Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Tokonda - polski multikomunikator webowy

@BananTokonda - polski multikomunikator webowy29.04.2012 01:00

Tokonda jest pierwszym w Polsce multikomunikatorem webowym. Został wprowadzony na rynek w październiku 2008 roku. Obsługuje takie protokoły jak GG, Tlen, XMPP (Jabber) czyli siłą rzeczy również czat Facebooka, NK, GTalk, które oparte są o ten protokół. Tokonda wspiera również MSN.

414916

Wczoraj (27.04.2012) na dobrychprogramach pojawił się news, w którym czytamy, iż Palringo nie będzie już wspierał obcych protokołów, tylko swój. Moim zdaniem najbardziej to ugodzi w Androidowych użytkowników tego komunikatora. Uważam tak, ponieważ w Google Play na próżno można szukać alternatywy dla Palringo, która obsłuży i GG, i Jabbera naraz, ale... No właśnie, to ale to Tokonda, która przedwczoraj (26.04.2012) pojawiła się w sklepie Googla. Niestety jak na razie jest to tylko widget z małymi możliwościami. Przejdę do opisu Tokondy na desktopa.

414918

Wchodzimy na tokonda.pl i rejestrujemy się. Po zalogowaniu ukazuje nam się kreator kont wraz z oknem komunikatora i całym "pulpitem".

414920

Po wypełnieniu wybranych pól komunikator łączy nam się z danymi protokołami (bądź protokołem). Od teraz możemy rozmawiać z naszymi znajomymi pobranymi z serwerów GG, Facebooka itd. Wszystkie rozmowy i "aplikacje" mamy na dolnym pasku. Tymi "aplikacjami" są RSS, gra Snake (spróbuj mnie pobić =P), czy Sudoku.

92902
92903

Ciekawe są też żółte karteczki, które możemy sobie gdzieś przypiąć i zapisać jakąś notatkę, aby nie zapomnieć. Mamy również możliwość zmiany koloru "pulpitu" i okienek na jasny. Tokonda oferuje nam również rozmowy video nawet z piątką znajomych jednocześnie, ale muszą być oni zalogowani na tym multikomunikatorze. Niestety video nie jest jeszcze zbyt płynne, a dźwięk z mikrofonu za cichy. No chyba, że to tylko u mnie i Wooqasha tak było.

414926

Chyba o większości funkcji już wspomniałem. Natomiast jak wygląda mobilna wersja? Otóż nie ma ona zbyt rozbudowanych funkcji, ale jest wystarczająca do prowadzenia rozmów i konferencji ze znajomymi, bądź dodawania kontaktów. Dostępna jest pod adresem m.tokonda.pl.

92905
92906

Niestety aplikacja na Androida to zwykły widget. W dodatku nie jest on zbyt funkcjonalny. Przekazuje nam jedynie ostatnią wiadomość kontaktu, który jako ostatni do nas pisał. Czyli nie widzimy całej rozmowy, a po resztę odsyła nas za pomocą linku do mobilnej wersji tego multikomunikatora. Ten link jest na widgecie w logu Tokondy. Niestety u mnie on nie działa =|

Pod gwiazdkami powinno pisać ile osób pobrało aplikacje. Jak nic nie jest napisane to oznacza, że nie pobrało jej nawet 5 osób.
Tylko ostatnia wiadomość =|

Teraz apel do twórców. Nie idźcie tą drogą! Zróbcie pełnowartościowy mobilny multikomunikator na Androida, który będzie miał i GG, i Jabbera, czego nie ma konkurencja. Mam nadzieję, że programiści innych multikomunikatorów, w których nie ma GG, dodadzą ten protokół do swojej aplikacji. Zawsze też można stworzyć nowy program. Tylko czy są chętni? Pozdrawiam, Banan =)

OprogramowanieInternetTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)