Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Banan znęca się nad głośnikami Genius SW-5.1 3005

Strona główna@BananBanan znęca się nad głośnikami Genius SW-5.1 3005
08.10.2012 01:57

Dobre brzmienie, ulubiona muza? Tym razem katuszy doświadczą głośniki Genius SW-5.1 3005. Zapraszam =)

Zestaw składa się z sześciu głośników - subuoofera aktywnego, 4 głośników satelitarnych i głośnika centralnego. Głośnik niskotonowy został wyposażony w wzmacniacz o mocy 25 W, moc głośnika centralnego to 14 W, a każdy z satelitarnych ma moc 9 W.

bDYKnqCv

Głośniki zostały wykonane z matowego plastiku wraz ze srebrną obwódką. Membranę każdego z głośników okrywa czarna siateczka z logiem Geniusa u dołu. Z tyłu każdego z 5 głośników (prócz subuoofera) znajduje się otwór, dzięki niemu głośniki można powiesić np. na ścianie.

Pokrętła do regulowania głośności i basu zostały umieszczone na subwoferze. Tam też znajdują się diody informujące ostanie pracy zestawu. Moim zdaniem te pokrętła wraz z włącznikiem powinny znajdować się na prawym przednim głośniku oczywiście wraz z diodą, która informuje czy głośniki są włączone.

Niestety zestaw nie został wyposażony w pilota, który mógłby ułatwić operowanie głośnikami. Poza tym, głośnik centralny powinien różnić się od pozostałych wyglądem, to znaczy powinien dłuższy, a węższy, tak aby łatwo mieścił się pod monitorem, bo teraz można go postawić jedynie za monitorem (chyba, że mamy dużo miejsca pod).

432271

Głośniki mają pasmo przenoszenia 100 Hz - 20 kHz. Rozkład mocy poszczególnych głośników jest dobrze dobrze ułożony, optymalizuje to ich możliwości. Ale oczywiście żeby to wszystko dobrze grało potrzebna też jest dobra karta dźwiękowa. Jakość dźwięku przestrzennego wydobywającego się z omawianego zestawu docenią szczególne gracze; mogą oni usłyszeć przeciwnika z tyłu zanim go zobaczą. Fani mocnych filmowych wrażeń również nie będą zawiedzeni.

bDYKnqCB

Zestaw Genius SW-5.1 3005 można nabyć za ok. 300 zł niestety głośniki są trudno dostępne, niewiele sklepów ma je w swojej ofercie. Na szczęście dźwięk i jakość wykonania przysłaniają drobne mankamenty zestawu. Pozdrawiam, Banan =)

Udostępnij:
bDYKnqDr