Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Blogi na dobrychprogramach - Marzec (33)

@Banan Blogi na dobrychprogramach - Marzec (33)03.04.2014 01:23

Pseudozima się skończyła i nastała wiosna, radosny czas pszczółek i żuczków. Drzewa wypuszczają pąki, ale i nas coraz bardziej zaczyna ciągnąć na zewnątrz.

W ubiegłym miesiącu, a dokładniej w jego drugim tygodniu miał zostać rozstrzygnięty konkurs Intela. Jednak tak się nie stało. Z informacji jakie udało mi się uzyskać od redakcji dowiedziałem się, że konkurs być może zostanie rozstrzygnięty do 10 kwietnia. Ponadto do jutra na stronie konkursowej można zgłaszać swoje marcowe wpisy do nagradzania blogerów. Następnie do 10 kwietnia uprawnione osoby będą mogły zagłosować na trzy (według nich) najlepsze wpisy z tamtego miesiąca. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 15 kwietnia i poznamy wtedy 5 szczęśliwców, którzy otrzymają nagrody główne (do wyboru jedna z pięciu).

Ogółem

W marcu powstało 8 wpisów więcej niż w lutym, natomiast w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, to w marcu 2014 było o 38 wpisów więcej. Niestety mimo tego, że ubiegły miesiąc zanotował wpisowy wzrost, to jednak w stosunku do lutego i wpisów na stronie głównej bloga mamy o 7 wpisów mniej. Nie jest to tak duża różnica, żeby mówić o jakimś większym spadku jakości wpisów. Jeżeli porównamy marzec 2013 i ubiegły miesiąc, to mamy wzrost o 29 wpisów na stronie głównej bloga. Zostali jeszcze blogerzy, których liczba prawie stoi w miejscu od kilku miesięcy. W lutym było dwóch blogerów mniej, a w marcu 2013 dziewięciu mniej. Natomiast liczba promowanych wpisów na stronie głównej portalu jest coraz mniejsza. W marcu takich wpisów było osiem.

510680

Liczba komentarzy pod wszystkimi wpisami również za bardzo nie zmienia się od 3 miesięcy. W marcu było 3404 komentarze czyli ok. 200 mniej niż w lutym, ale jednocześnie była to największa liczba komentarzy w miesiącu marcu od początku istnienia dobroprogramowego bloga.

510682

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(33/4/2014) - (zestawienie/miesiąc/rok)

W poprzednim podsumowaniu moje zestawienie pierwszej trójki blogerów według liczby wpisów spotkał armagedon. Pojawiło się tam aż 26 blogerów. Tym razem jednak nie będzie totalnej rozwałki i zgodnie z tytułem mamy trzech blogerów. Jednak jak można zauważyć koledzy poszli bardziej w ilość niż w jakość. Zaledwie dwa z ich 7/9 wpisów znalazło się na stronie głównej bloga. Mowa tutaj o trzecim i drugim miejscu, które zajmują odpowiednio VegFer oraz compl. Natomiast bloger tomeeek64, który uzyskał pierwsze miejsce zobaczył niespełna połowę ze swoich 14 wpisów na stronie głównej bloga czyli 6 tekstów.

510686

Aby trafić na poszczególne miejsca w pierwszej kolejności liczona jest liczba wszystkich wpisów w danym miesiącu, a dopiero później wpisy na stronie głównej bloga. Jednak pragnę wspomnieć, że macminik i Saskatchewan napisali 6 wpisów z czego wszystkie/pięć trafiło na stronę główną bloga. Później jeszcze z pięcioma wpisami Shaki81 i djDziadek...

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(33/4/2014) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Xanthia ledwie co ruszyła z nową serią "Wszystkie rzeczy, których... nie zawdzięczamy Apple", a już jej oba wpisy z tej serii znalazły się w zestawieniu TOP 10 wpisów według liczby komentarzy z czego jeden z nich na pierwszym miejscu. Xanthia dość często okupuje to miejsce ze swoimi wpisami, w których najczęściej nie darzy sympatią firmy z logiem jabłka.

Na drugim miejscu znalazł się wpis KyRola ze 135 komentarzami, a na trzecim djDziadka i nad nim chciałbym się bardziej pochylić. Od kilku podsumowań z wyróżnionych wpisów na stronie głównej portalu wybieram jeden, który mi się wyjątkowo spodobał. Tym razem nie miałem zbyt dużego wyboru, bo było tylko 8 wpisów z czego jeden redakcji. Jednak djDziadek wykonał kawał dobrej roboty pytając u źródła jak to na prawdę jest z tą serią V300 dysków SSD Kingstona oraz przeprowadził drobne testy.

510692

Na zakończenie

Zgłaszajcie swoje wpisy do konkursu, chyba że nie chcecie nagród =P Od trzech miesięcy blog jakby się zamroził i ciągle mamy bardzo podobne liczby, może wiosenne słoneczko i kilka wpisów i komentarzy od Ciebie trochę ruszy te liczby. Zatem piszcie! Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)