Blog (105)
Komentarze (522)
Recenzje (0)

Alior Sync - bank jak każdy inny

@deeponeAlior Sync - bank jak każdy inny
25.12.2012 11:00

W połowie tego roku, ruszył nowy bank internetowy zwany Alior Sync. Reklamowany był wszędzie - wielu wydawało się że jako rewolucja - a jak wyszło?

Wydaje mi się, że wiele osób troszkę zbytnio nad interpretowało i uwierzyło w reklamy i zrobili wielki szum gdzie ta rewolucja?

Dla większości będzie to kolejny bank. W końcu obsługę przez internet posiada większość banków. Wiele osób nie wykonuje specyficznych rzeczy i wiele banków będzie spełniało oczekiwania.

Korzystam nie tylko z tego banku także standardowe produkty są wszędzie prawie takie same. Jest to chyba styczność w moim przypadku z 8 albo 9 bankiem to ten wypada bardzo dobrze (pomijam oferty kredytów bo to zawsze trzeba analizować indywidualnie).

Generalnie korzystam z tego banku prawie od początku i mogę powiedzieć, że warto. Cudów nie ma w porównaniu z innymi bankami (chociaż niektórzy tak sądzili) ale cała reszta jest w porządku.

Największą rewolucją jest Cashback 5% - i faktycznie działa, zawsze to np zwrócony koszt przesyłki przez bank czy coś w ten sposób gdy kupujemy przez internet. Niestety nie każdy pewnie czyta regulaminy i zmiany (a ostatnio o Alior Sync jest dość cicho) to należy przypomnieć, że zmienia się regulamin i od stycznia już tak wesoło nie będzie (nie dla wszystkich). Mianowicie wiele osób chyba wykorzystywało Alior Sync jako "drugi" bank tylko do cashbacku ale nie przelewało tam wypłat. Od stycznia (nowych klientów dotyka to już od grudnia) należy utrzymywać określone saldo (minimum 1500zł) lub musi wpływać wynagrodzenie bądź stypendium. Nie jest to akurat problem dla mnie, ale jak widać bank musiał podjąć kroki aby "zmusić" swoich klientów do odejścia z innych banków.

Zmiany w "Regulaminie obsługi produktów Alior Sync"

Oczywiście na plus jest też darmowa karta, darmowe wypłaty w Polsce (z bankomatów) oraz przelewy natychmiastowe.

Dla tych co lubią migrować między bankami to ten bank chyba powinien być kolejny - mBank dla wielu już się wypalił. Oczywiście Ci co nie przywiązują się do banku też chyba mogą sprawdzić nowy bank - tym bardziej, że założenie konta jest banalnie proste i w sumie można uzyskać dostęp w ciągu 48 godzin nie wychodząc z domu (procedury nie będę opisywał, zrobiło już to wielu innych w sieci).

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)