Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)
@BananBlogi na dobrychprogramach - Listopad (29)

Blogi na dobrychprogramach - Listopad (29)

03.12.2013 00:40

Listopad już za nami, dzień zaczyna się wraz z wejściem do szkoły, a kończy tuż po wyjściu z niej. Później mamy już tylko noc. Spodziewałem się, że w listopadzie spadnie śnieg i to na samym początku miesiąca. Jednak oprócz kilku płatków, które zniknęły tak szybko jak się pojawiły, to śniegu nie było. Mam wrażenie, że jak już śnieg spadnie to utrzyma się tak jak to było w tym roku do marca i nawet jeszcze dłużej, a wolałbym, żeby teraz spadł jak już jest zimno i stopniał wraz z końcem lutego.

Jednak to nie jest wpis z cyklu "Gdybanie meteorologa", tylko podsumowanie miesiąca na blogu dobrychprogramów. W ubiegłym miesiącu redakcja podsumowała wielką akcję nagradzania blogerów za zaległe miesiące. Nagrodami dla blogerów, których wpis zajął pierwsze miejsce w danym miesiącu były Xbox 360, Asus MeMO Pad HD7, Nokia Lumia 520, SSD Samsung 250GB oraz Epson Expression Premium XP-600. Do wyboru do koloru - dosłownie. Ponadto trzech blogerów zostało dodatkowo wyróżnionych przez redakcję. Quest-88 i DjLeo za pojedyncze ale niewątpliwie świetne wpisy oraz djDziadek za swój cykl 10 pytań do... (ciekawe czy moje comiesięczne podsumowania kiedyś doczekają takich honorów =P).

Oprócz nagród głównych zostały również przyznane nagrody dodatkowe dla blogerów, których wpis(y) znalazł(y) się wśród 10 najlepszych wpisów w poszczególnych miesiącach. Nagrody dodatkowe to np. koszulki, kurtki czy różne inne gadżety bądź oprogramowanie. Chyba, że redakcja jeszcze czymś zaskoczy, bo moja paczuszka jeszcze nie doszła. Gratuluję wszystkim nagrodzonym oraz dziękuję osobom, które głosowały na moje wpisy, a także redakcji za zorganizowanie konkursu i nagrody.

Ale to nie koniec nagród! Do 1 grudnia można było zgłaszać swoje listopadowe wpisy do kolejnego konkursu. Tym razem tylko za miesiąc listopad. Głosowanie już się rozpoczęło i trwa do 8 grudnia. Aktywni użytkownicy portalu, którzy spełniają wymagania, mogą głosować na maksymalnie trzy wpisy. Głosowanie odbywa się na specjalnej podstronie, a do 15 grudnia zostaną wyłonione 3 wpisy, za które blogerzy otrzymają główne nagrody.

Ogółem

Tym razem powstrzymam się z porównywaniem ubiegłego miesiąca z listopadem 2012, ponieważ wtedy trwał konkurs o Windows 8 i wpisów na ten temat było od groma. Skupię się na porównaniu listopada i października.

Co do liczby wpisów; w listopadzie był zaledwie jeden wpis mniej niż w październiku. Jednak porównując liczbę wpisów na stronie głównej bloga, stronie głównej portalu oraz liczbę blogerów to listopad wiedzie prym. Mamy tutaj odpowiednio 14 wpisów, dwa wpisy oraz 4 blogerów więcej. Chociaż ten ostatni wzrost tylko po części można uznać na plus. Oczywiście więcej osób pisze ale w październiku było mniej blogerów, a mimo to wpisów było więcej. Niby tylko jeden, a może aż jeden.

492769

Jak na razie liczba wpisów, które trafiają na stronę główną portalu krąży w okół 25. Trafiają tam bardzo dobre, starannie wyselekcjonowane wpisy =P Nie dziwne, że trafiły tam dwa wpisy więcej niż we wrześniu czy październiku, bo mimo podobnej liczby wpisów pomiędzy październikiem, a listopadem to właśnie w ubiegłym miesiącu jakość wzrosła. 14 wpisów więcej na stronie głównej daje różnicę.

