentowania.

OprogramowanieBezpieczeństwoSerwery
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)