Blog (139)
Komentarze (2.1k)
Recenzje (0)
@djDziadekBez dobrego zasilacza ani rusz - Corsair CX750M

Bez dobrego zasilacza ani rusz - Corsair CX750M

12.05.2014 16:26

Nie jestem fanem over clockingu, nie jara mnie wyciskanie ostatnich soków z posiadanego sprzętu, już chyba z tego wyrosłem...

Przychodzą jednak chwile, kiedy okazuje się, że "need more power" nabiera realnego znaczenia, tak właśnie stało się, kiedy otrzymałem do testów drobiażdzek od firmy Asus.

Wtedy posiadany przeze mnie zasilacz GOODWATT 600, pokazał gdzie ma moje starania i wysiłki. Zasilacz ten kupiłem okazjonalnie, na wyprzedaży z roczną gwarancją. Kupiłem go 3 lata temu i do tej pory wystarczał.

Cóż, czas był na zmianę, zmianę bez oszczędzania i z kompletną gwarancją. Postanowiłem zaprosić do domu korsarza, wszak prywatny pirat powinien przynieść same korzyści ;)

Wybór padł na

Corsair CX750M

[image=pudelko]

516826

Dane techniczne:

dane z morele.net
dane z morele.net

Zasilacz, który przekonał mnie ceną, warunkami i długością gwarancji ale i ilością wtyczek, których ostatnio trochę zaczynało mi brakować.

516830

Producent nie zapomniał nawet i takiej pierdółce jak zapinki do wiązek

516832

Wszystkie informacje jakie Corsair podaje na tabliczce znamionowej tego zasilacza wyglądają na prawdziwe, tylko co do obciążenia maksymalnego nie udało mi się tego sprawdzić ;)

516834

Praca i temperatura

12 cm wolnoobrotowy wiatrak jest prawie niesłyszalny, mój komputer przestał budzić w nocy monotonnym szumem a temperatura "wydychanego" powietrza spadła do 35-42 st Celsjusza.

Modularność

Nie jest to wersja w pełni modularna, główna wiązka do zasilania płyty głównej i CPU jest na stałe wbudowana w zasilacz, jednak cała reszta (SATA, MOLEX, GPU) jest wypinana, co pozwala zachować względny porządek z kablami w obudowie.

Waga:

Ponad 3 kilogramy sugeruje że radiatory nie są z cienkiego aluminium a cewka z przewodu grubości włosa :)

Jest niestety jedna rzecz, którą można uznać za wadę: Kable są sztywne, pomaga to z jednej strony trwale je ułożyć w obudowie, z drugiej jednak, przy nowoczesnych i wydajnych kartach graficznych, które mają gniazda zasilania na szczycie utrudnia nieco wpięcie wtyczek w te karty.

Cena:

Około 320 zł, nie jest ceną niską, jednak sam mogę potwierdzić, że zasilacz jest podzespołem, na którym nie można oszczędzać, a kiedy przestaną wam się wysuwać szuflady DVD, lub zaczną znikać z "mojego komputera" napędy, trzeba się zastanowić, czy to przypadkiem nie czas na wymianę zasilacza...

Sprzęt
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)