Blog (28)
Komentarze (3.1k)
Recenzje (16)
@AxlesPushBullet - coś czego szukałem dłuższy czas

PushBullet - coś czego szukałem dłuższy czas

08.03.2014 12:20

Zdarza się wam czasami, że przeglądając coś na smartfonie ze zbyt małym ekranem chcielibyście coś kontynuować, ale na swoim komputerze z 30 calowym monitorem? Lub odwrotnie, czytacie coś w domu, ale czas nieubłaganie ucieka i trzeba wyjść, a ciekawy artykuł chcielibyście dokończyć np. w autobusie? Jeśli odpowiedź na powyższe lub podobne pytania brzmi tak, warto poświęcić 5 minut na zapoznanie się z programem którego można krótko podsumować, jako służącego do przesyłania wiadomości, notatek, linków, plików (do 25MB) czy listy to-do lub nawet współrzędnych gps na różne urządzenia oraz przeglądarki. Jednak różni się on od podobnych tego typu programów jak np. Air Droid czy Google Keep. Zalety aplikacji wraz z krótkim opisem funkcji programu postaram się przedstawić w tym wpisie.

Opis

Program jest dostępny na stronie https://www.pushbullet.com/, po zalogowaniu za pomocą konta Google (innej opcji nie widziałem, co jest poniekąd zrozumiałe) ukazuje się nam główne okno [image=1]

w którym po lewej stronie mamy cztery rodzaje urządzeń, które można dodać i tak kolejno:

  • smartfon,
  • przeglądarka,
  • komputer,
  • maile znajomych (można dodać więcej niż jeden).

Po przypisaniu i wybraniu konkretnego urządzenia np. smartfona (póki co dostępne tylko na Androida ), w środkowej części okna pojawia się pięć treści, które możemy przesłać do niego i tak są to kolejno:

  • wiadomość tekstowa,
  • link,
  • plik o maksymalnej wielkości 25MB,
  • lista to-do,
  • adres wraz z mapką wskazującą go.

Kombinacji samego przesyłania jest dosyć dużo i tylko od nas zależy co w danej chwili potrzebujemy i tak przykładowo można wysłać coś z przeglądarki Firefox czy Chrome w której zainstalowaliśmy uprzednio plugin PushBullet (jest to przydatne bo można wtedy z prawokliku wysłać zaznaczony tekst lub link), lub bezpośrednio za pomocą strony www w pracy do naszego domowego komputera czy smartfona, czy maila swojego lub znajomego. Także ze smartfona można wysłać co tylko chcemy, na urządzenie które tylko chcemy. Naturalnym jest też program dla Windowsa , który oczywiście działa na podobnej zasadzie z wysyłaniem i odbieraniem. Plusem aplikacji zainstalowanej na naszym PC oraz dodatków w przeglądarkach względem samego dostępu z www, jest to że otrzymujemy powiadomienia w dymkach o przychodzących połączeniach, smsach itp.

Podsumowanie

Aplikacja jest na prawdę banalna w obsłudze, a jednocześnie bardzo przydatna i mnie osobiście dużo zadań ułatwiła więc zachęcam do przetestowania i odkrycia swoich zastosowań do których program przystosujecie.

OprogramowanieWindowsTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)