Blog (28)
Komentarze (3.1k)
Recenzje (16)
@AxlesHelloFax czyli darmowe faksy za pomocą strony www oraz z Dokumentów Google i Dropboxa

HelloFax czyli darmowe faksy za pomocą strony www oraz z Dokumentów Google i Dropboxa

06.08.2012 12:50

Kilka dni temu robiłem porządki w moich dokumentach Google, sprawdzałem jakieś PDFy i inne dokumenty aż tu nagle na coś kliknąłem i przeniosło mnie na stronę HelloFax (mój reflink). Po wgłębnym przeanalizowaniu rozszerzenia i stronki doszedłem do wniosku, że i innym od czasu do czasu może się przydać narzędzie do wysyłania faksów, bo nie ukrywajmy nie każdy faks posiada.

Strona ingeruje się z naszym kontem Google więc niektórzy problem zakładania konta mają z głowy. Po zalogowaniu się na konto przy pomocy konta googlowego czy maila od razu możemy wysyłać faksy na fizyczne urządzenie faksu, posiadamy także pulę ilości wysyłanych faksów, ale póki co nie doszedłem do tego ile tego jest, czy się odnawia miesięcznie oraz skąd ja mam 70 gdy na innym koncie dostałem 5 :) Pewne jest natomiast to, że poprzez proste czynności możemy tych faksów trochę się dorobić: [image=2]

Z ciekawszych opcji prócz wysyłania samych faksów, co sprawdzałem w biurze to różnorakie podpisy: [image=6][join][image=8]

[image=5][join][image=7] , a tu wspomniane w temacie wysyłanie naszych dokumentów z Google, Dropboxa czy Boxa:

426045

A poniżej przykładowy faks z avatarem i podpisem:

[image=9] Warto też dodać, że wysłane faksy zapisują się automatycznie w naszej skojarzonej usłudze czyli Google Drive, Dropbox czy Box.

Podsumowując wpis, jest on w formie ciekawostki i wydaje mi się, że stronę warto znać, czasami przychodzi nam potrzeba wysłania faxu, bo w innej formie adresat nie chce przyjąć. Natomiast dla osób, które chciałyby także faksy otrzymywać to strona odpłatnie taką funkcję z ich własnym numerem telefonu oferuje.

Jako bonus przy okazji tematu faksowania, poniekąd też skanowania chciałem polecić aplikację na Androida CamScanner, która znów może nas poratować gdy nie posiadamy skanera :)

OprogramowanieInternet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)