Blog (105)
Komentarze (522)
Recenzje (0)

Microsoft Security Essentials beta

@deeponeMicrosoft Security Essentials beta20.11.2011 14:29

Microsoft w 2009 roku udostępnił swojego antywirusa, który od razu zyskał całkiem sporo użytkowników. W sumie nic dziwnego, gdyż antywirus jest za darmo, nie wymaga żadnych rejestracji - poza weryfikacją legalności systemu i wg mnie specjalnie nie widać za bardzo jego niekorzystnego działania na wydajność komputera. Zresztą sam korzystam z tego rozwiązania na jednym z moich komputerów.

398859

Microsoft pracuje nad kolejną wersją swojego antywirusa i aktualnie zostały otwarte zapisy na wersję beta.

Jak wynika z informacji na stronie Microsoft Malware Protection Center liczba użytkowników, którzy będą testować program jest ograniczona.

Ja się zapisałem z ciekawości, zobaczymy czy załapałem się w limicie czy nie - chociaż wolałbym się załapać i zobaczyć czy coś ciekawego specjalnego naszykowali.

Z nowych funkcji w wersji beta dostępne będą: - Automatyczne usuwanie złośliwego oprogramowania oznaczonego dużym ryzykiem bez interakcji ze strony użytkownika. - Zmniejszenie zapotrzebowania na zasoby komputera. - Uproszczony interfejs użytkownika tak aby był łatwiejszy w użyciu. - Zwiększenie możliwości wykrywania i czyszczenia zagrożeń.

Ciekawi mnie co wymyślili z tym nowym interfejsem - w końcu wg mnie i tak jest prosty.

398865

Rejestracja na testy dostępna jest pod adresem: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=233172.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)