Blog (139)
Komentarze (2.1k)
Recenzje (0)

10 pytań do... SAMSUNG Electronics - odpowiedzi

Strona główna@djDziadek10 pytań do... SAMSUNG Electronics - odpowiedzi
02.05.2013 10:16

Witam w środku najdłuższego weekendu współczesnego świata :). Majówki, urlopy, opóźnienia i takie tam, ale jest... otrzymaliśmy to, co najważniejsze - odpowiedzi na nurtujące Was pytania

od Olafa Krynickiego - Rzecznika Prasowego firmy Samsung Electronics Polska.

465002

Miłej lektury...

bDZPttMD

1.Quest-88

Proszę zaprezentować samochody produkowane dla Koreańczyków. :-)Nie wiem czy są jakieś specjalne samochody dla Koreańczyków. Koreańczycy jeżdżą takimi samymi jak my :). Zresztą mają po czym, bo ich drogi należą do najlepszych na świecie. Jedynie co im się nie podoba w kontekście motoryzacji to niezwykle brudne taksówki. Każda wyposażona jest w ogromne nawigacje, na których wyświetla się niezliczona ilość krzaczków. Nie wiem czy cokolwiek z tego rozumieją. Ja nie.

Samsung, nie wiem czy wiesz, również produkuje samochody. Wraz z Renault mamy wspólne przedsięwzięcie, których owocem są samochody w Polsce znane jako Fluence czy Scenic. W Seulu widziałem ich całą masę. Jeżdżą tam pod logiem…Samsunga.

2. Zbigniew2003

bDZPttMJ

Czy Samsung będzie uczestniczył w największym globalnym wydarzeniu świata IT, który odbędzie się 26-28 lipca w naszym kraju?- czyli HotZlot, a jeśli tak, czy możecie uchylić rąbek tajemnicy czym zaskoczycie uczestników tego spotkania np. jakieś nowinki sprzętowe w postaci trzech tirów wyładowanych elektroniką z górnej półki do zaprezentowania i testowania, oraz mocną ekipą prelegentów, którzy w zaskakująco ciekawy sposób zachęcą do wyboru właśnie tej marki potencajlnych klientów.Tak, będziemy obecni na HotZlocie. Cieszę się, że już po raz kolejny. Znów będzie dużo nowego i ciekawego sprzętu, w tym nowe modele komputerów (laptopów), nowe telewizory i aparaty. Takie są plany. Z ciekawych rzeczy być może pojawi się ktoś z naszego magicznego R&D z wykładem. Tematu na razie nie zdradzam :)

3. januszek

Ja chciałbym zapytać o ten cień „Szajsunga” który widać na ścianie kiedy w stronę produktów skieruje się mocne, wydobywające z Cienia: szczegóły. Krótko mówiąc pytam: dlaczego Samsung nie przywiązuje uwagi do szczegółów? Opiszę może jak to się objawia: ano np. tak, że jeden z operatorów GSM przygotowuje specjalną ofertę w której oferuje dostęp bezprzewodowy razem z netbookiem Samsunga dedykowanym do Skype. Wszystko super aż do czasu, kiedy Klienci orientują się, że ten model netbooka fabrycznie nie posiada mikrofonu. Kupiłem telewizor LED Samsunga, ale ktoś wymyślił aby gniazdko słuchawkowe znajdowało się z tyłu obudowy, równie dobrze mogłoby go więc nie być. Chciałem kupić odkurzacz – wybrałem się do sklepu wielkopowierzchniowego gdzie zobaczyłem kilkanaście markowanych przez Samsunga takich urządzeń. Mrozem powiało kiedy sprzedawca uświadomił mi, że w każdy z tych modeli używać trzeba innego typu worka i innych filtrów. Lodówki i pralki omijam więc z daleka bo nawet boję się pytać (prawdę powiedziawszy kosmiczny wygląd i nie mniej kosmiczna cena, tylko odstraszają). Wracając do ‘naszej’ tematyki – Samsungowi udało się wyprodukować prawie doskonały dysk SSD model 830 i co? No i zakończono jego produkcję, wprowadzając na rynek nowy model 840. Czego dowiemy się sprawdzając szczegóły? Ano tego, że de facto istnieją dwa modele 840 i 840 PRO. Tego pierwszego należy omijać z daleka a tego drugiego w zasadzie nigdzie nie można kupić. Trafiają się i tacy sprzedawcy, którzy w reklamówkach opisują parametry modelu PRO ale Klientowi dostarczają model zwykły. Serwis – zna ktoś przypadek aby laptop HP wrócił z firmowego serwisu z odmową naprawy uzasadnioną „wina użytkownika”? Podobno w serwisie Samsungu nie jest to nic niezwykłego (jak mi wytłumaczyli w serwisie, w którym wymieniałem zalaną kawą klawiaturę 17” laptopa Samsung R740). Swoją drogą taką klawiaturę prościej było sprowadzić z Hong Kongu niż kupić w Polsce. Rzućcie okiem na: http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/note.../ konia z rzędem temu, kto potrafi przyporządkować pokazane tam akcesoria (części nie jestem w stanie nawet nazwać) do konkretnych modeli.

