Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Darmowy internet w Virgin Mobile

@BananDarmowy internet w Virgin Mobile10.05.2013 01:00

Coraz bliżej wakacji, coraz mniej ocen do poprawienia. Dzisiaj był bardzo dobry dzień, bo kolejny przedmiot zniknął z mojej listy "do poprawienia" i to całkiem niespodziewanie. Z chemii miałem tylko jedną ocenę, a mianowicie 1 i nic poza tym, miałem zamiar tą ocenę poprawić. Zamiast matematyki mieliśmy zastępstwo i w efekcie była chemia. Nauczycielka zadała 6 bardzo prostych zadań z materiału chyba z pierwszej klasy, ostatnie zadanie miało 3 podpunkty. Trzy pierwsze osoby, które rozwiążą zadanie podchodzą do sprawdzenia do nauczycielki i dostają ocenę. Klasa niespecjalnie kwapiła się do rozwiązywania tych zadań (mało kto pamiętał 1 klasę). Dlatego czasami tylko jedna osoba dostawała ocenę za dane zadanie i pisała je na tablicy, bo kolejna osoba nie zjawiała się dostatecznie szybko. Fartem pamiętałem te zadania z pierwszej klasy i w efekcie na wspomnianej lekcji dostałem jedną 4 i trzy 5 co razem z 1 daje średnią 4! Ostatnio musiałem przystopować trochę na blogu na rzecz szkoły ale dzisiejszy dzień mogę z czystym sumieniem uczcić wpisem =)

Wczoraj (08.05.2013) Virgin Mobile zaktualizował swoją ofertę na kartę, moim zdaniem miażdżąc konkurencję. Za minutę rozmowy do wszystkich sieci w Polsce zapłacimy 19 gr czyli tak jak przed aktualizacją oferty. Natomiast cena SMSa spadła o połowę z 12 groszy do 6 groszy do wszystkich, dzięki czemu przebili ofertę na kartę Playa, Lycamobile oraz MTV Mobile u których SMS kosztuje 9 gr.

Przed wprowadzeniem nowej oferty była obawa, że 50% więcej przy doładowaniu zniknie, jednak tak się nie stało. Został wprowadzony tylko wymóg rejestracji w Klubie Virgin czyli coś takiego jak np. Play24 tyle, że wiele osób nie chciało się rejestrować, bo wymagany jest np. Pesel. Jednak sieć zapewnia, że dane są bezpieczne i nie zostaną sprzedane firmom trzecim. Nie jestem przekonany co do tego zapewnienia, ponieważ jakiś czas temu było słychać o sprzedaży danych telemarketingowi Orange. Jednak trzeba pamiętać, żeby nie zaznaczać zgody na przesyłanie informacji handlowych podczas rejestracji.

466007

Poprzednio 50% z doładowań były umieszczane na koncie bonusowym, przez co nie można było wykorzystać tego profitu na pakiety internetowe czy SMSy premium. W nowej ofercie bonus trafia na główne konto i możemy korzystać z niego tak jak z pozostałych środków. Jednak czas oczekiwania na zasilenie konta 50% bonusem wydłużył się z niemal natychmiast do maksymalnie 24 godzin.

Jednak najważniejszą według mnie zmianą w ofercie było wprowadzenie darmowej paczki internetu 100 MB po każdym doładowaniu za minimum 10 zł. Czas ważności pakietu to 30 dni w przypadku kolejnego doładowania czas ważności nie sumuje się lecz znów startujemy od 30 dni, natomiast dostępne MB są sumowane. Czyli po doładowaniu za 10 zł i upłynięciu 10 dni (zakładając, że nie używaliśmy internetu) po czym ponownym załadowaniu za 10 zł, mamy dostępne 200 MB internetu i 30 dni ważności, a nie 50 dni.

466010

Gdy wykorzystamy pakiet internetu lub skończy nam się czas na jego "skonsumowanie" to zostajemy przełączeni na lejek 32 kb/s, który jest dostępny przez cały okres ważności konta. A konto w Virgin Mobile po każdym doładowaniu ma okres ważności jednego roku! Tak tego naszego w kalendarzu gregoriańskim czyli aż 365 dni darmowego internetu.

2 września 2011 roku w Polsce ruszył Red Bull Mobile, dzięki ofercie na kartę w najkorzystniejszym wariancie czyli po doładowaniu za 50 zł dostawaliśmy paczkę danych 500 MB, a po jej wykorzystaniu internet zwalniał do 32 kb/s, natomiast czas ważności konta wynosił 150 dni. Wspomnianą ofertę używałem od dnia jej startu jednak Virgin Mobile przebił ją bardzo mocno. Oprócz internetu jeszcze doszły tańsze SMSy, 19 gr za minutę zamiast 29 gr, 50% doładowania gratis. To bardzo duże profity nie mówiąc już o promocjach u partnerów Virgina.

466013

Oczywiście w Red Bull Mobile jest ten Świat Redbulla czy darmowy YouTube w pełnej prędkości. Z tego pierwszego w ogóle nie korzystałem natomiast drugie to tylko teoria. Sam YouTube oczywiście ładował się szybciej ale filmików nie dało się oglądać w ogóle no chyba, że kilka pierwszych sekund dla bardziej cierpliwych.

Mogłoby się wydawać, że lejek 32 kb/s jest bardzo niski i nic na tym nie można zrobić. Jednak na GG jestem cały czas, wszystko działa jak należy, tylko trochę wolniej się strony wczytują. Nigdy nie miałem jakiegoś szczególnego problemu podczas używania lejka. Oczywiście nie ściągniemy sobie jakiegoś większego pliku czy nie oglądniemy filmiku na YouTube ale pobranie małej aplikacji z Google Play czy korzystanie z nawigacji podczas np. szukania skrzynek Geocaching przez Locusa nie sprawia żadnej trudności. Nawet w prostą gierkę online na Androida Fun Run można płynnie grać z internetowymi przeciwnikami.

466016

Od czasu startu Virgin Mobile miałem ich darmową kartę i czasem używałem jej jako dodatkowy numer np. gdy testowałem smartfony - na moim jedna karta na drugim druga. Nigdy nie doładowywałem konta ale razem z kontem bonusowym mam ponad 20 zł, które dostałem w jakiejś promocji. Na dodatek mam również aktywne 2013 SMSów do wszystkich sieci dostępne do końca roku. Wspomniane SMSy można było otrzymać w promocji, która trwała bodajże do końca kwietnia. Numer mam dość prosty i fajny, a jako że mój w Red Bull Mobile jest zarejestrowany na siostrę (historia opisana tutaj ) to nie zamierzam go przenosić. Tatę czy kolegów już namówiłem na zmianę sieci, moim zdaniem na dzień dzisiejszy jest to najlepsza oferta na kartę w Polsce. Pozostało mi 8 zł do wykorzystania na koncie w Red Bullu. Za 5 dni rusza nowa oferta w Heyah, raczej wątpię by przebiła Virgin Mobile, ale mogę się mylić. Pozdrawiam, Banan =)

InternetTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)