Blog (8)
Komentarze (166)
Recenzje (8)

Wczoraj Microsoft wypuścił kilka nowych biuletynów bezpieczeństwa. Jeden z nich - wydany skądinąd po zgłoszeniu luki w kernelu Windowsa przez naszego rodaka z Google - zawiera aktualizację, która w moim przypadku (Vista) po instalacji i ponownym uruchomieniu komputera skutkuje pojawieniem się błędu:

Inicjowanie procesu logowania interakcyjnego nie powiodło się.

Wygląda to mniej więcej tak (zrzut zapożyczony):

471610

W konsekwencji uniemożliwia to zalogowanie się i korzystanie z komputera.

Aby rozwiązać problem (po uprzednim twardym resecie) wystarczy w trybie awaryjnym skorzystać z utworzonego w procesie aktualizacji punktu przywracania systemu.

Nie wiem czy problem z aktualizacją dotyczy tylko Visty i czy w ogóle może dotknąć innych, zakładam bowiem, że równie dobrze może to być wynik takiej, a nie innej konfiguracji i stanu systemu, który posiadam. Natomiast do problemu dochodzi nawet po wyłączeniu wszystkich składników dodatkowych (w diagnostycznym trybie uruchamiania systemu) i wyłącznie po instalacji tej aktualizacji, dlatego postanowiłem podzielić się tym z innymi bo być może komuś zaoszczędzę frustracji.

bEUjHutj

Polecam najpierw wykonać wszystkie aktualizacje bez rzeczonej KB2839229, uruchomić ponownie komputer, upewnić się, że istnieje punkt przywracania systemu i dopiero wówczas wykonać tę aktualizację. Dzięki temu w przypadku wystąpienia opisanego przeze mnie błędu będzie można szybko przywrócić system do poprzedniego stanu tylko bez tej jednej aktualizacji.

Komentarze (15)
bEUjHuuf