Tylko nie Szajsung! Tylko nie Szajsung! :) Przypadki, o których piszesz zdarzają się, ale nie jest to niczyja zła wola. Wpadki się zdarzają. Co do budowy niektórych elementów - trudno mi się odnosić do gniazdka słuchawkowego znajdującego się z tyłu. Niektórym to przeszkadza, jak Tobie, niektórym nie. Dla niektórych ta cecha jest pożądana. Faktem jest, że z błędów wyciągamy wnioski i to jest ważne. Dam przykład. Zeszłoroczna seria telewizorów wyposażona były w kamery internetowe, które były zamontowane na stałe. Padały zarzuty pod tytułem a co jeśli ktoś „zhakuje” urządzenie, wtedy będzie można uaktywnić kamerę i podglądać to co dzieje się w domu. W tegorocznej serii kamera całkowicie chowa się w obudowę. Co do odkurzaczy. Nie zgodzę się z Tobą, że każdy odkurzacz to inny filtr czy worek. Tak jak w przypadku innych producentów dostarczamy te same worki czy filtry do całych serii. Nie wiem skąd Twoje przekonanie, że jest inaczej. Co do dysku SSD – nie piszesz dlaczego model 840 obchodzisz z daleka dlatego nie odniosę się do tego punktu. Podobnie z serwisem. Jeśli zadasz konkretne pytanie, wtedy z przyjemnością odpowiem. Nie uciekam od trudnych zagadnień. Zapewniam Cię, że jeśli gdzieś popełniamy błąd przyznamy się do tego, przeprosimy i postaramy się go jak najszybciej naprawić.

bDZPttMK

4. 4lpha

Kiedy Samsung zrezygnuje w swoich hi-endowych smartfonach z plastiku? Czy zrezygnuje?Zawsze staramy się używać jak najlepszej jakości materiałów. Pewnie pytasz dlaczego nie stosujemy aluminium tak jak to jest w przypadku innych producentów. Zdziwisz się, ale to właśnie zdecydowana większość klientów woli doskonałej jakości tworzywo sztuczne od aluminium, bo zapewnia lekkość. Obudowa z aluminium w ogóle nie jest czynnikiem decydującym o powodzeniu danego modelu. Ważne to co jest w środku oraz to, co dany telefon rzeczywiście potrafi. W moim przekonaniu (możesz mieć oczywiście inne zdanie), Galaxy S III czy Galaxy S 4 uciekają reszcie stawki. Z naszymi telefonami jest jak z niektórymi samochodami. Może nie wszystkich zachwycają wyglądem, ale doskonale jeżdżą. Na samochód nie patrzysz, ale nim jeździsz. I o to chodzi!

