Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach – Czerwiec (36)

@BananBlogi na dobrychprogramach – Czerwiec (36)02.07.2014 15:15

Czerwiec to miesiąc morderczego uczenia się na ostatnią chwilę, byle tylko poprawić oceny. Jednak starania zostają nagrodzone i zwieńczeniem miesiąca staje się początek lata i wakacje. Wraz z początkiem miesiąca redakcja tradycyjnie ogłasza konkurs na najlepsze wpisy ubiegłego miesiąca. Jeśli ktoś jeszcze nie zgłosił swoich wpisów, to może to zrobić jeszcze do jutra na stronie konkursowej, następnie będzie można przystąpić do głosowania. Ogłoszenie wyników nastąpi w połowie miesiąca.

522300

Ogółem

Ten morderczy dla wielu uczniów i studentów czas nie był bez znaczenia dla blogerów. W stosunku do maja, w czerwcu było o 17 wpisów mniej. Na stronie głównej bloga również tendencja jest spadkowa, bo trafiło na nią tylko 65 wpisów, w maju było ich 102. Jedynie na stronie głównej portalu pojawiło się o 8 wpisów więcej w czerwcu niż w maju. Ale trzeba też nadmienić, że 23 z wszystkich 41 wpisów na głównej portalu to relacja z targów Computex, które odbywały się w Taipei. Pozostali jeszcze blogerzy, których w czerwcu było o 16 mniej.

Porównując czerwiec 2014 i analogiczny okres w latach ubiegłych, to sytuacja nie wygląda za kolorowo. Od dwóch lat nie było tak mało wpisów opublikowanych w czerwcu, od trzech lat w tym miesiącu nie pojawiło się tak mało wpisów na stronie głównej bloga i znowu od dwóch lat nie było tak małej liczby blogerów piszących w danym miesiącu. Ubiegły miesiąc nie był zbyt szczęśliwy, przez co mój komputer próbował popełnić seppuku, a grafika w tym wpisie zaczęła wariować, przez co niektóre tabelki niemal niewidomy by przeczytał, tak urosły.

522304

Skoro na blogu jest mniej wpisów, mniej blogerów pisze, to dobroprogramowa społeczność też nie będzie na siłę pisała komentarzy. Dlatego jak łatwo się domyślić ich liczba również spadła z 2758 w maju do 2492 w czerwcu. W tym miejscu pragnę przypomnieć, że w kwietniu pod wszystkimi wpisami było aż 3967 komentarzy.

522306

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(36/7/2014) - (zestawienie/miesiąc/rok)

W pierwszej trójce blogerów według liczby wpisów nie zobaczymy już litanii nicków, za to mamy macminika z aż 8 wpisami z czego 3 trafiło na stronę główną portalu. Ponadto na drugim miejscu znalazł się lucas__ z 6 wpisami i jednym na głównej portalu, a na trzecim miejscu zagościł Shaki81, który opublikował 5 wpisów.

522310

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(36/7/2014) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Zestawienie TOP 10 wpisów według liczby komentarzy otwiera, jak również zamyka wcześniej wspomniany lucas__, sam tytuł wpisu, który dostał najwięcej komentarzy zapewne wywołuje świerzbienie rączek wśród fanów Appla, żeby tylko napisać komentarz. Jeśli już jesteśmy przy firmie z jabłuszkiem w logu, to nie można zapomnieć o macminiku, który chyba najczęściej na dobroprogramowym blogu pisze o tej firmie. Tym razem jego wpisy zdominowały zestawienie, bo aż cztery trafiły do tabelki.

522314

Na zakończenie

Już w piątek zaczyna się HotZlot czyli wydarzenie, które musiałem co roku oglądać tylko przez ekran swojego komputera, a to wszystko z racji wieku. Powierbank naładowany, baterie do kamery również, za chwilę sformatuję karty SD oraz pendrivy, spakuję skarpetki i inne potrzebne rzeczy i wyruszę w podróż. Przystankiem przed HotZlotem będzie Wrocław, gdzie zamierzam szukać skrzynek i nagrywać odcinek/odcinki Banana Keszera. Zainteresowanych zapraszam jutro na rynek we Wrocławiu, będziemy czekać przy fontannie o godzinie 15, ze zlotowiczów będzie msnet czy kubut, Ave5 może też się pojawi. Ponadto będzie też kilku keszerów. Jeśli jesteś zainteresowany, a na dodatek możesz wziąć kamerę, która nagrywa przynajmniej w FullHD (min. 30 klatek na sekundę), to tym lepiej. Odcinek nagrywany z więcej niż jednej kamery zawsze jest ciekawszy dla oka, tak jak choćby ten (dla niecierpliwych druga kamera po 3 minucie). Obym tylko nie zapomniał niczego zabrać. Jednak zanim pójdę się pakować pragnę jeszcze (jak w każdym podsumowaniu) wyróżnić jeden wpis, który trafił na stronę główną portalu, tym wpisem jest tekst majsterkowicza cyryllo, który z lampki i taniego statywu zrobił regulowane ramie do aparatu. Do zobaczenia na HotZlocie! Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)