Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach - Lipiec (25)

Strona główna@BananBlogi na dobrychprogramach - Lipiec (25)
01.08.2013 23:00

Dzisiaj djfoxer zebrał i ciekawie opisał statystyki portalu za okres 2012-2013, które wcześniej przedstawił na HotZlocie. Jednak na to wygląda, że dzień będzie usłany wykresami, bo początek miesiąca to również czas na podsumowanie miesiąca. Tym razem nie byle jakie podsumowanie, bo jubileuszowe. Tak się składa, że już od dwóch lat, miesiąc w miesiąc opisuję i opracowuję dla Was statystyki blogów. Jednak tym razem nie przygotowałem żadnej niespodzianki, bo nowa wersja portalu i dane od djfoxera to już i tak bardzo dużo.

Niestety nie udało mi się ustalić z redakcją jakiejś metody głosowania na Głos Ludu. Nie ma się co dziwić, HotZlot i nowa wersja portalu to ciężko znaleźć czas na ustalanie dobrej metody i wprowadzenie jej w życie. Dlatego po raz kolejny Głosu Ludu nie będzie w tym podsumowaniu. Może macie pomysł na Głos Ludu bez ingerowania w kod bloga?

Nie wiem jak to się stało, że jeszcze się Wam nie pochwaliłem =P Otóż po skończeniu gimnazjum złożyłem podanie do liceum na profil matematyczno-informatyczny oraz do technikum na technik informatyk. Dostałem się do obu szkół i musiałem wybrać, wybrałem technikum dlatego, bo jest więcej przedmiotów informatycznych, a ogólnych nie cierpię. W liceum ogólnokształcącym z samej nazwy wiadomo, że będę musiał uczyć się wszystkiego. Natomiast w technikum biologi czy innych będę uczył się tylko w takim minimum jakie przewiduje program nauczania, natomiast bardziej będę uczył się do zawodu czyli informatyka. Okazało się, że w liceum było zbyt mało kandydatów na mat-inf i wszyscy, którzy zostali przyjęci na ten profil będą chodzić do mat-fiz. Natomiast w mojej klasie w technikum będzie 33 osoby w tym 4 dziewczyny =)

Ogólnie

Powinienem w końcu rozpocząć to podsumowanie, a nie jakieś szkolne wywody tworzę. W ubiegłym miesiącu powstało tylko 187 wpisów czyli zaledwie o dwa więcej niż w analogicznym okresie w 2012 roku. Natomiast porównując lipiec z czerwcem to różnica jest jeszcze większa. W czerwcu powstało 249 wpisów czyli aż o 62 wpisy więcej niż w lipcu.

bEhzTNrH

Porównując oba miesiące co do wpisów na stronie głównej to w lipcu na stronię główną trafiło niemal 30 wpisów mniej niż w czerwcu. Ale co dość rzadko się zdarza to mniejsza liczba wpisów na głównej w lipcu niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym. Różnica jest nie mała, bo o 37 wpisów. Na początku pomyślałem, że o mniejszą liczbę wpisów na głównej posądzę konkurs z Office 365, ale jednak nie. Chociaż moderatorzy mało który wpis o Office wpuścili na główną, to w lipcu powstało tylko 14 wpisów zakwalifikowanych do konkursu. Natomiast w czerwcu blogerzy napisali 32 wpisy o Office 365 co daje łącznie 47 wpisów na całą akcję, która się wczoraj skończyła (przynajmniej według regulaminu). Na moje oko niecałe 50 wpisów na taką akcje to dość mało.

Za każdą z siedmiu kategorii można dostać nagrodę czyli niespełna co 7 wpis zostanie nagrodzony. Niektórzy pisali więcej niż jeden wpis, więc szanse tych osób jeszcze bardziej wzrastają. Jeśli dobrze zauważyłem to do kategorii "Mobilnie także można!" wpis napisałem tylko ja i macminik. Dominik mamy szanse 50 na 50 =)

Porównując liczbę blogerów w ubiegłym miesiącu z czerwcem oraz z lipcem w roku ubiegłym, to różnica jest niewielka i balansuje między 104, a 110 osób. Zastanawiałem się również czy może HotZlot wpłynął na liczbę wpisów mniejszą od tej w roku ubiegłym, ale przecież w 2012 roku również HotZlot był w lipcu, więc powinno być podobnie.

