Blog (59)
Komentarze (333)
Recenzje (0)

Mio MiVue C450 - nie tylko dla nocnych marków

Strona główna@CarlitoNeoMio MiVue C450 - nie tylko dla nocnych marków
29.09.2021 22:52

Jesień trwa w najlepsze, a przed kierowcami coraz gorsze warunki do jazdy. Szybko zapadający zmrok, często występujące opady, mgły itp. To wszystko wpływa na jakość nagrań w budżetowych kamerach samochodowych. Dlatego marka Mio wprowadziła do sprzedaży model Mio MiVue C450 z matrycą Sony premium STARVIS CMOS i funkcją Night Vision Pro, która gwarantuje idealną jakość nagrań niezależnie od pogody czy pory dnia. Zanim będzie mi dane przetestować ten sprzęt, sprawdźmy, co oferuje.

778484

Jednym z największych wyzwań dla wideorejestratora są nagrania przy niedostatecznym oświetleniu oraz w nocy. Już wielokrotnie testowałem różne kamerki, również w poszukiwaniu tej, która najlepiej spisze się w nocy. Bywało różnie. Jak będzie z C450? Aby nagrania nocne nie stanowiły problemu dla Mio MiVue C450, producent zastosował matrycę Sony premium STARVIS CMOS oraz autorskie rozwiązania Mio Night Vision Pro. Umożliwia ona perfekcyjne dostrajanie obrazu z odpowiednio dopasowaną jasnością i płynnością nagranego filmu, nawet przy niewielkiej ilości światła.

bEJiezZz

W Mio MiVue C450 zastosowano wysokiej jakości szklane soczewki, które w przeciwieństwie do tych plastikowych, są o wiele bardziej wytrzymałe oraz mają większą odporność na zmiany temperatury. Kierowca korzystający z tego wideorejestratora może być pewien, że rozdzielczość Full HD i rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 130 stopni pozwolą zarejestrować płynnie odtwarzające się nagranie, na którym zobaczymy szczegóły i nie tylko to co dzieje się na drodze, ale również na znacznym fragmencie pobocza.

778485

Jest to ważne w przypadku oceny spornej sytuacji na drodze. Co więcej użytkownik może skorzystać z trybu „Zdjęcia”, by wykonywać dokładniejsze fotografie z kolizji do celów dowodowych.

Maksimum informacji

bEJiezZF

Mio MiVue C450 w wytrzymałej obudowie posiada wygodny w użyciu i czytelny trzycalowy wyświetlacz oraz panel z dotykowymi przyciskami, które pozwolą wygodnie poruszać się po menu urządzenia. Model ma również wbudowany moduł GPS oraz 3-osiowy G-sensor. Moduł GPS umożliwia zapisywanie współrzędnych geograficznych nagrania oraz prędkości, z jaką w danym momencie poruszało się auto. 3-osiowy G-sensor automatycznie zapisuje i zabezpiecza przed usunięciem film ze zdarzenia w momencie nagłej zmiany pasa ruchu lub stłuczki. Dzięki wbudowanej i na bieżąco aktualizowanej bazie fotoradarów, osoba prowadząca auto otrzyma informacje, że zbliża się do punktu kontroli prędkości i będzie mogła bezpiecznie zredukować prędkość, a w konsekwencji uniknie mandatu.

778486

- MiVue C450 kolejny model z serii 400, która zadebiutowała na rynku w tym roku. To nasza propozycja kamery ze średniej półki, w której Mio łączy bezkompromisowość jeśli chodzi o jakość nagrań, z atrakcyjną dla klienta końcowego ceną. W tym roku planujemy wprowadzić jeszcze jeden model z tej serii – powiedział Łukasz Tetkowski, Marketing & Communication Head - CEE, DACH, Turkey. Mitac International Corp.

W zestawie znajduje się uchwyt, który umożliwia optymalne ustawienie kamery. Mio MiVue C450 dostępne jest w cenie 499 zł.

bEJieAav