Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach – Maj (35)

@Banan Blogi na dobrychprogramach – Maj (35)03.06.2014 03:00

HotZlot coraz bliżej, zaproszenia imienne zostały już rozdane i teraz przyszedł czas na wszystkich, którzy nie mieli szczęścia otrzymania takiego zaproszenia. Może los dopisze i akurat zostaniesz wylosowany. No chyba, że już jesteś zarejestrowany, wpłata zaksięgowana i tylko siedzisz na swoim plecaku, ruszasz nóżkami i czekasz na pociąg. Każdy zarejestrowany i pełnoletni czytelnik może w tej chwili zarejestrować się do losowania miejsca na tym wspaniałym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Zamku na Skale. Zlot zaczyna się już 4 lipca, więcej informacji na stronie wydarzenia.

519278

Jak co miesiąc redakcja nagradza również najlepsze wpisy na blogu. Tym razem raczej nikt nie zapomni o zgłoszeniu swoich wpisów, bo pojawiło się powiadomienie na stronie głównej portalu. Jednak jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a napisałeś coś wartościowego w ubiegłym miesiącu i chciałbyś powalczyć o nagrody, to zajrzyj na stronę konkursową. Jeszcze do dzisiaj można zgłaszać swoje wpisy, następnie nastąpi głosowanie, które będzie trwało do 10 czerwca, a 15 dnia tegoż miesiąca poznamy zwycięzców.

Ogółem

Spadek liczby wpisów względem analogicznego okresu w roku ubiegłym jest widoczny gołym okiem. W maju 2014 powstało aż 86 wpisów mniej niż w maju 2013. Nie inaczej stało się z liczbą wpisów na stronie głównej bloga czy liczbą blogerów - odpowiednio 63 i 12 mniej.

Jeśli spojrzymy na dane przez pryzmat kwietnia, to okaże się, że jest tylko trochę lepiej. Niestety tylko trochę, bo nadal majowe liczby są mniejsze. W kwietniu mieliśmy wszystkich wpisów 203, a wpisów na stronie głównej bloga 138. Natomiast w maju było odpowiednio 165 i 102 wpisy. Nie mogę również pominąć strony głównej portalu, gdzie w maju jest delikatnie więcej wpisów niż w kwietniu - 3 wpisy więcej. Ponadto blogerów było o 17 mniej niż w kwietniu.

519283

Niestety najbardziej zawiodłem się na komentujących. Przez ostatnie miesiące powstawało mnóstwo komentarzy, a ich liczba utrzymywała się na w miarę stałym ale zadowalającym poziomie. Jednak w końcu nastąpiło tąpniecie i z 3967 komentarzy w kwietniu zrobiło się 2758 w maju. Jest to spadek dość gwałtowny i z mojej strony nie spodziewałem się, że pomiędzy dwoma sąsiednimi miesiącami nastąpi spadek aż o 1209 komentarzy.

519285

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(35/6/2014) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Ponownie w pierwszej trójce blogerów według liczby wpisów mamy nie trzech blogerów, a kilkunastu. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w lutym, gdzie po raz enty wyjaśniłem sposób segregacji w tabeli. Jeśli ktoś chciałby się zapoznać z tymi zasadami, to odsyłam do lutowego podsumowania. Według zasad trzech blogerów musiało pożegnać się z zestawieniem, gdyż nie mieli ani jednego wpisu na stronie głównej bloga, chociaż spełniali wymagania co do liczby popełnionych tekstów.

Na pierwszym miejscu znalazło się wielu dobrze znanym wszystkim blogerów. Jednak chciałbym skupić się na stsdc i serdecznie mu pogratulować. Kolega w ubiegłym miesiącu zaczął zabawę z naszym dobroprogramowym blogiem, a już napisał 5 wpisów z czego aż 3 trafiły na stronę główną portalu =)

Jusko też jest z nami od niedawna, bo od kwietnia (jako bloger), a jego wpisy również trafiły aż 3 razy na stronę główną portalu. Ponadto jego wszystkie wpisy trafiły na stronę główną bloga, a razem z stsdc zdobyli do nich sporo komentarzy. Oby tak dalej!

519291

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(35/6/2014) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Skąd wzięło się tak dużo komentarzy u nowych blogerów można bardzo dobrze zobaczyć w zestawieniu TOP 10 wpisów według liczby komentarzy. Jusko zajął dwa pierwsze miejsca ze swoimi Linuxowymi wpisami. Na trzecim miejscu uplasował się nie_lubie_informatyki. Warto również wspomnieć o stsdc i jego 3 miejscu oraz Scorpions.B, którego wpisy pojawiają się aż 3 razy w zestawieniu.

519295

Na zakończenie

Jak co miesiąc z wpisów, które trafiły na główną portalu wybieram jeden, który chciałbym szczególnie polecić. Tym razem będzie to recenzja aż 6 calowego phableta Nokia Lumia 1520, której recenzję napisał msnet. Warto przeczytać co ma do zaoferowania ten kolos =)

Tradycyjnie już napiszę: zgłaszajcie się do konkursu, głosujcie, komentujcie. Jeszcze jedno komentujcie, komentujcie i jeszcze raz komentujcie, bo Wasz głos jest bardzo ważny dla autora wpisu. Przed Zlotem pojawi się zapewne jeszcze jedno podsumowanie ale już z wyprzedzeniem napiszę, że chcę Ciebie widzieć na zlocie =P Do zobaczenia! Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)