Blog (53)
Komentarze (3.2k)
Recenzje (0)

Mariaż Samsung SmartTV i Galaxy Note

@command-dosMariaż Samsung SmartTV i Galaxy Note03.06.2013 14:42

Kiedy otrzymałem do testów od Samsunga tablet wraz z telewizorem, to: po pierwsze, byłem zaskoczony, bo oczekiwałem laptopa i... już nie pamiętam, tak dawno to było ;) a po drugie, nieco zakłopotany... bo nie kumałem (jak to dzisiaj zwykło się mówić), co te urządzenia mogą mieć ze sobą wspólnego i jak mogą ze sobą współpracować - oprócz tych oczywistych oczywistości. O czym ja będę pisać? Poniekąd, cały czas borykam się z tym problemem, ale to wynika bardziej z braku weny twórczej, a nie nowych doświadczeń ze sprzętem od Samsunga. Ale do rzeczy.

Krótko, bo pisanie ostatnio kiepsko mi wychodzi. Jak te urządzenia potrafią ze sobą współgrać, to obejrzycie na filmiku. Dla wyjaśnienia i pewnego porządku wymienię tylko to, co na tym krótkim klipie możecie zobaczyć - oczywiście zobaczycie to, co udało mi się zaprezentować, czyli:

 • DLNA

  - Telewizor Samsung SmartTV serii 7000 potrafi dobrze korzystać z zasobów urządzeń będących w pobliżu, czyli w obrębie tej samej sieci lokalnej. Na klipie zobaczycie, jak zostaje zdjęta fotka za pomocą tabletu Samsung Galaxy Note 10.1, udostępniona i zawartość multimedialna zostanie wyświetlona na telewizorze, który oczywiście ma dostęp do zasobów multimedialnych tego tabletu.
 • Samsung TV Media

  - oprogramowanie, za pomocą którego możemy wyświetlić zawartość multimediów na telewizorze (będącego w tej samej sieci lokalnej). Oprogramowanie jest o tyle ciekawe, że nie jest ograniczone jedynie do zasobów lokalnych tabletu. Potrafi ono sięgnąć do innych serwisów internetowych i z nich odtworzyć żądaną zawartość - mowa między innymi o youtube, picasa, facebook. Bez problemu można także skorzystać z udostępnionych zasobów sieciowych z innych komputerów w domu (windows share, local media servers).
 • Swipe It

  - to kolejny ciekawy program umożliwiający wyświetlenie zawartości multimedialnej (zdjęcia i filmy) z tabletu bezpośrednio na telewizor - oczywiście wszystko poprzez lokalną sieć (w moim przypadku wifi, co zapewne ma wpływ na wydajność). To oprogramowanie wymaga instalacji aplikacji (klienta) na telewizorze i uruchomienia jej. Aplikacja na telewizorze generuje kod, który podajemy po włączeniu SwipeIt na tablecie. Oprogramowanie paruje się i można przeglądać zdjęcia i filmiki znajdujące się na tablecie. Aplikacja działa bardzo płynnie i sprawnie.
 • Samsung Smart View

  - ludzie! wyrzućcie piloty :) ta aplikacja to istny majstersztyk. Poprzez lokalną sieć można kontrolować telewizor za pomocą tabletu: zmiana kanału, przyciszenie - nie ma żadnego problemu. Ale to nie wszystko - za pomocą tej aplikacji możemy oglądać aktualnie odtwarzany program telewizyjny! Wszystko działa płynniutko, co prawda z małym opóźnieniem jest przekazywany obraz, ale to żaden mankament - nie oglądamy równocześnie tabletu z telewizorem. Często zdarza mi się z tego korzystać, kiedy coś muszę zrobić w kuchni (np. obiad :] ) a w tv leci właśnie wyścig F1 - no ludzie, rewelacja. Dodatkowo, świetnie potrafi zastąpić tego inteligentnego pilota z (touch)padem. Jesto to pomocne podczas używania, np. przeglądarki w telewizorze. Nie potrzeba podpinać dodatkowej klawiatury do telewizora (niestety, tego na filmiku nie zaprezentowałem), bo możemy skorzystać z tej ekranowej w tablecie - re-we-la-cja.
 • Tablet jako kontroler do gier

  - tego raczej tłumaczyć specjalnie nie trzeba - taki duży touchpad do dużego ekranu. Taka ciekawostka...
 • Peel

  - Tablet jako zwykły pilot do tv (i nie tylko). Jeżeli chodzi o Galaxy Note 10.1, to trzeba zaznaczyć, że jesto to dobrze wyposażony tablet i nie brakuje w nim także możliwości sterowania podczerwienią - tak, jak to zwykliśmy robić tradycyjnym pilotem. Z pomocą całkiem przyjemnego oprogramowania, jakim jest Peel, możemy sterować telewizorem za pomocą tabletu, jak zwykłym pilotem. W bazie danych programu jest cały ogrom urządzeń, które możemy obsłużyć za pomocą tak wyposażonego tabletu. Fajna rzecz, jak ktoś przez przypadek wyniesie pilota do kuchni ;)

Czy ten mariaż jest satysfakcjonujący? Ciężko powiedzieć - to zależy od preferencji i potrzeb użytkownika. Ja, przyznam się szczerze, nie spodziewałem się współpracy tych urządzeń na tak wielu frontach - jestem pozytywnie zaskoczony. Ale co tu będę dużo gadać, zapraszam do obejrzenia mojej krótkiej prezentacji i... proszę mnie nie besztać za podkład muzyczny ;) taka muza mi podchodzi i tyle...

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=So-Ph8oDe0A] Sponsorem klipu jest kapela echoVolt: www.jamendo.com/pl/list/a65360/in-control

SprzętTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)