Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Już nie rzucę pendrivem w ścianę =|

@BananJuż nie rzucę pendrivem w ścianę =|20.03.2012 22:38

Czytaliście już mój wpis "Co prócz oczywistego? Pendrivem w ścianę "? Jeśli nie proszę przeczytać, bo jest on powiązany z tym wpisem.

408862

Od moich testów pendirva OCZ ATV 16GB minął miesiąc normalnego użytkowania. Jest 4 Marca, właśnie pobrałem Windows 8 Consumer Preview. Sięgam po mojego OCZ-a, wkładam do portu USB i... no właśnie nic się nie dzieje. Pomyślałem sobie "No świetnie, znowu to samo!". Nie pomogła zmiana portu ani podłączenie do innego komputera. Zero reakcji. Później dioda zaświeciła się ze dwa razy i tyle, było po niej.

408864

W poniedziałek po szkole wybrałem się z kolegami dać pendirva na gwarancję. Jak wytłumaczyłem sprzedawcy co i jak, dostałem wydruk z moim imieniem i nazwiskiem oraz polecenie żeby zapytać o postępy reklamacji w sobotę. Tak też uczyniłem. W sobotę nie mieli żadnej odpowiedzi. Poniedziałek, wtorek, środa... nadal nic (zawsze jak przychodziłem to w radiu akurat leciała "kancelaria" (ukryty język polski)). Czwartek 15 marca, piątek i sobotę już sobie darowałem. Minęły 2 tygodnie, mamy 19 marca - dzwonię do sklepu i otrzymuję informację, że wydana została pozytywna decyzja co do wymiany pendriva na nowy. Czyli jak zwykle mam pecha do urządzeń, a szczęście do gwarancji.

Jak pisałem we wcześniejszym "wyrażaniu opinii", bo wpisem tego nie mogę nazwać, od tej notki na blogu (znacie inny synonim?) zaczynam publikować krótkie epizody w postaci filmiku nawiązującego do treści wpisu =)

Jak ktoś nie zrozumiał przekazu w postaci drzewka pendrivowego chodzi o to, że zapytałem sprzedawcę czy jeśli decyzja będzie pozytywna, to będę mógł dostać inną pamięć flash za kwotę którą mam na paragonie. Oczywiście odpowiedź była pozytywna, a ja za jednego pendriva mam 2 o tej samej pojemności - jest to GOODRAM CUBE 16GB w kolorze niebieskim i czerwonym.

408869

Teraz zrobię porównanie OCZ-a z niebieskim GOODRAM-em - czerwony ma takie same parametry jak niebieski.

[list][item]Wymiary OCZ 82 x 24 x 8 mm GOODRAM 33 x 12 mm Czyli 2 nowe pendrivy zajmują tyle co 1 OCZ[/item][item]Pojemność 16 GB[/item][item]Interfejs pamięci USB 2.0[/item][item]Prędkość odczytu podana przez producenta OCZ 35 MB/s GOODRAM 17 MB/s Prędkość zapisu podana przez producenta OCZ 18 MB/s GOODRAM 9 MB/s Jak jest w praktyce? Zmierzyłem szybkości obu pendrivów programem CrystalDiskMark (dzięki djfoxer, że o nie poprosiłeś pod testem OCZ-a, bo teraz bym nie miał porównania =).

GOODRAM
OCZ

Teraz widać jak na dłoni. OCZ bardzo zawyża prędkości na pudełku, a GOODRAM wręcz przeciwnie. [/item][item]Inne OCZ odporność na wodę i wstrząsy GOODRAM mała wielkość[/item][/list]

408876

Znacznie bardziej przydadzą mi się 2 małe pendrivy o pojemności 16GB każdy niż jeden i to z mniejszą prędkością zapisu. Chociaż nie rzucę już pendrivem w ścianę, to i tak zawsze mogę gdzieś posiać jeden z nich =P Pozdrawiam, do następnego wpisu, Banan.

P.S. Mam nadzieję, że jakość filmików będzie rosła wraz z liczbą wpisów z filmikami.

Sprzęt
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)