478082

Przez ostatnie dwa tygodnie wpisów było znacznie mniej niż zwykle. Bardzo dobrze można to było zaobserwować w podsumowaniach tygodnia pisanych przez Nicolassa. Jednak jeśli chcecie sobie zaskarbić sympatię redakcji, żeby dostać imienne zaproszenie na kolejny HotZlot to radzę aktywnie zacząć uczestniczyć w życiu portalu już teraz =)

bEhzTNrN

Spadek liczby komentarzy jest po prostu ogromy. W lipcu było aż o 1204 komentarze mniej niż w czerwcu czyli w lipcu było 2894, a w czerwcu 4098 komentarzy. Po raz kolejny mamy też sytuacje, że w danym miesiącu jest mniej komentarzy pod wszystkimi wpisami niż w roku ubiegłym. Taka sytuacja utrzymywała się od stycznia do marca, oby ponownie się nie powtórzyła. Tym razem pomiędzy lipcem 2012, a 2013 jest różnica 599 komentarzy.

478085

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(25/08/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

bEhzTNrO

Jeszcze takiej sytuacji nie miałem przez dwa lata jak piszę podsumowania. Otóż według reguł, które przedstawiłem w jednym z podsumowań żeby trafić do tego zestawienia trzeba mieć przynajmniej jeden wpis na stronie głównej. Jak się okazało dwie osoby, które miały po 6 wpisów nie miały ani jednego wpisu na głównej. W takim razie na trzecie miejsce wskoczyły osoby z 5 wpisami, których było całkiem sporo. Jednak w tym miejscu również jedna osoba nie spełniała reguł i również nie dostała się do zestawienia. W efekcie musiałem wykluczyć aż 3 osoby. Wspomnianą regułę wprowadziłem gdy tux35 trafił na 2 miejsce w zestawieniu nie mając ani jednego wpisu na stronie głównej. Ciekawe ile osób pamięta tuxa, który bardzo długo próbował przebić się na stronę główną bloga, gdy w końcu jego wpis tam trafił najwyraźniej uznał, że wykonał zadanie i słuch po nim zaginął.

478089

Tym razem na pierwszym miejscu siw, który debiutował w ubiegłym miesiącu ze swoją serią "Pani Krysia z księgowości". Powodzenia i oby tak dalej. Na drugie miejsce trafił macminik, który w lipcu napisał najwięcej wpisów, które trafiły na stronę główną bloga czyli 8 i ani jednego poza główną. Natomiast siw miał 9 wpisów z czego 6 trafiło na stronę główną. Na miejsce trzecie z liczbą 5 wpisów trafiło aż 6 blogerów, których chyba nie trzeba nikomu przedstawiać =)

Przypominam, że blogerzy w tabelce na poszczególnych miejscach są posortowani według liczby wpisów na stronie głównej. Jeśli jest taka sama to wtedy już alfabetycznie układam. Ale o poszczególnych miejscach decyduje całkowita liczba wpisów.

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(25/08/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

bEhzTNrP

Tym razem najwięcej komentarzy uzbierały wpisy dotyczące portalu i asystenta pobierania. Chyba pierwszy raz aż dwa wpisy, które nie trafiły na stronę główną dostały się do zestawienia. Po prostu te wpisy wywołały gorącą dyskusję. Ostatni wpis, który nie wylądował na głównej, a zyskał mnóstwo komentarzy to chyba wpis DjLeo na Euro 2012 jeśli dobrze pamiętam.

478095

Na zakończenie

Przypominam o pomysłach na nieinwazyjne przeprowadzanie Głosu Ludu. Od maja zacząłem nagrywać nowy projekt na YouTube - Banan Keszer. Jest to kanał w całości poświęcony geocachingowi, o którym dowiedziałem się rok temu z wpisu Axlesa za który napisanie już nie raz mu dziękowałem. Ale żeby nie było, że zaniedbam bloga to od razu uprzedzam, że za kilka dni pojawi się wpis z serii "Banan znęca się nad".

Powyżej wrzuciłem dwa odcinki, które nagrałem z dobrze Wam znanym blogerem Ave5 w Warszawie przy okazji warsztatów dla blogerów w polskiej siedzibie Huawei. Pozdrawiam, Banan =)

Udostępnij:
bEhzTNsD