Blog (28)
Komentarze (3.1k)
Recenzje (16)
@AxlesWhatsApp - aplikacja, która odmieniła moje życie

WhatsApp - aplikacja, która odmieniła moje życie

03.12.2013 16:10

Przesadzam trochę z tą odmianą życia, ale na pewno bardzo mi ułatwiła wiele rzeczy. Z aplikacją zetknąłem się dwa razy, za pierwszym razem na stronie oficjalnej , która mnie zniechęciła bo ogólnie nie ufam takim programom, które chcą całą masę uprawnień, które nie za bardzo można powiązać z zastosowaniem aplikacji, temat uprawnień był już poruszany nie raz na łamach Dobrych Programów np.: tu oraz Druedain bronił w jakimś wpisie racji bytu tylu uprawnień. Za drugim razem zetknąłem się z programem już w Google Play dlatego już miałem mniejsze obawy przed jego uprawnieniami, bo przeszedł wstępną googlową analizę, a poza tym ukazał się też w innych marketach takich jak AppStore i MarketPlace, więc aż tyle skanerów nie może się mylić.

Co to właściwie za program

Aplikację można w jednym zdaniu określić jako taką, który umożliwia wysyłanie znajomym chyba wszystkie najpopularniejsze formy informacji, zacząwszy od sms/mms, zdjęcia, wizytówki, współrzędne, a kończąc na muzyce i filmach. Ktoś powie, że to można też za pośrednictwem zwykłej wiadomości mms i będzie miał rację, ale nie do końca. Otóż program ten nie dość, że za darmo (teoretycznie za darmo w praktyce to ponosimy koszty związane z dostępem do internetu, ale już w zasięgu wifi nie) potrafi wszystko wysyłać, to robi to bardzo szybko i na dodatek nie ma ograniczeń do tego co wyślemy (a przynajmniej nie było w chwili gdy film 150MB wysyłałem). Możemy wysłać zdjęcie w pełnej rozdzielczości gdy mms umożliwia tylko wysyłanie średniej jakości, skompresowane fotografie, podobnie z filmem który mimo, że zajmuje sporo miejsca do adresata przechodzi bardzo szybko.

Opis programu

Po zainstalowaniu programu ten prosi nas o numer telefonu, po zaakceptowaniu regulaminu pokazuje nam listę osób które mamy w kontaktach i które już używają WhatsApp, proste aż do bólu.

Główne okno programu, widnieją tutaj nasi znajomi, którzy posiadają program WhatsApp
Główne okno programu, widnieją tutaj nasi znajomi, którzy posiadają program WhatsApp

Wysyłanie wiadomości jest banalnie proste, po prostu wystarczy tapnąć avatara danej osoby po czym w dolnej części ekranu w polu tekstowym miga znak zachęty, wpisujemy tutaj żądany tekst i wzbogacamy go ewentualnie emotą dostępną po lewej stronie. Jeśli nie chce nam się pisać, to po prawej stronie przyciskamy i przytrzymujemy ikonę mikrofonu, wypowiadamy kilka zdań, a po zakończeniu mowy puszczamy ikonę i w tym momencie nasza notatka głosowa trafia do adresata. Proste i przyjemne :) W górnej, prawej części ekranu mamy symbol spinacza, pod nim kryją się następujące opcje załącznika:

  • galeria - pozwala wybrać zdjęcie z naszej galerii,
  • zrób zdjęcie - przełącza w tryb aparatu i umożliwia nam zrobienie zdjęcia,
  • film - umożliwia nam nagranie filmu z kamery, bądź wybrania go z jakiejś obsługującej aplikacji na naszym smartfonie, oraz czego nie jestem pewien - można wybrać zdjęcia bezpośrednio z naszego konta Google+ (zdjęcia),
  • dźwięk - można dołączyć dźwięk z bazy w telefonie lub nagrać notatkę głosową do 2 minut. Nie wiem czym się różni to od notatki głosowej o której pisałem prędzej, poza szybkością dojścia do tej opcji,
  • lokalizacja - pokazuje przedzielone na pół okno w którym w górnej części jest mapa na której można wybrać nasze współrzędne, a w dolnej części wskazać miejsca w pobliżu których jesteśmy,
  • kontakt - dodawanie wizytówki z dostępnych kontaktów w naszym urządzeniu.
Przykładowy czat :)
Przykładowy czat :)

Całość rozmowy wraz z załącznikami można w prosty sposób wysłać na maila, z poziomu menu programu.

Przy wysyłaniu wideo można wg. uznania przyciąć jego długość.
Przy wysyłaniu wideo można wg. uznania przyciąć jego długość.

Bardzo ciekawą opcją jest tworzenie grup czatowych, tym sposobem można w gronie znajomych dyskutować o mniej lub bardziej ambitnych rzeczach.

Grupowa dyskusja, proszę nie wnikać w treść :)
Grupowa dyskusja, proszę nie wnikać w treść :)
492990

Ustawienie statusu też się przydaje.

Istnieje możliwość ustawienia statusu jak np. na gg.
Istnieje możliwość ustawienia statusu jak np. na gg.

Istnieje możliwość zdefiniowania przy jakim rodzaju połączenia program może sobie sam multimedia pobierać, poza tekstem i notatką głosową bo te nie potrzebują potwierdzenia.

492994

Podsumowanie

Co tu dużo pisać, program dosyć mi pomaga, często ze znajomymi czy rodziną dzielę się zdjęciami oraz rzadziej filmami i dzięki temu programowi moge w łatwy sposób je przesłać. Notatki głosowe też się przydają zwłaszcza gdy nie chce dzwonić, a jedynie poinformowac kogoś o czymś w szybszy sposób niż sms. Program jest darmowy przez rok, po tym czasie można przedłużyć licencję na kolejny rok lub więcej za 0.99$.

OprogramowanieInternetTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)