Blog (1)
Komentarze (14)
Recenzje (0)
@bynusPC vs konsola starcie nr. 2

PC vs konsola starcie nr. 2

15.08.2012 18:44

guildos kiedyś na swoim blogu porównywał PC z konsolami takimi jak PS3 czy X360, przede wszystkim pod kątem cenowym. Porównanie jest oczywiście z jednej strony trafne gdyż komputer za około 1000zł raczej nie dorówna konsoli ale jest bardziej uniwersalny, wiec jak przeprowadzić taką konfrontację w końcu konsola to konsola a PC to PC ??

Aspekt cenowy

Cena to dzisiaj oczywiście jedna z najważniejszych cech na którą zwraca użytkownik podczas zakupu urządzenia, pomijając takich których stać i teoretycznie kupują niezależnie od ceny (w praktyce to oni są największymi skąpcami ;) ale wracając do tematu gry na konsole są niestety droższe. Możemy jednak zakupić używaną grę bez żadnego problemu od innego użytkownika na co producenci gier nie reagują jakoś super ponieważ dla nich to strata, oczywiście maniacy PC też mają taką możliwość. Gra online jest również dla obu grup chociaż PC mają troszkę łatwiej kupując grę w większości przypadków mają zagwarantowany tryb multiplayer identycznie jak użytkownicy PS3. Jak zwykle na wysokości zadania staje Microsoft. Chcąc grać online trzeba płacić, wiadomo nie są to jakieś kolosalne sumy ale również trzeba to wliczyć w koszt takiej konsoli. Jak wcześniej wspominałem konsola to wydatek około 1000zł, a przyzwoity komputer to koszt 2000-3000zł. Do konsoli dochodzi koszt TV oraz drugiego pada lub też Kinecta/PS Move jeżeli chcemy mieć zabawę na całego. Hardcorowi PCtowcy również mogą sie pokusić o sprzęt za grubsza kasę np. mysz za 400zł.Pod względem cenowym konsole tutaj wychodzą na powadzenie. (nie wliczając w cenę 42'' TV lub dla PC 24'' lub większego monitora).

A co jeżeli chodzi o grafikę i grywalność ??

Graficznie gry na konsole są optymalizowane w taki sposób aby chodziły płynnie, niestety często albo prawie zawsze jest to robione przez zmniejszenie efektów w grze lub też detali.

Sami zobaczcie. [youtube=http://youtu.be/spA3VOWD33M] Link do filmiku

Miałem osobiście okazje grać na X360 w takie gry jak Wiedzmin 2 czy też Forza 4. I jak to wygląda na prawdę ?? Przyznam szczerzę że dobrze. Wiedźmin jest optymalizowany mocno pod konsole ale tylko jeżeli chodzi o dalsze widoki w grze bliżej nie jest źle, a jeżeli chodzi o auta to nie widzę żadnej różnicy PC a konsola. Dodam jeszcze ze po roku na konsoli gry będą chodzić dalej płynnie a na PC nie koniecznie. Wiecie sami ze rok to spory kawałek czasu dla komputera. A co z grywalnością ?? Wiadomo myszki i klawiatury nie zastąpi PAD i odwrotnie, to już kwestia przyzwyczajenia.

Podsumowanie

Nie chce wywoływać lawiny komentarzy ze konsola lepsza, a to że PC bardziej uniwersalny czy też na odwrót. Czasem mnie śmieszą taki zażarte dyskusje na nie których forach, jak to każdy broni swojego, tak samo jest w komentarzach we wpisie kolegi guildos. Konsola to konsola a PC to PC i nic tego nie zmieni. Nie jest to coś co można porównać. To jest tak jakby ktoś porównywał kolor zielony z niebieskim. Każdy wybiera to co lubi i na co go stać. A wiadomo o gustach sie nie dyskutuje. ;)

Pozdrawiam Miłego dnia :)

SprzętGryHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)