Blog (35)
Komentarze (574)
Recenzje (0)

Oswajamy Menu Start w Windows 8

@biomenOswajamy Menu Start w Windows 8
18.11.2012 16:18

Zastąpienie klasycznego menu start kafelkowym startem, sprawiło że większość dotychczasowych użytkowników systemu z Redmond, była po prostu zagubiona w nowej rzeczywistości. Czy autentycznie jest ono takie trudne w obsłudze?

Banały że czytać się odechciewa

Zaczynając prosto: Instalując nową aplikacje do naszego ekranu startowego przybywa, sympatyczny bądź i nie, kafelek. Oczywista oczywistość. Z czasem gdy ilość zainstalowanych aplikacji na naszym komputerze rośnie, przybywa również i samych kafelków. Które można grupować bądź odpinać według własnego uznania. Przykładowy screen jak wyglądają pogrupowane kafelki dostępny jest wpisie pod tym linkiem. Wracając do tematu: Nic nie stoi na przeszkodzie aby przypiąć ikonkę z klasycznego pulpitu do ekranu startowego.

436588

No ale co w sytuacji gdy chcemy znaleźć w nowym menu jakiś program, do którego, jak na złość, nie mamy kafelka? W tym przypadku mamy dwie opcje: bezpośrednio w ekranie startu wpisać frazę która nas interesuje bądź kliknąć prawym przyciskiem myszki na wolne pole,również w starcie, i wybrać „wszystkie programy”.

97013
97014

W przypadku wybrania drugiej opcji ukaże się nam lista katalogów i plików. Podobnie jak w poprzednich systemach z rodziny Windows, tylko że zorganizowana w trochę inny sposób. Niestety katalogów nie da się „zwijać” przez co uczucie chaosu będzie nam przez pewien czas towarzyszyć.

436594

Apropos chaosu. Stwierdzasz że w liście wszystkich programów panuje bałagan i chaos? Listę tą możesz organizować według własnego upodobania przechodząc w desktopowym pulpicie do folderu:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

Na koniec

W sumie nowe menu start nie różni się, w użytkowaniu, specjalnie od starego. Funkcjonalność nowego startu pozostaje niezmieniona. Czyli: wywołaj znaczkiem Windowsa, wyszukaj, kliknij. Na pewno da się zauważyć zmiany w organizacji i desingu - za którym idzie kolejna nowość Windows 8. Myślę że opanowanie tego wynalazku panów z Microsoftu nie powinno zająć dłużej niż chwile. ;)

PS. Darowałem sobie temat znajdowania przycisku: Zamknij - temat oklepany że aż głowa boli. :P

PoradnikiWindowsHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)