Blog (139)
Komentarze (2.1k)
Recenzje (0)
@djDziadekGOCLEVER DVR Full HD 2 - bo nigdy nie wiesz kogo spotkasz po drodze...

GOCLEVER DVR Full HD 2 - bo nigdy nie wiesz kogo spotkasz po drodze...

27.12.2013 07:41

Pamiętacie nagłośnione przez "najlepszą" w Polsce telewizję informacyjną TVN24 akcję ze śląskich ulic ? Nie ? Możecie sobie tą sytuacje przypomnieć tu. Takich akcji jest wbrew pozorom sporo, są też i inne, w których rejestracja video przebiegu trasy może pomóc w ustaleniu winnych... Dzisiaj pokażę wam jedno z takich urządzeń:

GOCLEVER DVR FULL HD 2

Dzięki firmie Goclever miałem okazje przetestować kamerę, która może się przydać i pokazała mi na ile "niewinnych" sytuacji nie zwracałem uwagi i ile błędów zdarzyło mi się popełnić (ale nie o tym ma być wpis :))

DANE TECHNICZNE:

 • Video Full HD 1920x1080
 • Foto 12Mpix
 • 4-krotny zoom
 • Czujnik ruchy
 • 120° obrotowy szerokokątny obiektyw
 • 360° obrotowy wyświetlacz
 • Tryb nagrywania nocnego (8 doświetlających lamp LED)
 • Czujnik światła
 • Nagrywanie cykliczne (zapętlenie 3, 5 i 10 minut)
 • Automatyczny włącznik i wyłącznik
 • Stabilizacja obrazu
 • Obsługa kart MicroSDHC do 32 GB

CENA:

Zacznę od tego, co najczęściej jest podawane jako ostatnie - ok 350 zł. Czy to dużo ? I tak i nie, jeśli chodzi o połączenie rejestratora z 12 Mpix aparatem - to nie jest wysoka cena, jeśli chodzi o sam rejestrator... o tym dalej.

WYGLĄD:

495602

Wygląda podobnie do większości tego typu urządzeń dostępnych na rynku, średniej jakości błyszczący plastyk (nie PLASTIK*) - czarne tworzywo sztuczne, które nie wydaje się specjalnie odporne na zarysowania, miałem jednak zbyt krótki okres do testów aby to dokładnie sprawdzić. W wyposażeniu dodano uchwyt mocujący, kabel USB, kabel DVI (brak na zdjęciu) i ładowarka samochodowa.

495604
spód
góra

Na lewym boku znajdują się:

495609

Gniazdo zasilania

przyciski przewijania przód - tył

przycisk OK (odpowiednik ENTER)

Na prawym boku:

495614

przycisk mode - służący do wybierania opcji

przełącznik trybu kamery/aparatu

przycisk ON/Off

gniazdo DVI

Z tyłu urządzenia znajduje się wejście kart micro SD i mikrofon

495620

OBRAZ:

Kamera ma możliwość rejestracji obrazu w kilku rozdzielczościach do Full HD włącznie - 1920 x 1080 z wykorzystaniem podczerwieni.

przód
włączone diody podczerwieni

Potrafi również robić zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix, należy jednak pamiętać aby zdjęcia zabezpieczyć przed nadpisaniem, w przeciwnym wypadku stracimy je bezpowrotnie (tak się stało w wypadku zdjęć zrobionych przeze mnie)

495627

Bardzo ważnym elementem jest wybór karty pamięci, w wielu przypadkach dostępne na rynku są karty klasy 4, która nie pozwala na zapis w jakości Full HD, kamera za każdym razem przy próbie ustawienia obrazu w tej rozdzielczości, informuje iż potrzebna jest karta klasy 6 lub wyższej. Po włożeniu karty klasy 10 wszystko działa jak należy.

Jakość Nagrywania:

Nie będę się specjalnie rozpisywał, pokażę Wam kilka próbek

[join]

Dla porównania nagrania wykonane HTC 8X:

[yt=https://www.youtube.com/watch?v=Gc53vYIFUP8] W tym przypadku słoneczna pogoda bardzo zmieniła jakość nagrania na plus dla HTC

[yt=https://www.youtube.com/watch?v=Do_Vl1MuFB0] Jak widać w nocy, smartfon kiepsko rejestruje obraz, ze względu na odblaski i rozbłyski świateł.

PODSUMOWANIE:

Czy warto posiadać dedykowane urządzenie rejestrujące w samochodzie? Dla mnie tak, nie tylko "na wszelki wypadek", okazuje się, że przeglądając taki materiał widzimy rzeczy, które umykają podczas normalnej jazdy, ale również możemy zobaczyć swoje błędy, których nie dostrzegamy na co dzień, co może poprawić także nasze bezpieczeństwo.

Największa zaleta takiego urządzenia jest jednak możliwość nagrania "myślących inaczej" lub "czujących się bezkarnie" na naszych drogach a jak wiecie sami - takich nie brakuje :)

Dziękuję za użyczenie kamery do testów firmie GOCLEVER.

SprzętPoradnikiBezpieczeństwo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)