Blog (35)
Komentarze (574)
Recenzje (0)

Kafelek ala'zamknij się. :D

@biomenKafelek ala'zamknij się. :D
19.11.2012 18:43

Wpis jest wynikiem „parcia” autora na temat trudności zamykania Windows 8 (tyle się o tym piszę i w ogóle, to czemu miałbym być gorszy? :D) oraz lekturą tego wpisu – polecam serdecznie ;). A więc do rzeczy. Poniżej przedstawię Państwu najprostszy, moim zdaniem, przepis na potrawę: kafelek ala'zamknij się. Zapraszam. ;)

Abra kadabra: ZAMKNIJ SIĘ!

Pierwszym krokiem do przygotowania potrawy jest utworzenie skrótu do aplikacji odpowiedzialnej za zamykanie systemu. Proces ten przedstawiono na poniższych screenach.

97130
97131

W oknie ścieżka docelowa wpisujemy: „shutdown.exe -s -t 01” po czym nazywamy nasz skrót. Dla poprawienia estetyki, drugi krok będzie obejmować zmianę ikony, utworzonego "obdartusa" – prawda że domyślna ikona nie jest zbyt gustowna? ;) Czynimy to przechodząc do właściwości skrótu › zmień ikonę.

437021

Na zakończenie po wybraniu stosownej ikonki, całość operacji zatwierdzamy. Po czym tak utworzony skrót możemy zostawić na pulpicie bądź przypiąć do ekranu startowego. Efekt końcowy:

437023

Dzięki temu zabiegowi pojawi się na naszych oczach sympatyczny, bądź jak ktoś uważa inaczej: niesympatyczny, kafelek. Proces, opisany powyżej, można zastosować również do innych "poukrywanych funkcji” jak np. do Wyloguj. Więcej informacji na temat skrótów do "ukrytych funkcji" z Windows 8, dostarczy nam lektura tego wątku wątku z forum. Wpis tak jak i poprzednie: przeznaczona dla początkujących użytkowników.;)

PoradnikiWindowsHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)