Blog (83)
Komentarze (2k)
Recenzje (1)

Domowy NAS All in One — Cz. 6 aktualizacja do wersji 1.0 Kralizec

Strona główna@cyrylloDomowy NAS All in One — Cz. 6 aktualizacja do wersji 1.0 Kralizec
16.09.2014 12:48

15 września wydano stabilną wersję systemu OpenMediaVault 1.0 Kralizec, która została zaktualizowana do Debiana Wheezy. Wśród zmian jakie wprowadzon to lepsze wsparcie dla urządzeń typu Raspberry Pi, Cubieboard, Banana Pi itp., domyślnym serwerem WWW został Nginx, dodano obsługę systemu plików btrfs i wiele innych usprawnień.

529264

Dla użytkowników posiadający jeszcze starsze wersje 0.4 zaleca się instalację świeżego systemu, ale można również zaktualizować wpierw do wersji 0.5 a kolejno do 1.0. Przed wykonaniem aktualizacji zalecam zrobienie kopi bezpieczeństwa bazy danych jeśli używamy, na wszelki wypadek. Wszystkie dane OMV trzyma na dyskach niesystemowych ale warto być zabezpieczonym.

Aktualizacja wersji 0.4 do 0.5 polega na wykonaniu aktualizacji pakietów, a następnie wykonaniu polecenia omv-release-upgrade, które wykona automatycznie aktualizację.

apt-get update
apt-get upgrade
omv-release-upgrade

Jeśli posiadamy już wersję 0.5 możemy przystąpić do aktualizacji do wersji 1.0. W pierwszej kolejności wykonujemy pośrednią aktualizację

apt-get update && apt-get dist-upgrade && omv-update

a następnie uruchamiamy końcową aktualizację:

omv-release-upgrade

Jeśli napotkacie problemy warto zajrzeć tutaj.

Po zakończeniu aktualizacji musimy zrestartować system. Po tej operacji mamy już najnowszą wersje OMV.

Obecna aktualizacja otwiera szereg nowych repozytoriów, których jest pełno dla wersji Wheeze. Już w następnej części opiszę instalacje i konfigurację serwera do streamowania Telewizji.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)