Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach – Lipiec (37)

@BananBlogi na dobrychprogramach – Lipiec (37)07.08.2014 03:53

HotZlot, spotkania ze znajomymi, ogniska, wracanie do domu późno w nocy - połowa wakacji już za nami. Na najlepsze wpisy z ubiegłego miesiąca można już głosować na stronie konkursowej, głosowanie trwa do 10 sierpnia, a w połowie miesiąca redakcja ogłosi kto wygrał cenne nagrody.

525982

W poprzednim podsumowaniu pisałem, że sytuacja nie wygląda zbyt kolorowo, jednak w lipcu wszystkich wpisów było jeszcze mniej niż w czerwcu, a dokładnie jest to różnica 18 tekstów. Jednak pomimo mniejszej liczby wszystkich wpisów, na stronie głównej bloga znalazło się więcej wpisów, niż miało to miejsce w czerwcu. Wszystkich wpisów na głównej bloga było 86, natomiast w czerwcu było ich tylko 65. Na stronę główną portalu w lipcu redakcja wpuściła mniej niż połowę wpisów z liczby, która była w czerwcu (41 w czerwcu). Warto również zaznaczyć, że przybyło blogerów, symbolicznie, bo o 6 ale zawsze to na plus.

Jeśli spojrzymy na liczbę wpisów w lipcu do analogicznego okresu w poprzednich latach, to można zauważyć, że mniejsza liczba wpisów była dopiero w 2011 roku. Natomiast na stronie głównej bloga ostatnio w lipcu 2010 było mniej wpisów. Wszystkich wpisów w ubiegłym miesiącu było 130, a na stronie głównej bloga 86. W 2012 i 2011 roku liczba blogerów nieznacznie przewyższała 100. Jednak tym razem blogerów było 78, a jak już pisałem jest to nawet wzrost w stosunku do czerwca, niestety w perspektywie wieloletniej mamy spadek liczby piszących.

Portalowa grafika kolejne podsumowanie z rzędu odmawia posłuszeństwa i mamy tak dużą tabelkę.
Portalowa grafika kolejne podsumowanie z rzędu odmawia posłuszeństwa i mamy tak dużą tabelkę.

Komentujący pomimo mniejszej liczby wpisów, niż w czerwcu, zdołali delikatnie zwiększyć liczbę wszystkich komentarzy. Mamy tutaj wzrost o ponad sto komentarzy pod wszystkimi wpisami. Niestety do 3,5 tysiąca komentarzy sprzed dwóch lat jeszcze sporo brakuje, nie mówiąc już o biciu rekordu (4103 komentarze).

525987

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(37/8/2014) - (zestawienie/miesiąc/rok)

W pierwszej trójce blogerów według liczby wpisów, na miejscu pierwszym uplasował się tym razem Mk13 z wynikiem aż 7 wpisów z czego jeden na głównej portalu. Drugie miejsce przypadło panu od jabłuszka czyli macminikowi, który napisał 6 wpisów, a 3 z nich trafiły na główną portalu. Natomiast na trzecim miejscu egzekwo mamy świetnego blogera piszącego o grach, czyli lordjahu oraz xomo_pl, który do niedawna miał jeszcze nick zomo_prl =) Obaj panowie napisali w lipcu po 5 wpisów.

525991

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(37/8/2014) - (zestawienie/miesiąc/rok)

W TOP 10 na pierwszym miejscu mamy wpis djDziadka prawiący o problemach naszego portalu w nieco lirycznej formie. djDziadek formą nawiązał do mojego tekstu, który miałby 11 miejsce w poniższym zestawieniu, gdyby to było TOP 11 - pozwolę go sobie podlinkować. Po Zlocie zrozumiałem jak niektórzy mogli odbierać moje zachowanie i żeby z tym walczyć więcej czasu spędzam ostatnio ze znajomymi, poznaję kolejne osoby. Ponadto chodzę na ogniska, w których bierze udział nawet jakieś 50 osób w moim przedziale wiekowym, a imprezy potrafią kończyć się grubo po północy. Wiecie lasek, dołek, wokoło ławeczki, a w środku ognisko, kilka kroków dalej polanka, na której można siedzieć w grupkach śpiewając "idziemy na jagody" i podziwiając gwiazdy na niebie =D W każdym razie na kolejnym Zlocie sytuacja opisana w podlinkowanym wpisie nie powinna już mieć miejsca. Z takich też powodów to podsumowanie jest tak późno, jednak wracajmy do zestawienia.

Na drugim miejscu uplasowałem się... aaa nie, to wojtekadams, który pisał o Banana Pi, czyli rywalu dla Raspberry Pi. Wpisy Quest-88 i rotsap znalazły się egzekwo na 5 miejscu z 70 komentarzami, a tuż za nimi mamy wpis DjLeo o systemie Fibaro, który wygrał na Zlocie w rozgrywkach w Mario.

525996

Jak się w czymś zatracę, to mam problemy, żeby zająć się też czymś innym i ciężko mi rozłożyć na wszystko czas. Teraz dużo czasu poświęcam na różne wypady ze znajomymi przez co bardzo mało piszę czy to na główną portalu, czy wpisów na blogu. Chociaż tuż po Zlocie udało mi się to pogodzić, jednak znowu mam problemy. Nie mówiąc nawet o geocachingu oraz odcinkach na kanał Banan Keszer. Swoich skrzynek od dawien dawna nie naprawiałem, nawet te co szukałem jeszcze w maju nie mam wprowadzone na stronę opencaching.pl, a 3 odcinki z Kielc z początku maja leżą niezmontowane. Ostatni raz coś wrzuciłem ponad miesiąc temu. Nie mówiąc już o kolejnym odcinku nagrywanym przed Zlotem we Wrocławiu w 20-30 osób, w tym z uczestnikami Zlotu. Są wakacje piękna pogoda, jednak muszę sobie powiedzieć Banan ogarnij się. Wszystko można pogodzić, a nawet teraz nie ma szkoły, więc powinno być łatwiej.

Jak zwykle muszę polecić Wam jakiś fajny wpis, który trafił na stronę główną portalu, a według mnie również jest wart przeczytania. W poprzednim podsumowaniu również wyróżniłem tego blogera, ale za to co wyprawia, to na prawdę należy mu się. Zapraszam do poczytania wpisu cyryllo pt. "DIY — budujemy własną miniwycinarkę CNC cz.2 ". Twórzcie wpisy, komentujcie i głosujcie w konkursie. Lecę spać, bo trochę już późno. Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)