Blog (35)
Komentarze (574)
Recenzje (0)

Zapomnij o kafelkach z Windows 8

@biomenZapomnij o kafelkach z Windows 8
23.11.2012 21:10

Wiele osób w swoich wypowiedziach na temat nowego systemu Microsoftu porusza temat irytującego nowego startu i braku klasycznego Menu. Pozwolę sobie przedstawić swoją receptę na ta te dwa jakże „istotne” problemy. Poniżej przedstawione rozwiązania są w zupełności darmowe. Aż dziw bierze że ludzie wydają pieniądze na Start8 gdy praktycznie to samo mogą mieć za darmo. Mniejsza o to, zapraszam do lektury. ;)

Kafelki? Nie chce ich widzieć!

Pierwsze na co znalazłem receptę to startowanie do pulpitu. Zero styczności z kafelkami. Uruchamiasz komputer i nie widzisz kafelków lecz – tadam! Wita Cię pulpit jak w Windows 7. Jak ten efekt osiągnąć? Instalując program Pokkie – przynajmniej u mnie był on skuteczny. Uprzedzam szczerze że w trakcie instalacji tego programu, instalator zapyta czy nie chcemy zainstalować wraz z nim, Menu Start od Pookie. Osobiście odradzam gdyż nie wygląda to dość estetycznie moim zdaniem, zrzut ekranu poniżej:

97377
97378

Co ciekawe: po odinstalowaniu programu Pokkie efekt bezpośredniego przejścia do pulpitu został. ;) Nie wiem czy to efekt zostawionych „przydatnych śmieci” programu czy też programu opisanego poniżej. Co najważniejsze: Działa! :D

Ale temat startu jest oklepany.

O wiele lepszą propozycją na Menu start niż ta dołączona z Pookie, jest instalacja Classic Shell. Sama instalacja nie przysporzy nam większych trudności. Podczas instalacji możemy wybrać które elementy mają zostać zainstalowane.

438188

Po jej udanym przebiegu wystarczy że wybierzemy jakie ma być nasze menu Start i viola. Mamy coś takiego, prawda że ładnie się komponuje? ;)

97380
97381

Na zakończenie.

Osobiście po tych dwóch jakże trudnych zabiegach możemy zapomnieć o kafelkach i cieszyć się nowościami ósemki bez tabletowych naleciałości. :) Temat startowania do pulpitu był poruszany na blogach już wcześniej lecz z komentarzy pod nimi można wywnioskować że tamtejsze rozwiązania są nieskuteczne. Powyższe rozwiązania testowałem osobiście i jestem z nich szczerze powiedziawszy zadowolony. Polecam zapoznanie się z nimi również użytkownikom dla których start do pulpitu i standardowe menu to konieczność. Operacje są proste i dla kogoś kto nie trawi Modern UI - mogą okazać się zbawienne. ;)

PoradnikiWindowsHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)