Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

e-Akademia Przyszłości - Przywilej czy kolejny obowiązek?

@Banane-Akademia Przyszłości - Przywilej czy kolejny obowiązek?18.05.2012 18:20

Jako że jestem gimnazjalistą przydało by się chociaż raz napisać coś o szkole.

417550

e-Akademia Przyszłości jest to projekt edukacyjny skierowany do szkół gimnazjalnych. Polega on na poszerzaniu kluczowych kompetencji uczniów. Do projektu zgłosiło się 200 szkół gimnazjalnych w Polsce, a więc 15 tysięcy uczniów, którzy rozpoczęli naukę w roku szkolnym 2010/2011. Projekt będzie realizowany do końca roku szkolnego 2012/2013. Teraz trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy udział w e-Akademii jest przywilejem uczniów uczęszczających do szkół, w których projekt jest realizowany, czy może jest to kolejny obowiązek?

417552

W mojej szkole projekt realizowany jest z biologii, chemii, fizyki, geografii, informatyki, języka angielskiego i matematyki. Raz na jakiś czas zadawane są lekcję e-Learning, a od nauczyciela danego przedmiotu zależy jakie będą profity za ukończenie lekcji. Niektórzy nauczyciele za każdą lekcję dają piątki, jeszcze inni za niezrobienie/zrobienie lekcji w ustalonym terminie stawiają minusy/plusy (3 minusy = ocena niedostateczna, 6 plusów = ocena celująca, 5 ocena bardzo dobra itd.). Są też tacy, którzy za ukończenie (bądź nie) lekcji e-Learning nie wstawiają żadnych ocen. Najgorzej jest gdy goni termin, tak jak mnie na tym filmiku =)

Żeby ukończyć lekcję e-Lerning należy przejść przez trzy punkty, są to:

  • Wiedza
  • Utrwalenie
  • Test

Podczas Wiedzy uczeń ma za zadanie... uczyć się. Przez całą lekcję prowadzi nas sympatyczny chłopak, który tłumaczy nam dany temat.

Utrwalenie - tutaj chyba nie potrzeba komentarza. Utrwalamy wiedzę z poprzedniego punktu i rozwiązujemy zadania.

Najważniejszy jest Test. Tutaj najczęściej mamy 10 pytań. Żeby lekcja została zaliczona, na 6 z nich musi być udzielona poprawna odpowiedź.

Jakie są fakty? Pierwsze 2 punkty zazwyczaj są przeklikiwane jak najszybciej, natomiast ostatni robiony byle by zdać, co nie jest proste. Natomiast co z tego projektu ma szkoła? Laptopy, tablice interaktywne, darmowe kursy dla nauczycieli... chyba nie muszę nic dodawać?

Więc wychodzi na to, że e-Akademia przyszłości jest kolejnym obowiązkiem, który może pomóc nam w podciągnięciu oceny na koniec roku szkolnego, a więc jest to przywilej ale i kolejny obowiązek. Pozdrawiam, Banan =)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)