Blog (74)
Komentarze (340)
Recenzje (0)

Ostatnio niewiele dzieje się w temacie wideorejestratorów. Nie wiem, czy producenci nie mają pomysłu na nowości, czy też rozwój stanął w miejscu, ale każde nietypowe urządzenie przykuwa moją uwagę. Tak jest tym razem z modelem Mio MiVue M700, czyli kamerką przeznaczoną dla użytkowników jednośladów. Ja wymyśliłem dla niej jeszcze jedno zastosowanie.

788566

Zacznijmy od garści technikaliów. To co wyróżnia Mio MiVue M 700 to możliwość rejestracji nagrań z rozdzielczością 2K (1440p), która jest dwukrotnie większa niż często stosowana w kamerach rozdzielczość Full HD. Pozwala ona zachować wysoką jakość odtwarzanych nagrań nawet na dużych wyświetlaczach. Kolejny istotny parametr decydujący o tym, że nagrany obraz jest płynny to gęstość zapisu. W przypadku Mio MiVue M700 może ona wynosić aż 60 klatek na sekundę, co pozwoli uzyskać wyraźny obraz nawet w trakcie dynamicznej jazdy czy manewru wyprzedania.

bETZecJP

Co jeszcze? Na uwagę zasługuje również szeroki rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 140 stopni, który uchwyci nie tylko tor jazdy, ale znaczną część pobocza, które niejednokrotnie ma kluczowe znaczenie w ocenie spornych sytuacji. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w autorską technologię Mio Night Vision. Poprzez automatyczne dostrajanie obrazu i szklane soczewki, obraz nagrywany po zmroku jest zdecydowanie lepszej jakości pod względem doświetlenia.  

788569

Kamerka Mio MiVue M700 została zaprojektowana w taki sposób, aby bezproblemowo można było ją zamontować nie tylko na swoim motocyklu czy skuterze. Uniwersalne mocowanie, które można sparować wraz z uchwytami kamer sportowych, pozwala umieścić urządzenie na przykład na coraz popularniejszych w Polsce hulajnogach. Wbudowana bateria wraz z możliwością ładowania jej z mobilnego powerbanka umożliwia zarejestrowanie wysokiej jakości nagrań nawet z dwugodzinnego przejazdu. Dla osób, które nie mają zaufania do czasu pracy na baterii zostało przygotowane dodatkowe akcesorium, umożliwiające podłączenie MiVue M700 bezpośrednio pod akumulator motocykla. Dodatkowa kamera tylna nagra wszystko to co wydarzy się za plecami kierującego jednośladem.

Metalowa obudowa, utwardzone szkła oraz zastosowanie standardu wodoodporności typu IP67 pozwalają używać Mio MiVue M700 niemal w każdych warunkach pogodowych. Czy to oznacza, że kierowcy samochodów nie mają tu czego szukać? Nic z tych rzeczy! Kamerka może służyć zarówno jako tradycyjny wideorejestrator montowany za szybą, jak również kamerka sportowa do zamontowania np. na dachu, przy nadkolu itp. Moim zdaniem - świetna sprawa!

bETZecJV

Produkt dostępny jest u partnerów handlowych w cenie 699 zł

Komentarze (1)
bETZecKL