Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach - Lipiec - podsumowanie specjalne (13)

@BananBlogi na dobrychprogramach - Lipiec - podsumowanie specjalne (13)01.08.2012 23:00

Połowa wakacji minęła bezpowrotnie, ale nie zamierzam się smucić. Otóż właśnie mija rok odkąd publikuję dla was podsumowania miesiąca. Z tej okazji przygotowałem dla was dodatkowe zestawienie jako bonus.

Ogółem

Po raz kolejny nie mamy powodów do zmartwień. Powinniśmy się tylko cieszyć, że w ubiegłym miesiącu było więcej wpisów na stronie głównej niż w analogicznym okresie w 2011 roku wszystkich wpisów. Natomiast liczba blogerów w porównaniu do 2010 roku podwoiła się.

425529

Liczba wszystkich komentarzy, w porównaniu do poprzednich miesięcy, po czerwcowym spadku unormowała się.

425531

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(13/8/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

425534

Największą liczbą wpisów popisał się guildos, zaś największą liczbą swoich wpisów na głównej może się poszczycić andrewi.

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(13/8/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

425538

Głos Ludu

O co w tym chodzi? Bloger, który chociaż raz w ubiegłym miesiącu został wyróżniony w podsumowaniu tygodnia (news) zgłasza się w komentarzach i tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu (sierpniu). Jeśli w tym miesiącu napisze jakieś wpisy (bądź wpis), ma za zadanie wytypować najlepszy z nich (jeśli było więcej) i go przedstawić na zakończenie. Wszystko w takiej formie jak poniżej (z uzasadnieniem)

W poprzednim podsumowaniu do tablicy zgłosił się lucas__. Oto wybrana przez niego piątka (kolejność jest nieistotna):

1. Jak kreatywnie wydać 17 000 złotych?

Bardzo rzeczowy wpis, trafnie opisujący magię sprzętu ze stajni Apple. Autorka zastosowała ciekawą technikę zwaną "ściana argumentów" (fajna nazwa nie? sam wymyśliłem) przez którą nawet najbardziej zatwardziały fan jabłka się nie przebije. Aż chce się powiedzieć "nic tylko, płacić, brać i płakać ze swojej głupoty i naiwności." Obowiązkowa lektura dla osób mających zbyt dużo pieniędzy do wydania.

2. Alior Sync jest kobietą!

Ba rzekłbym, że alior sync jest wredną teściową. Autor opisuje problemy z jakim może się spotkać użytkownik nowego super ekstra wypasionego konta internetowego. Wolne przelewy i problemy z logowaniem to była norma, szczególnie w początkach (wiem z doświadczenia)

3. Test smartfona Kakucho Kanona

W zalewie recenzji jakie nawiedziły ostatnio blog dp (ja nazywam to syndromem samsunga ;p), warto przeczytać coś... innego przy czym można się uśmiechnąć :)

4. AveTRIP - HotZlot 2012

Do tej pory nie wiem o co chodzi w tym co się wydarzyło pomiędzy autorem, a wspominanym prze niego B. Jak widać polskie koleje wyzwalają w człowieku zwierzęce instynkty. Poza tym ciekawy wpis z dużą ilością (lekko przymglonych) zdjęć.

5. Polish dream - LTE Cyfrowego Polsatu

Cała prawda o LTE. Autor opisuje swoje przygody z "internetem marzeń", który bardziej przypomina koszmar w polskim wykonaniu. Niestety nie jest to wyjątek, coraz częściej taki internet jest wciskany "na siłę", także warto uważać i nie wierzyć reklamom.

Jestem jak niedźwiedź, latem śpię, zimą pisze (czy jakoś tak), dlatego w tym miesiącu tylko jeden wpis, oczywiście o KDE, dobra żartowałem, tym razem o GNOME, tak dla odmiany.

BONUS

Zazwyczaj w tym miejscu skończyło by się podsumowanie miesiąca. Ale z racji jubileuszu przedstawiam wam bonus =)

425555

Powyższy wykres przedstawia liczbę wpisów publikowaną w poszczególne dni tygodnia w ciągu roku (od sierpnia 2011 do lipca 2012). Kto by się spodziewał, że najwięcej wpisów jest publikowanych we wtorek (ja obstawiałem poniedziałek). Zaskakujące jest również to, że środa i czwartek mają równą wartość wpisów, a przecież to zestawienie roczne. Równe, ale tylko procentowo, są sobota i niedziela z najniższą wartością 12%.

425557

Powyższy wykres przedstawia liczbę wpisów publikowanych w dany dzień miesiąca. Liczby wpisów są sumą z ostatnich 12 miesięcy, dlatego ostatni wynik może być niezbyt wiarygodny, bo tylko część miesięcy ma 31 dni. Tak czy siak pod koniec miesiąca jest znacznie mniej wpisów niż na jego początku przez co na przełomie miesięcy mamy spory przeskok liczby wpisów. Ja też się do tego przyczyniam, bo podsumowanie jest zawsze początkiem miesiąca. Ten wykres może również pomóc określić np. osobom debiutującym na blogu, w który dzień miesiąca zadebiutować żeby mniej osób przeczytało ich wpis.

425559

Ostatni wykres przedstawia sumę wpisów od sierpnia 2011 do lipca 2012 podzieloną na godziny. Jak można zauważyć blogerzy najbardziej aktywni są od po południa do północy. W nocy i godzinach porannych dobroprogramowi "pisarze"... śpią =P Najciekawsze, że w ciągu tych 12 miesięcy od 6 do 7 pojawiło się tylko 9 wpisów. Jest to najniższy wynik na wykresie, nawet w środku nocy blogowanie jest bardziej intensywne.

Zakończenie

Czas skończyć to podsumowanie specjalne. Piszcie w komentarzach, czy to co zobaczyliście w BONUSIE chcecie oglądać co miesiąc czy tylko raz do roku. Jak zwykle zapraszam też do wzięcia udziału w Głosie Ludu osoby, które się do niego kwalifikują. Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)