Dopiero co nie chciałem porównywać listopada 2013 i 2012 z racji różnicy liczby wpisów o ponad sto oraz konkursu o Windows 8, który się wtedy odbywał ale tym razem nie mam wyboru. Jestem pozytywnie zaskoczony, że pod 163 wszystkimi wpisami w ubiegłym miesiącu komentujący napisali 4044 komentarze, czyli niespełna 200 mniej od listopada 2012, gdzie było 275 wpisów! Jest to również wzrost o ok. 800 komentarzy w porównaniu do października bieżącego roku. Brawo i oby tak dalej! Tylko bez wojenek =D

492772

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(29/12/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

W listopadzie najwięcej wpisów opublikował djDziadek. Było ich aż dziewięć - od 10 pytań do... przez spotkanie z ludźmi Microsoftu, a kończąc na notebooku w częściach. Songokuu napisał 7 wpisów, a macminik 6 (nie muszę chyba wspominać, że pisał o Apple =P).

492776

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(29/12/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Najwięcej komentarzy w listopadzie zdobył macminik swoim wpisem o Apple ][. Zaledwie kilka komentarzy mniej zdobył wpis gowaina o zaskakującej dla czytelników informacji, że Grupa WP przejmuje 51% udziałów w dobrychprogramach. Trzeci wpis pozwolę sobie przemilczeć...

492780

Taki można powiedzieć Głos Banana =P

Zapewne pamiętacie Głos Ludu, w którym jeden z blogerów, który zgłosił się w komentarzach poprzedniego podsumowania wybierał 5 według niego najlepszych wpisów trwającego miesiąca i uzasadniał swój wybór. Gdy miesiąc się skończył wysyłał mi wspomnianą piątkę, a ja dodawałem ją do podsumowania i tak z podsumowania na podsumowanie. Jednak po pewnym czasie blogerzy przestali się zgłaszać z grona osób spełniających warunki i tak skończył się Głos Ludu.

W poprzednim podsumowaniu już chciałem w jakiś sposób powrócić do Głosu, typując 3 według mnie najlepsze wpisy poprzedniego miesiąca. Jednak po ogłoszeniu konkursu zrezygnowałem z takiej formy, bo akurat 3 wpisy należało wybrać w głosowaniu, a nie chciałem żeby to wyglądało jakbym chciał wpływać w jakiś sposób na wyniki.

Teraz do pomysłu ponownie powróciłem. Będę każdego miesiąca wybierał jeden według mnie najlepszy, najciekawszy, najdziwniejszy, najbardziej zaskakujący albo inny naj, który przypadł mi do gustu. Jednak nie będę miał pełnej dowolność, do wyboru będę miał tylko wpisy, które trafiły na stronę główną portalu np. tym razem było ich 25. Do swojego wyboru dodam krótkie uzasadnienie. Od razu zaznaczam, że wybranie danego wpisu nie oznacza, że na pewno na niego zagłosuję w konkursie, ponieważ równie dobrze mogą mi się bardziej podobać trzy inne wpisy, które nie trafiły na stronę główną portalu.

Z listopadowych wpisów, które trafiły na stronę główną portalu najbardziej przypadł mi do gustu tekst cabisa "Chińska myśl techniczna, czyli przegląd chińskich smartfonów v2.0 ". Jest to już druga odsłona przeglądu smartfonów tworzonych przez chińskie firmy. Nie dość, że mogłem poznać marki o których nie miałem pojęcia to niektóre smartfony po prosu mnie zachwyciły i chciałbym je mieć. Cena takiego urządzenia często jest śmiesznie niska w porównaniu do możliwości. Jednak brak polskiej gwarancji i niekiedy trudności ze sprowadzeniem mogą zniechęcić do zakupu.

Reasumując

Selekcja w nowym, moim Głosie jest dość spora. Najpierw wpis przechodzi przez moderatorów bloga, a następnie przez djfoxera, bądź lukasaamd i jeśli pozytywnie przejdzie całą drogę to dopiero trafia na główna portalu, a później ja z tych wpisów wybieram według mnie najlepszy.

Głosujcie na najlepsze według Was wpisy z listopada i piszcie własne, bo warto. W ubiegłym tygodniu na blogu były trzy ASUSowe wpisy, w tym tygodniu już jest jeden, a wiem że będę jeszcze przynajmniej dwa - niekoniecznie moje =P Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)