5. djfoxer (moderator bloga)

Windows Phone i Samsung: Obecnie Samsung i jego Activ S to najsłabsze ogniwo w ekosystemie Windows Phone (8). Czy Samsung planuje bardziej zaangażować się w rynek mobilnym okienek? O ile Nokia, czy HTC potrafią zadbać o promocję urządzeń z Windows Phone, Samsung zupełnie zapomniał o tym systemie. Brak jakichkolwiek nawet nieznacznych, akcji marketingowych, pustki u operatorów komórkowych, te wszystkie frazy opisują Acitv S. Obecnie wygląda to tak, jakby ten model został zrobiony "na odczepnego". Czy to zamierzony krok Samsunga w marginalizację Windows Phone, w celu wypromowania w przyszłości nowych systemów jak Tizen? Czy Samsung nie obawia się uzależnienia od Androida? Czy powiewem świeżości nie jest Tizen lub właśnie Windows Phone?Fakt, nie mamy w ofercie telefonów z Windows Phone. Odpowiedź jest na to dość prozaiczna. Niestety bardzo mało osób interesuje się tym systemem w połączeniu z naszymi telefonami. Co do Androida. Google jest naszym długoletnim partnerem i nic tutaj się nie zmieni. Wciąż będziemy oferować telefony na platformie Android. Tizen to system, który opracowujemy wraz z Intelem. Nie mogę podać daty kiedy zobaczymy pierwszy telefon z Tizenem, bo jej po prostu nie znam. Myślę jednak, że będzie to trzeci poważny system obok Androida czy iOSu.

bDZPttML

6. Ave5

Moje pytanie: czy planowane jest jeszcze kiedyś użycie stylistyki Crystal, czy to w laptokach, czy tow smartfonach albo i pralkach?To są zawsze trudne pytania, ale warto je stawiać. Nie wiem. Myślę, że jest to jedna z alternatyw. Ale gdzie i kiedy Crystal Design pojawi się ponownie, zwłaszcza w telewizorach, nie potrafię dziś odpowiedzieć.

7. Songokuu

Kiedy Samsung dotrzyma obietnic dawanych społeczności deweloperskiej skupionej wokół Androida i udostępni techniczne informacje dotyczące procesorów z rodziny Exynos? Obiecują i obiecują a efektu nie widać. Ludzie naprawdę kupują sprzęt ze względu na możliwość modowania oprogramowania i nie jest ich wcale mało. No może mało patrząc na ogół sprzedaży ale to ta "garstka" krzyczy najgłośniej i robią dobry lub zły PR w sieci. Chwała Samsungowi za dbanie o klienta i dostarczanie aktualizacji do starszych modeli ale nie rozumiem tej tajemniczości wokół Exynosa. Dajcie kod programistom z Łodzi a chłopaki zrobią takie cuda, o których się Samsungowi nie śniło :) Jeszcze jedno pytanie. Czy można się dowiedzieć o pełny zakres "zainteresowań" firmy Samsung Chodzi mi o to co oprócz elektroniki produkuje lub w cno inwestuje firma? Słyszałem o produkcji czołgów...logo SAMSUNG na lufie to brzmi ciekawie :)Nie wiem kiedy udostępnimy dane techniczne dotyczące Exynosów. Myślę, że to wiąże się z tym, że nie chcemy odkrywać wszystkich kart przed konkurencją. Developerzy są dla Samsunga bardzo ważni, żeby sprawa była jasna, ale to, o co pytasz jest poza moją wiedzą.

bDZPttMM

Mamy banki, firmy ubezpieczeniowe, agencje reklamowe, technologie do stawiania najwyższych budynków na świecie, stocznie gdzie produkujemy statki, samochody :). Sporo tego. Samsung Electronics jest największy. To prawie dokładnie połowa całości.

8. Druedain

Jakie są plany Samsunga wobec Tizena? Zapowiadano pierwszy model w sprzedaży na ten rok, ale na razie dość cicho jest na ten temat. Czemu nie wypuszczono żadnego smartfona z Tizenem w wersji 1.x?

Czemu EFL zamiast Qt? Testy pokazują, że Qt bywa wydajniejsze.Czy Samsung otwarty na inne systemy niż Android (Bada, Tizen), jest na tyle otwarty by zaryzykować coś z Sailfish OS, Firefoks OS, Ubuntu Phone, choćby jeden model na rozpoznanie rynku?

