Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach - Czerwiec (24)

@BananBlogi na dobrychprogramach - Czerwiec (24)03.07.2013 01:32

W poprzednim wpisie mogliście przeczytać relację z warsztatów Huawei w Warszawie. Kilka dni wcześniej załatwiłem sobie smartfona z Windows Phone 8 do testów, żeby po przerwie powrócić do mojej serii "Banan znęca się nad" szczególnie, że nareszcie skończyła się szkoła i już uczyć się nie muszę oraz nie ma też testów Intela i przesycenia bloga recenzjami. Ciężko nie zauważyć na blogu kolejnej akcji, tym razem z Office'm 365. Również dostałem roczną licencję i miałem nadzieję, że po trzech dniach w Warszawie u Ave wracając pociągiem przez cały dzień do Leżajska napiszę podsumowanie na wspomnianym smartfonie dokładając do niego Office. Ale nadzieja matką głupich... napiszę o tym w kolejnym wpisie.

Ogółem

Tym razem pisząc podsumowanie zobaczę czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy Office'm 2007, a Office'm 365 pod względem wykonywanych czynności w Excelu, które zwykle robię w trakcie tworzenia podsumowania.

W czerwcu blogerzy opublikowali 249 wpisów czyli o 20 mniej niż w maju 2013. Natomiast porównując ubiegły miesiąc z czerwcem 2012 to mamy wzrost o 83 wpisy. Co ciekawe w maju i czerwcu taka sama liczba blogerów publikowała swoje wpisy czyli 110. Lecz porównując czerwiec z analogicznym okresem w roku ubiegłym to o 20 blogerów więcej opublikowało swoje wpisy w czerwcu.

474715

Mimo, że wpisów w porównaniu do maja było o 20 mniej to komentarzy było mniej tylko o 5, co przy liczbie 4098 komentarzy jest bardzo małą różnicą.

474717

Jak na razie pisząc podsumowanie w Excelu Office 365 nie zauważyłem większej różnicy w wykonywanych czynnościach. Tylko sam wygląd pakietu trochę odbiega wyglądem od wersji 2007. Bardzo zauważalne dla mnie były te nowe efekty dodane przy zaznaczaniu komórek i trochę mnie rozpraszały. Jak na razie nie widzę niczego, co skłoniłoby mnie do przedłużenia licencji, którą dostałem i przejścia z Office 2007 na rzecz 365.

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(24/07/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Jak już kiedyś wspominałem, żeby trafić do zestawienia oprócz wielu opublikowanych wpisów przynajmniej jeden musi trafić na główną. Jeden z blogerów mimo, że miał 7 opublikowanych wpisów to żaden nie trafił na stronę główną, przez co wypadł z zestawienia zwalniając trzecie miejsce.

474722
474723

Co ciekawe ziemowy zadebiutował na blogu właśnie w czerwcu publikując 8 wpisów o Office z czego jeden trafił na główną i takim sposobem spełnił ramy i dostał się do zestawienia. Pozostałych blogerów trudno nie znać, więc nie będę się rozpisywał na ich temat =P

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

Przeszukałem arkusz, w którym mam wszystkie wpisy z czerwca i okazało się, że słowo "Office" czy liczba "365" występuje zaledwie 25 razy, "Word" tylko raz, a "Excel" wcale.

474727

Od początku wiedziałem, że wpis lukasaamd będzie wysoko w tym zestawieniu. Natomiast w ogóle nie spodziewałem się, że poprzednie podsumowanie miesiąca również tam trafi - ale się wtedy rozpisaliście.

Głos Ludu

No właśnie rozpisaliście się ale nikt do Głosu Ludu się nie zgłosił. Tak się zastanawiam czy to z obawy przed czytaniem Officowych wpisów czy może reguły były zbyt skomplikowane. Dlatego chciałbym Was zaprosić do rozmowy w komentarzach o zmianę formuły Głosu Ludu. Może macie jakieś pomysły? Dotychczasowa formuła odchodzi w niepamięć, chciałbym w komentarzach wypracować coś nowego, co pojawi się w kolejnym jubileuszowym podsumowaniu. Dlatego jubileuszowym, bo za miesiąc będzie już dwa lata odkąd tworzę podsumowania miesiąca.

Office 365

Napisałem podsumowanie na nowym Excelu i wnioskuję, że w ogóle nie mam potrzeby przedłużać licencji, którą dostałem na rok od dobrychpogramów. Z resztą nie dziwię się, bo przez kilka miesięcy podsumowania były tworzone na LibreOffice na różnych dystrybucjach Lunuxa. Ale skoro teraz używam Windowsa 8, a mam legalnego Office 2007 to nie specjalnie mi jest potrzebny Office 365, co z resztą sprawdziłem podczas pisania tego podsumowania. Jak mam licencję na rok to oczywiście będę korzystał z nowszej wersji, bo gdzieś tam pewne coś lepszego jest, jeśli mnie nic nie przekona to później wrócę do 2007.

474733

Jak na razie tylko mnie dziwne efekty trochę drażniły oraz przy wklejaniu zamiast opisu w jaki sposób chce wkleić, to dali jakieś ikonki, które na dodatek po najechaniu są podpisane inaczej niż to było w poprzednich wersjach pakietu. Do Office 365 na Windows Phone 8 ustosunkuje się wkrótce.

474735

Na zakończenie

W takim razie zapraszam do rozmowy na temat nowej formuły Głosu Ludu. Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)