Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach - Czerwiec (12)

@BananBlogi na dobrychprogramach - Czerwiec (12)02.07.2012 17:35

Nareszcie wakacje! W czerwcu z racji końca roku szkolnego miałem sporo nauki więc opublikowałem tylko podsumowanie maja. W tym miesiącu mam znacznie więcej czasu więc spróbuję cóś więcej napisać. Dwunaste podsumowanie czas zacząć.

Ogółem

Na szczęście nie muszę nikogo martwić wpisów, jak i blogerów ciągle przybywa i tendencja wzrostowa nadal się utrzymuje. Ale co ciekawe mimo większej liczby wpisów w ubiegłym miesiącu niż w analogicznym okresie rok temu, to wpisów na stronie głównej było nieco mniej.

421872

Chyba nie tylko mnie w czerwcu dopadł brak czasu. W ubiegłym miesiącu było znacznie mniej komentarzy do wszystkich wpisów na blogu niż w miesiącach poprzednich.

421874

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(12/7/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

421877

Po raz kolejny niema miejsc egzekwo na podium, co dotychczas się rzadko zdarzało. Co ciekawe liczba wpisów na stronie głównej w pierwszej trójce jest praktycznie ta sama.

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(12/7/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

421881

Moim zdaniem DjLeo w tym zestawieniu jest murowanym zwycięzcą nie tylko dlatego, że ponad dwukrotnie przebił GregKovala, który jest na drugiej pozycji lecz dlatego, że osiągną to popularnym choć nie na tym portalu tematem i nawet nie trafiając na stronę główną. Według mnie jest to spory wyczyn, za który mu serdecznie gratuluję.

Głos Ludu

O co w tym chodzi? Bloger, który chociaż raz w ubiegłym miesiącu został wyróżniony w podsumowaniu tygodnia (news) zgłasza się w komentarzach i tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu (lipcu). Jeśli w tym miesiącu napisze jakieś wpisy (bądź wpis), ma za zadanie wytypować najlepszy z nich (jeśli było więcej) i go przedstawić na zakończenie. Wszystko w takiej formie jak poniżej (z uzasadnieniem)

W poprzednim podsumowaniu do Głosu Ludu zgłosił się lukasamd. Tak prezentuje się wybrana przez niego piątka (kolejność jest nieistotna):

1. Fakty i mity o Windows Phone [aktualizacja po Microsoft Windows Phone Summit]

W końcu pojawił się wpis, który obala wiele z bredni głoszonych w sieci na temat Windows Phone. Djfoxer świetnie pokazał, że część zarzutów stawianych systemowi Microsoftu jest nieaktualna, a część niezauważalna i nieistotna przy codziennym użytkowaniu. Oczywiście nie wszystko jest takie piękne, czasami trzeba odblokować telefon i użyć aplikacji homebrew, ale... WP naprawdę daje radę!

2. A ja tam lubię GG!

Co prawda sam Gadu-Gadu nie używam (preferuję WTW za obsługę wielu protokołów i prostotę), ale wpis naprawdę mnie zainteresował. Shaki81 wyraził swoje zdanie, swoją opinię, a nie tą potwarzaną przez wielu. Może i oficjalna odsłona polskiego komunikatora nie jest idealna, ale ma również swoje plusy i nie można zapomniać, że stworzyła fundamenty obecnej komunikacji w polskim internecie.

3. [MyDevil.net] Niebo dla Webdewelopera

Zgodzić się muszę z zarzutami niektórych osób, że opis KyRola dotyczący usług oferowanych przez pewną firmę hostingową wygląda nieco jak tekst reklamowy, nie uwzględnia też wad ale... Nie sposób nie zgodzić się z tym, że możliwości przez nich oferowane są naprawdę imponujące i informacja o istnieniu MD może przydać się wielu osobom, niekoniecznie webdeweloperom.

4. Darmowy dostęp do Internetu

Nie podróżuję wybitnie często, ale gdy to robię, brak internetu okazuje się bolesny. Oczywiście można używać telefonu komórkowego, ale pakiety na nie wiele się zdają. Feniks20 informuje / przypomina nam o możliwości bezpłatnego korzystania z Aero2, który jest ratunkiem dla osób bez możliwości technicznych, lub finansownych korzystania w "tradycyjny" sposób z internetu. Rozwiązanie to otwiera nam okno na świat.

5. Raspberry Pi - Pierwsze wrażenia użytkownika

Nie przepadam za Linuksem, nie mam w planach tworzenia niewielkiego media center, ale obok Raspberry Pi jakoś nie da się przejść zupełnie obojętnie. Dzięki blogerowi O4i mogłem zapoznać się ze specyfikacją, wyglądem, a także od razu wykluczyć go z pewnych zastosowań (niestety, nici z czegoś mini do przeglądania internetu).

Wszyscy odliczają godziny do Hot Zlotu, nie ma się co dziwić, bo ta impreza to coś niesamowitego, coś unikalnego na skalę... dużą skalę. Na tegorocznym zlocie ma pojawić się wystawa starych komputerów, na którym powinna pojawić się i moja Amiga. Po oddaniu jej w ręce redakcji Dobrychprogramów postanowiłem ją opisać, do tego właśnie wpisu z moich czerwcowych wypocin zapraszam.

Na koniec

Jeśli znajdzie się osoba, która chciała by przeglądnąć pełne dane to proszę o tym napisać w komentarzach (nie zamieszczam ich ponieważ rzadko ktoś je przegląda). Zapraszam to zgłaszania się w komentarzach do Głosu Ludu. Młodzieży i wszystkim tym, którzy mogą sobie pozwolić na odpoczynek życzę miłych wakacji, pozdrawiam Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)