Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach - Luty (32)

@BananBlogi na dobrychprogramach - Luty (32)04.03.2014 00:30

Na to wygląda, że po wyjątkowo łagodnej zimie, małymi kroczkami zaczyna zbliżać się wiosna. Pierwsze kwiaty już budzą się z zimowego letargu. Podobnie było ze mną 5 lat temu, bo dzisiaj dokładnie tyle lat mija od mojej rejestracji na portalu. W wieku 12 lat zacząłem prowadzić tego bloga i teraz mając 17 lat mam na swoim koncie 118 wpisów (wraz z tym). Oby tegoroczny HotZlot był ostatnim zlotem beze mnie =)

Tyle o mnie, trzeba przejść do ważniejszej części czyli opisu tego, co dzieje się na blogu dobrychprogramów, a tam właśnie powoli kończy się trzecia (ostatnia) tura testowania sprzętu od Intela. Co ciekawe w porównaniu do pierwszej tury, to w kolejnych turach jakby mniej testów powstawało. Czyżby blogerzy czekali na opublikowanie swoich wpisów do samego końca akcji? W przyszłym tygodniu redakcja rozstrzygnie konkurs nagradzając blogerów, którzy opublikowali najlepsze recenzje sprzętu.

Od dzisiaj blogerzy mogą również zgłaszać swoje wpisy za ubiegły miesiąc do konkursu nagradzania blogerów. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach swojego profilu na blogu. Lutowe wpisy możemy zgłaszać do 6 marca, a od 7 marca rozpocznie się głosowanie (link aktywny od daty rozpoczęcia głosowania) na najlepsze z nich, głosowanie potrwa do 14 marca. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 17 marca.

Ponadto zainteresowani, aktywni blogerzy, którzy nie dostali biletów na finał Intel Extreme Masters 2014 z pierwszej puli, mogą poprosić o bilety w komentarzach pod tym wpisem. Jeszcze raz zaznaczam, że muszą to być aktywni blogerzy (zgłaszają się też osoby niemające ani jednego wpisu), warto również nadmienić, że dodatkowa pula biletów jest ograniczona.

Ogółem

Z moich obserwacji wynika, że w lutym powstało 45 wpisów w ramach testów sprzętu od Intela. Natomiast wszystkich wpisów w lutym było 191, czyli o 6 więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Gdyby nie akcja Intela to liczba wpisów mogłaby być znacznie mniejsza, ale skoro już jest to dość wyraźnie widać większą liczbę bardzo dobrych testów. W porównaniu do stycznia bieżącego roku, w lutym było o 23 wpisy więcej. Natomiast co do wpisów na stronie głównej bloga, to mamy wzrost o 21 wpisów w stosunku do lutego 2013 roku, oraz o 25 tekstów w stosunku do stycznia 2014.

506151

Na stronie głównej portalu w lutym zostało wyróżnionych 13 wpisów, czyli o 3 więcej niż w styczniu, a liczba blogerów stoi mniej więcej na tym samym poziomie. Czyli całkiem jak liczba komentarzy. Różnica w liczbie komentarzy pomiędzy styczniem, a lutym to tylko 53 komentarze dla tego pierwszego, jest to równocześnie najlepszy wynik lutego w historii bloga dobrychprogramów. W minionych latach miesiąc luty w najlepszym momencie miał 3068 komentarzy, teraz jest ich o ponad pół tysiąca więcej, a dokładna ich liczba to 3597.

506153

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(32/3/2014) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Jeszcze nigdy nie miałem takiej sytuacji jak teraz. Gdy to zobaczyłem to po prostu krzyknąłem "O nie!" i złapałem się za głowę. Zazwyczaj trafi się z dwóch śmiałków, którzy wyjdą przed szereg i napiszą 7-8 wpisów czy czasami nawet więcej w jednym miesiącu. Tym razem jednak nawet jeden taki śmiałek się nie trafił, przez to mamy dość zabawną sytuację, bo w pierwszej trójce blogerów według liczby wpisów znalazło się... 26 blogerów czyli ok. 1/4 wszystkich osób piszących w lutym.

Przy tak dużej liczbie blogerów w poniższym zestawieniu jestem zobowiązany przypomnieć zasady segregacji w tabeli. Przede wszystkim o miejscu decyduje ogólna liczba opublikowanych wpisów, następnie o tym jak wysoko będziemy w tabeli odpowiada liczba wpisów na stronie głównej bloga, jeśli jest taka sama to liczba wpisów na stronie głównej portalu, później komentarze, a na końcu alfabet. Na szczęście do ostatniego kryterium nie musiałem się tym razem stosować, jednak przygotowanie poniższego zestawienia nie było łatwe. Co ciekawe nie było blogera, który zostałby wykluczony z zestawienia przez brak wpisów na stronie głównej bloga, a zdarzały się już takie przypadki przy znacznie krótszych zestawieniach.

Nie sposób wszystkich wymieniać, ale w zestawieniu znajduje się między innymi macminik z dwoma wpisami na stronie głównej portalu i 5 na stronie głównej bloga oraz GL1zdA z takim samym wynikiem na stronie głównej portalu i 3 wpisami na stronie głównej bloga. Nawet ja znalazłem się w zestawieniu, a ostatnio dość rzadko tam się pojawiałem, przez małą liczbę publikowanych przeze mnie wpisów.

506159

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(32/3/2014) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Lukasamd jak mogłeś? Gdybyś nie miał już uregulowanego statusu i zamiast "współpracownik" miałbyś dalej plakietkę "redakcja" to mój wpis znalazłby się na 10 miejscu, a tak już nie jesteś szary i zabrałeś mi miejsce =P Jednak mówiąc całkiem serio to panowie djfoxer i lukasamd wracacie do zestawień jako pełnoprawni blogerzy, bo nie wiem czy pamiętacie ale odgórna prośba redakcji z dawien, dawna nakazuje mi wyszarzać członków redakcji, żeby nie zabierali miejsc w zestawieniach zwykłym blogerów.

Skoro już jesteśmy przy lukasamd to należą mu się gratulacje, bo trafił do zestawienia ze swoim wpisem, który w ogóle nie wszedł na stronę główną bloga. Dotychczas było to bardzo rzadkie zjawisko, ale na to wygląda, że również w styczniu się zdarzyło. Jednak bardziej niż wpis lucasamd w zestawieniu, zdziwił mnie brak wpisu pewnego pana z literką "m" na początku nicku =)

506164

Na zakończenie

Na koniec proponuję przeczytać jeden z wpisów ze strony głównej portalu, który według mnie najbardziej zasługuje na uwagę. Nie mam zbyt dużego pola do wyboru, bo 3 wpisy są redakcji, więc zostaje mi 10 wpisów, z których wybieram tekst blogera Maniek_88. Bloger w tytule swojego wpisu zadaje pytanie o to, czy tablet jest mu w ogóle potrzebny. Podczas testów jednego z tabletów zauważyłem, że często po prostu leżał sobie bezczynnie na półce, bo albo komputer stacjonarny był dla mnie wygodniejszy w domu, albo smartfon łatwiejszy w przenoszeniu i poręczniejszy od tabletu. Pod tym wpisem wywiązała się ciekawa dyskusja, do której każdy może się włączyć. Tymczasem głosujcie na najlepsze lutowe wpisy, komentujcie, blogujcie i cieszcie się życiem, w końcu nadchodzi wiosna! Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)