Czy fork Androida jest dla Samsunga czymś nierealnym?Czy Jola (rozwijająca Sailfish OS – system, który podobnie jak Tizen powstał po zaprzestaniu rozwijania MeGoo) będzie traktowana jako partner, czy może konkurent?[/h3]

Dzięki za pytania. Odpowiem Ci po ludzku – nie mam pojęcia o co pytasz, nie jestem techniczny i nie mam tyle w głowie co Ty. RESPECT! Podpytam wykształconych, żeby mi przetłumaczyli na ludzki język Twoje pytania :) Jedyne co mogę powiedzieć, to że testy Tizena idą pełną parą. Pierwsze produkty pokażemy być może jeszcze w tym roku. Jeśli nie, to spodziewaj się Tizena na pewno na MWC w 2014 roku.

9. W_tym_temaciE

Czy dzisiejsze "przecieki" na temat Samsunga Galaxy S5 są prawdziwe? http://www.purepc.pl/files/Image/news/2013/04/GalaxyS5_1.jpg http://www.purepc.pl/files/Image/news/2013/04/GalaxyS5_4.jpg A jeśli tak, to czy prostokątna ramka jest sposobem na uniknięcie pozwu od Apple?Nie. To są wyłącznie domysły tych, którzy ścigają się o news. S5 na pewno jest już projektowany, ale na 100% nie będzie wyglądał tak jak pokazują zdjęcia.

10. sgj

Czemu Samsung produkuje "potworki" w postaci TV pozbawionych większości popularnych złączy zostawiając tylko jedno złącze Scart i HDMdNie każdy samochód ma klimę, czy ESP, prawda? U nas podobnie. Są modele bogatsze i te bardziej ubogie. Nie wszyscy potrzebują pełnego wypasu złączowego i nie chcą za to płacić.

11. lukasamd

Primo - przyłączam się do pytania 4lpha o plastiki. Są one najgorszym elementem np. smartfonów Samsunga, nawet tych z najwyżej półki, które nieco jednak kosztują.

Secundo, nowy SGS 4 ma AMOLEDa FullHD z pentile. Czy i jeżeli tak, to kiedy będzie można liczyć na wyświetlacze AMOLED HD i/lub FullHD bez pentile, czyli z układem RGB (jak SAMOLED Plus w SGS II).Wiele osób narzeka na plastiki. SGS4 powoli zrywa z tym trendem. Ja też mam nadzieję zobaczyć telefon Samsunga z obudową z aluminium i tak chyba będzie w przypadku Galaxy Note 3 ;-). Trzymam kciuki za samsungowych projektantów!

12. Quest-88

Czy Samsung będzie tegorocznym sponsorem HotZlotu?

Jeśli tak, to czy będzie można zobaczyć tam Tizena na telefonie i/lub jego? Wszak protoplasta tego systemu był tworzony na netbooki, telefony, tablety i telewizory!Tak, będziemy na HotZlocie, ale niestety nie pokażemy tam Tizena :(

13. Scorpions.B

Czy Samsung ma jakieś większe plany związane Windows Phone? Czy w Polsce będzie prowadzona jakaś większa kampania reklamowa Samsunga Galaxy S IV?WP – tak będziemy mieć urządzenia z tym systemem. Powinny się pojawić do połowy tego roku. SGS4 – tak, będzie się dużo działo. Świadczy o tym fakt, że otwarcie naszego Brand Store powiązaliśmy właśnie z debiutem SGS4.

14. djDziadek

Moje pytanie dotyczy bezpośrednio Centrum Badawczo - Rozwojowego w Łodzi: Czy dzięki niemu (centrum) szybciej będą pojawiały się aktualizacje telefonów zakupionych u polskich dystrybutorów, czy też nie będzie to miało żadnego wpływu na aparaty dostępne w Polsce?Polskie oddziały R&D nie mają żadnego wpływu co gdzie i kiedy się pojawia jako pierwsze. Mogę tylko powiedzieć, że mnie osobiście napawa dumą fakt, że polskie mądre głowy tworzą naprawdę globalne produkty w postaci choćby aplikacji, które są dostępne w milionach telefonów Samsunga na całym świecie. Sukces telefonów, tabletów czy telewizorów Samsunga na całym świecie, to w dużej mierze zasługa naszych inżynierów!

Dziękujemy za poświęcony czas, odpowiedzi i myślę, że mogę to powiedzieć w imieniu wszystkich - czekamy z niecierpliwością na pokaz niespodzianek na tegorocznym HotZlocie :)

Pozdrawiam wszystkich djDziadek.

Udostępnij:
bDZPttNz