Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)
@BananBlogi na dobrychprogramach - Październik (28)

Blogi na dobrychprogramach - Październik (28)

02.11.2013 20:30

Długi weekend - Wszystkich Świętych oraz Zaduszki, w czasie których modlimy się na grobach bliskich zmarłych. Ale jest to też początek miesiąca listopada, więc nadszedł czas na podsumowanie październikowych zmagań blogerów na blogu dobrychprogramów.

W poprzednim podsumowaniu prosiłem redakcję o rozstrzygnięcie konkursu o Office 365, wspomniałem też coś o akcji nagradzania blogerów, która można powiedzieć, że umarła. Nie spodziewałem się jednak, że redakcja odpowie tak szybko - bardziej to wyglądało na wcześniej zaplanowanie działanie, niż odpowiedź na mój wpis i pewnie tak było =)

Dwa dni po podsumowaniu Docent na blogu zamieścił rozstrzygnięcie akcji o Office 365. Jeszcze tego samego dnia Cebula napisał co dzieje się aktualnie na portalu, a następnego dnia Krogulec poinformował o reaktywacji nagradzania blogerów z bardzo cennymi nagrodami. Dzisiaj od północy ok. 400 najaktywniejszych użytkowników portalu może głosować na najlepsze wpisy opublikowane od stycznia do października, a redakcja do połowy miesiąca wyłoni zwycięzców. W kolejnych miesiącach głosowanie będzie odbywało się tylko za jeden miesiąc. Osoby uprawione do głosowania, mogą oddawać głosy na stronie konkursowej do 8 listopada. Świetny krok ze strony redakcji, bo na pewno nagrody zmotywują wielu blogerów do aktywniejszego udzielania się na portalu.

Ogółem

Blog najwyraźniej zaczął budzić się do życia. Porównajmy najpierw październik 2013 z październikiem 2012. Tutaj mamy lekki wzrost o 16 wszystkich wpisów, natomiast co do wpisów na stronie głównej bloga to powstało 18 wpisów więcej niż w roku ubiegłym. Liczba blogerów również wzrosła; 86 osób opublikowało swoje wpisy, czyli 13 więcej niż w październiku 2012.

Porównanie pomiędzy wrześniem, a październikiem czyli następującymi po sobie miesiącami zacznę od świeżej pozycji czyli wpisów na stronie głównej portalu. Co ciekawe mamy tutaj dokładnie tą samą liczbę 23 wpisów, które otrzymały najwyższe wyróżnienie. Zastanawiam się czy to jest celowe działanie czy po prostu tak wypadło.

Wzrost we wszystkich pozostałych kategoriach pomiędzy miesiącami jest bardziej znaczący niż gdy porównywałem październik 2013 i 2012. We wszystkich wpisach październik zanotował wzrost o 32 wpisy, natomiast na stronę główną bloga trafiło 28 wpisów więcej. Nie mogę zapomnieć o twórcach tych wpisów, których w październiku było o 12 więcej niż we wrześniu.

488743

We wrześniu było zaledwie 2243 komentarzy pod wszystkimi wpisami, ale już w październiku ta liczba skoczyła o ponad tysiąc w efekcie dając 3253 komentarzy. Jednak porównując październik 2012, a październik 2013 to wzrost nie jest już tak znaczący, bo jest to ok. 500 komentarzy ale jednak nadal nie jest to mała liczba.

488745

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(28/11/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

W ubiegłym miesiącu macminik napisał aż 10 świetnych wpisów. Jeśli ktoś ich nie czytał to wystarczy zerknąć na tabelkę; prawie połowa z nich znalazła się na stronie głównej portalu. Na drugim miejscu mamy blogera Zbigniew2003, który opublikował 8 wpisów z czego dwa trafiły na stronę główną bloga, pozostałe to teksty z serii "Świdrem (świrem) przez życie i świat wirtualnego kosmosu". Na trzecim miejscu z liczbą 6 wpisów wylądował Pangrys oraz zomo_prl, natomiast lukasamd został zrobiony "na szaro", bo przeszedł na stronę redakcji =P

488749

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(28/11/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Tym razem niewątpliwie lucas__ zaszalał, bo dwa jego wpisy przekroczyły w październiku 100 komentarzy, dzięki czemu są na dwóch pierwszych miejscach w zestawieniu TOP 10. Na trzecim miejscu wylądował McDracullo ze swoim wpisem "Windows 8.1. Niepotrzebna aktualizacja?" - niewiele zabrakło do stu komentarzy =)

488753

Wpisy na stronie głównej portalu posortowane według liczby komentarzy

W poprzednim podsumowaniu to była nowa pozycja i zamierzałem z tego zrobić jakieś nowe zestawienie, jednak tym razem mamy dokładnie taką samą liczbę wpisów (liczyłem na więcej), dlatego po raz kolejny zamieszczam pełną listę wpisów z najwyższym wyróżnieniem =)

488756

Reasumując

W poprzednim podsumowaniu myślałem nad reaktywowaniem Głosu Ludu w nowej formie, jednak po tym jak dowiedziałem się o wznowieniu nagradzania blogerów i sposobie wyłaniania najlepszy wpisów, to wspomniana formuła nie będzie mogła mieć miejsca. Po prostu mogłoby to wyglądać jakbym chciał wpływać na wyniki. Dlatego tych co mogą głosować zachęcam do głosowania, a jeśli macie wątpliwości to wystarczy wejść na mojego bloga i wyszukać podsumowanie z danego miesiąca (miesiąc wyszukiwarce wystarczy), bo podsumowania zawsze mogą posłużyć jako głos doradczy. Piszcie wpisy, bo naprawdę warto! Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)