Blog (139)
Komentarze (2.1k)
Recenzje (0)
@djDziadekHP i VMware - współdziałanie przeciw cyberprzestępcom

HP i VMware - współdziałanie przeciw cyberprzestępcom

16.02.2011 19:53

Jak donosi serwis v3.co.uk

HP i VMware ogłosiły współpracę w celu zabezpieczenia środowisk wirtualnych poprzez integrację systemu HP TippingPoint IPS z VShield VMware i vCloud Director. System może monitorować bezpieczeństwo serwerów wirtualnych, w zależności od zestawienia i ułatwić menedżerom IT utworzenie jednolitej polityki bezpieczeństwa.

"Ta współpraca przyniesie o wiele większe możliwości zabezpieczenia sieci w Chmurze," - powiedział Michael Callahan, starszy dyrektor ds. marketingu produktów bezpieczeństwa w HP Networking, "VMware i vSphere jest wspaniałą platformą i może monitorować ruch w sieci w wirtualnym świecie, tak jak my w świecie fizycznym."

Produkt jest obsługiwany przez HP i to HP będzie decydować o usługach HP i VMware, w zależności od wykupionej przez klienta opcji.

"Nasi klienci oczekują rozwiązań, które są dostosowane do nowych wymagań środowisk wirtualnych", powiedział Allwyn Sequeira, dyrektor ds. technologii w firmie VMware, "Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z HP w celu optymalizacji dzisiejszych rozwiązań TippingPoint i ze współpracy przy przygotowywaniu następnej generacji chmury , która będzie już w pełni zabezpieczona."

John Stewart, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Cisco, stwierdził niedawno, że bezpieczeństwo zostało zapomniane w pędzie przy rozwoju wirtualizacji - Gdy pytasz ludzi, "czy działają już na serwerach wirtualnych", odpowiedź brzmi "tak ", powiedział, ale zapytaj ich "czy wasze serwery są odpowiednio zabezpieczone" i niestety bardzo często odpowiedź brzmi "nie".

Chodzą słuchy że firma DELL (słynąca z dbałości o klientów) również przygotowuje swój projekt "chmury" - ciekawe tylko na jakim poziomie zadba o bezpieczeństwo swoich klientów.

W czasach gdy wszystkie dane firmowe coraz częściej są gromadzone w środowiskach wirtualnych należy pamiętać o bezpieczeństwie danych - tym bardziej, że cyberprzestępcy również rozwijają swoje narzędzia.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)